Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)
 Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 

Problema cu csgo-ul

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2 răspunsuri în acest subiect

#1
KLR

KLR

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 04.09.2014
Salutare,

In urma cu mai putin de o saptamana, ma jucam fifa 14, cand un prieten m-a rugat sa intru cu el la un MM (Matchmaking). Am acceptat. Cand am intrat, in timp ce era warm-up, ascultam muzica, deci nu apucasem sa joc inca. Cand am inceput meciul, totul mergea bine. Am fost anuntat ca se joaca in B prima runda, deci m-am dus in b. Cand am ajuns in site si am vrut sa trag in teroristi, am inceput sa am fps drop, jocul mi se sacada de fiecare data cand  trageam dupa inamici. Tin sa precizez ca nu sunt un "newbie" in acest joc. Am peste 1500 de ore in csgo si nu mi s-a intamplat niciodata asa ceva. Am incercat cateva setari si nimic nu s-a intamplat. Am ajuns la concluzia sa-mi reinstalez windows-ul. Dupa ce mi-am reinstalat windows-ul, am intrat pe skype cu un prieten care mi-a spus ca problema poate fi de la vsync si sa incerc sa-l pun pe off. L-am pus pe off si, spre surprinderea mea, a mers. Nu mai aveam fps drop, jocul nu mi se mai sacada, totul decurgea cum trebuia. Ziua urmatoare am hotarat sa-mi mai reinstalez inca o data windows-ul si sa ma uit prin unitate, deoarece aveam cateva probleme la pc. Reinstalasem windows-ul, imi curatasem un pic componentele si reinstalasem bios-ul. Imediat ce mi-am reinstalat windows-ul, mi-am descarcat cateva drivere (printre care si driver-ul de la placa video) si am instalat csgo. Mi-a mers foarte bine csgo-ul cu toate ca uitasem sa pun din nou vsync pe off. Ieri cand am deschis pc-ul si am intrat sa joc: aceeasi problema. Dupa mi-am amintit ca trebuie sa pun vsync-ul pe off. Zis si facut. Am pus vsync-ul pe off dar problema a ramas aceeasi. Am reinstalat placa video, am luat ultimele drivere pentru placa video, chiar nu stiu ce sa-i mai fac. Joc csgo de aproape un an si niciodata nu mi s-a intamplat asa ceva. Chiar nu inteleg care poate fi problema, deoarece am investit ceva bani in acest pc, pot juca jocuri care necesita un pc bun, dar nu pot juca un joc pentru un pc "mediocru", as putea spune.

Compontele pc-ului sunt urmatoarele:

Processor: AMD Phenom ™ 9550 Quad-Core Processor 2.20 GHz
Installed memory (RAM): 4.00 GB
System type: 64-bit Operating System
Placa video: Nvidia GeForce GTX 650

Nu ma pricep foarte bine la IT, dar tin sa precizez ca prima data cand mi-am reinstalat pc-ul l-am pus pe x86, iar a 2-a oara l-am pus pe 64 (in prezent). Nu stiu daca are vreo legatura...

#2
preifre

preifre

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 43
  • Înscris: 01.06.2012
Ai 4 gb ram la windows x64 mai pune 2 gb si nu o sa mai ai problema.

#3
MaVeRicK89

MaVeRicK89

    We're all mad here

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.199
  • Înscris: 20.07.2008

View Postpreifre, on 30 septembrie 2014 - 01:38, said:

Ai 4 gb ram la windows x64 mai pune 2 gb si nu o sa mai ai problema.

Ti-a spart capul ideea asta?
Initiator, ai instalat windowsul de atatea ori, dar csgo sau steamul ai incercat sa reinstalezi?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate