Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 

Cum sa cresc in inaltime?

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#1
GabitzaAlexa

GabitzaAlexa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.02.2008
Buna! Sunt o fata de 16 ani, abia impliniti, am inaltimea de 1,60 si vreau sa mai cresc. Banuiesc ca nu exista metode de a creste intr-un timp scurt, insa vreau o solutie eficienta. Exista ceva pe baza de alimentatie? La sport sunt destul de stangace, insa vreau sa ma apuc de handbal sau ceva de genu . Sper sa ma primeasca. Alt sfat ati mai avea sa imi dati? va rog!

#2
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003
1) Iti prinzi picioarele de tocul usii, stai cu capul in jos cu greutati in maini. Facand zilnic chestia asta, te vei lungi;
2) Exista niste operatii de lungire a oaselor prin taierea lor, si prinderea in niste suruburi;
3) Te duci la un muzeu medieval unde exista aparate de tortura: exista un astfel de aparat pentru intindere;
4) Iti injectezi Hidrogen sub pielea capului: in felul asta va aparea o forta care te va "trage" de cap in sus;
5) Te duci intr-o tara in care se mai practica pedepsirea vinovatului prin legarea fiecarui membru de un cal;
6) Incerci sa te stracori printr-o gaura foarte ingusta: vei iesi mai lunga si mai subtire (vezi Tom si Jerry);
7) Ai putea sa te si spanzuri, dar e cam riscant...
8) Te impaci cu ideea: nu esti singura la 1,6m.

Edited by Africanul, 01 February 2008 - 13:22.


#3
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Mergi la medic. De aici poti primi doar sfaturi, pe care le pui in practica pe riscul tau, sau raspunsuri "la misto" cum e cel de mai sus.

#4
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003

View PostC.F.S., on Feb 1 2008, 13:21, said:

Mergi la medic. De aici poti primi doar sfaturi, pe care le pui in practica pe riscul tau, sau raspunsuri "la misto" cum e cel de mai sus.
Corect!  :rolleyes:

Mersul la doctor este cea mai buna solutie, dar ma intreb: mai are vreo sansa sa mai creasca? Chiar si cu sport intens, cat poate sa mai creasca? 2 cm? 20 cm?
Ar trebui sa se resemneze: probabil asa sunt si parintii ei. Sunt o gramada de fete pitice. Mare branza!

#5
Radu_TGW

Radu_TGW

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 26.01.2008

View PostGabitzaAlexa, on Feb 1 2008, 13:01, said:

Buna! Sunt o fata de 16 ani, abia impliniti, am inaltimea de 1,60 si vreau sa mai cresc. Banuiesc ca nu exista metode de a creste intr-un timp scurt, insa vreau o solutie eficienta. Exista ceva pe baza de alimentatie? La sport sunt destul de stangace, insa vreau sa ma apuc de handbal sau ceva de genu . Sper sa ma primeasca. Alt sfat ati mai avea sa imi dati? va rog!
stii cum e : mica mica, da' ridica.  :naughty:

#6
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007

View PostGabitzaAlexa, on Feb 1 2008, 14:01, said:

Buna! Sunt o fata de 16 ani, abia impliniti, am inaltimea de 1,60 si vreau sa mai cresc. Banuiesc ca nu exista metode de a creste intr-un timp scurt, insa vreau o solutie eficienta. Exista ceva pe baza de alimentatie? La sport sunt destul de stangace, insa vreau sa ma apuc de handbal sau ceva de genu . Sper sa ma primeasca. Alt sfat ati mai avea sa imi dati? va rog!
Ia-ti un complex de vitamine si minerale, fa sport, dormi suficient. La 16 ani multe fete stau prin te miri ce cluburi pana la te miri ce ora.
Cat de inalti sunt parintii tai ?

#7
inger_rebel

inger_rebel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 05.12.2006
aceeasi problema o am si eu .....dar m-am resemnat , asta e  :angry:

#8
Dj_Blizzard

Dj_Blizzard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 03.01.2008

View PostGabitzaAlexa, on Feb 1 2008, 13:01, said:

Buna! Sunt o fata de 16 ani, abia impliniti, am inaltimea de 1,60 si vreau sa mai cresc. Banuiesc ca nu exista metode de a creste intr-un timp scurt, insa vreau o solutie eficienta. Exista ceva pe baza de alimentatie? La sport sunt destul de stangace, insa vreau sa ma apuc de handbal sau ceva de genu . Sper sa ma primeasca. Alt sfat ati mai avea sa imi dati? va rog!

nu te prosti cu medicamente si vitamine si alte prostii !

daca vrei sa cresti in inaltime , practica innotul ! te ajuta sa cresti cel mai mult ,testat din propria experienta  ;)

#9
GabitzaAlexa

GabitzaAlexa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.02.2008

View Postciutacu, on Feb 1 2008, 17:28, said:

Ia-ti un complex de vitamine si minerale, fa sport, dormi suficient. La 16 ani multe fete stau prin te miri ce cluburi pana la te miri ce ora.
Cat de inalti sunt parintii tai ?

Sunt adoptata. Nu stiu ce intaltime au parintii mei naturali. Tatal adoptiv e mai inalt, insa nu cred ca ma influenteaza pe mine in niciun fel . Nu merg prin cluburi deloc.

#10
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
Du-te la un medic enocrinolog, cu toate că trebuia să mergi mai devreme. Oricum, de obicei creșterea este până pe la 20 de ani, deci niște hormoni ar putea funcționa (stie el medicul).

#11
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007

View PostGabitzaAlexa, on Feb 2 2008, 23:14, said:

Sunt adoptata. Nu stiu ce intaltime au parintii mei naturali. Tatal adoptiv e mai inalt, insa nu cred ca ma influenteaza pe mine in niciun fel . Nu merg prin cluburi deloc.
Si totusi, cat de inalta ai vrea sa fi ? La 16 ani e normal sa ai 1.60 m, mai ales ca esti fata.

#12
mic si negru

mic si negru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 04.07.2007
La mine au avut efect cure de calciu +o vitamina D (mergi la doctor sa-ti spuna corect) si 3 sedinte de inot/saptamana.

#13
gio_bari

gio_bari

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 246
  • Înscris: 27.12.2007

View Postciutacu, on Feb 3 2008, 11:39, said:

Si totusi, cat de inalta ai vrea sa fi ? La 16 ani e normal sa ai 1.60 m, mai ales ca esti fata.
eu urasc caprele alea de 1,80 m :| ...mai ales ca fac si volei
le stau si rau fete de 16 ani sa aiba 1,80 m
o fata normal are trebui sa aiba 1,60-1,65 m
si baietii 1,70-1,75
Ps:eu am 1,72 m

#14
dragon01

dragon01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 26.04.2007

View Postgio_bari, on Feb 6 2008, 16:39, said:

eu urasc caprele alea de 1,80 m :| ...mai ales ca fac si volei
le stau si rau fete de 16 ani sa aiba 1,80 m
o fata normal are trebui sa aiba 1,60-1,65 m
si baietii 1,70-1,75
Ps:eu am 1,72 m

daca aveai 1.85 ziceai ca inaltimea normala e 1.85 nu?

#15
99ton

99ton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 19.11.2007
Vezi intai mostenirea genetica,sa stii daca ai sanse,apoi inot si basketball.Da-i incolo de medici.

#16
eSkybax

eSkybax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 20.09.2007
Si unde e fericirea ta daca vrei creste ?
Tu stii cat de greu e sa gasesti baieti inalti in ziua de azi?
Eu zic sa nu te mai prostesti si sa inveti ca acus vine bacu .....

#17
crys_crys75

crys_crys75

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.06.2008
eu am 15 ani jumate si 1,51. in septembrie aveam 1,49.mkr 1.60 as vrea....

#18
Deiutzu

Deiutzu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.07.2008
Salut!Am 15 ani si am 1.60.....as vrea sa cresc mai mult.....ce imi recomandati?am auzit de L-argina...se gaseste la farmacie?datimi un sfat plssss
:down:  :down:  :down:  :down:

Edited by Deiutzu, 28 July 2008 - 13:04.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate