Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Regim utilizare HDD Ubuntu

La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...
 Bon Jovi - Living Proof

Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza
 Consumul in bord VS consumul la p...

PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...
 Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...

Anulare Planului Urbanistic Zonal...

Flicker expunere drona noua
 

Mihai Gadea ia apararea penalilor

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
76 răspunsuri în acest subiect

#55
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 23.297
  • Înscris: 30.10.2005

View Postshiva, on 31 iulie 2014 - 15:50, said:

Mie mi se pare normal ca:
- DNA sa chestioneze atat pe cel care da spaga cat si pe cel care o primeste (poate nu neaparat cu mascatii si luati pe sus cu fanfara si TV - apropo, cine D-zo anunta presa de chestiile astea in timp real?)
- amenda proportionala cu valoarea spagii (100 x valoarea) pt. cel care a dat spaga
- dosar penal pt. cel care primeste spaga + amenda (1000 x valoarea)
deci in opinia ta, unul a primit pensie furata 10 ani si plateste acum doar o amenda?
A crapat in el minacare, haine, electricitate, etc...practic a furat aceste beneficii si acum sa plateasca amenda?

#56
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.897
  • Înscris: 06.10.2003
Daca le-a obtinut deja sa le returneze + amenda + dosar penal, daca vroia sa le obtina amenda ( proportional cu spaga, proportional cu spaga + ce ar fi obtinut,)

#57
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 23.297
  • Înscris: 30.10.2005

View Postshiva, on 31 iulie 2014 - 16:20, said:

Daca le-a obtinut deja sa le returneze
Unii cica s-au sinucis.

#58
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.351
  • Înscris: 03.08.2006
Revenind la titlu ... penalul la penali trage .

#59
fantastykmen

fantastykmen

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 593
  • Înscris: 23.10.2007
Daca s-ar aplica varianta cu mita tuturor pe ideea ca nu conteaza cat sau ce ai dat important e ca ai dat,sunt sigur ca cei cu parinti in viata i-ati avea la parnaie pe ani buni pentru atentiile date pe la doctori,spitale etc. Ca sa nu mai enumar matusi,unchi frati,surori si alte rude....:P

#60
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.352
  • Înscris: 29.12.2009
Am dat ca sa-si faca treaba, nu ca sa "inchida ochii"

#61
pescaru

pescaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.378
  • Înscris: 14.08.2003
Efectul campaniei Antena 3 anti-DNA, acuzata ca a determinat cinci sinucideri: Premierul Victor Ponta cere ministrului muncii si parlamentarilor sa faca un proiect de lege care sa scape pensionarii acuzati de pensionare ilegala ilegale de ancheta procurorilor/ Surse judiciare: Astfel de initiative incurajeaza coruptia
Premierul Victor Ponta i-a cerut, joi, ministrului muncii, Rovana Plumb si parlamentarilor sa faca un proiect de lege care sa-i scape de ancheta pe pensionarii acuzati in dosarul spagii de la Pitesti, unde peste 1000 de pensionari au fost prinsi dand spaga unei echipe de doctori pentru a-si rezolva dosarele de pensionare. "Doamna ministru Plumb, vreau ca până la următoarea ședință de guvern, până începe Parlamentul să lucreze, să veniți cu un proiect de act normativ prin care să găsim o soluție de amnistie pentru pensionarii care, din diverse motive, trebuie să dea acum niște bani înapoi", a declarat Ponta.
http://www.hotnews.r...iare-astfel.htm

Greu de comentat ceva...

#62
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.897
  • Înscris: 06.10.2003

View Postparadigmatic, on 31 iulie 2014 - 16:44, said:

Unii cica s-au sinucis.

Sa ramana debit pt. succesori.

Quote

Premierul Victor Ponta cere ministrului muncii si parlamentarilor sa faca un proiect de lege care sa scape pensionarii acuzati de pensionare ilegala ilegale de ancheta procurorilor
What za fuc? Asta nu-i imixtiune in treburile justitiei? Ma tem sa nu schimbe codul penal si mita sa devina lobby legal c-apoi ne-a traznit...

#63
Claudiu_J

Claudiu_J

    Too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.207
  • Înscris: 13.05.2008

View Postpescaru, on 31 iulie 2014 - 18:01, said:

Efectul campaniei Antena 3 anti-DNA, acuzata ca a determinat cinci sinucideri: Premierul Victor Ponta cere ministrului muncii si parlamentarilor sa faca un proiect de lege care sa scape pensionarii acuzati de pensionare ilegala ilegale de ancheta procurorilor/ Surse judiciare: Astfel de initiative incurajeaza coruptia
Premierul Victor Ponta i-a cerut, joi, ministrului muncii, Rovana Plumb si parlamentarilor sa faca un proiect de lege care sa-i scape de ancheta pe pensionarii acuzati in dosarul spagii de la Pitesti, unde peste 1000 de pensionari au fost prinsi dand spaga unei echipe de doctori pentru a-si rezolva dosarele de pensionare. "Doamna ministru Plumb, vreau ca până la următoarea şedinţă de guvern, până începe Parlamentul să lucreze, să veniţi cu un proiect de act normativ prin care să găsim o soluţie de amnistie pentru pensionarii care, din diverse motive, trebuie să dea acum nişte bani înapoi", a declarat Ponta.
http://www.hotnews.r...iare-astfel.htm

Greu de comentat ceva...

Din contra usor de comentat asa ceva;

Dispret maxim la adresa celor care cotizam; Cotizam, nu pentru o viata mai buna, nu pentru scoli civilizate, nu pentru o sanatate mai buna .. cotizam pentru pensionarii care inseala statul;

(sincer nu ma gandeam ca asta e un subiect de poiana, dar interventia de azi a panaramei de ponta, ma determina sa felicit autorul acestui subiect; A fost extrem de inspirat);

#64
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 23.297
  • Înscris: 30.10.2005
Ideea pe care o promoveaza dl Victor Ponta, asa cum in mod clar o spune, poti sa fii hot, poti sa-ti furi semenii daca nu te imbogatesti din asta.
Teoretic ar trebui sa ma ingrozeasca genul asta de afirmatii din partea premierului care, pe langa mesajul mirobolant, da si indicatii parlamentului.
Nu stiu cum e la voi dar eu cred ca trebuie iesit in strada si spart niste capete.
Oficial avem un premier care instiga public la hotie si face declaratii belicoase luand apararea unor...hoti.
Daca Basescu tace in cazul asta, voi fi foarte dezamagit...

#65
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 29.452
  • Înscris: 29.07.2013

View Postparadigmatic, on 31 iulie 2014 - 19:17, said:

Oficial avem un premier care instiga public la hotie si face declaratii belicoase luand apararea unor...hoti.

Dl. Prim Ministru Victor Ponta dovedeste pe zi ce trece ca si-a insusit toate invataturile inaintasilor sai recenti, Iliescu si Nastase.

In goana dupa voturi, in setea de putere care-l macina uita tot ceea ce inseamna democratia si civilizatia.

Batranul Bolsevic a sacrificat economia tarii pe care tocmai pusese mana, lasand-o la cheremul acolitilor sai in schimbul mentinerii sale la putere. Si a mai avut si tupeul sa motiveze liber-ul la jaf prin necesitatea creerii clasei de mijloc.

Nastase, nici macar in temnita in care l-au bagat aroganta si setea oarba de innavutire, nu recunoaste suprematia legii in tara in care pana la el, legea era opozabila numai pulimii.

Discipolul lor, Victor Viorel apare ca un melanj apoteotic al celor doi, amestecul celor mai rele parti ale predecesorilor devin definitorii pentru caracterul si comportamentul sau.

Stangismul asta desantat, amestecul asta de batrani cu ochi lacramosi, cu borcane cu miere drept mita catre medici verosi, cu  legi incalcate devenite instrumente de tortura basista, pus pe masa parlamentarilor puterii in vederea solutionarii nu este decat o tentativa lamentabila de a mai stoarce un vot de la cei care, oricum il voteaza.

Si daca iese o lege pe tema asta, cel ce se va opune adoptarii ei va deveni crudul dusman, lipsit de suflet si de mila fata de batranii aia care, de disperarea banilor putini, dau si mierea, legal, ca sa castige un ban la pensie.

Poate ca @paradigmatic are dreptate : Ca sa trezesti neamul asta din amortire, trebuie o zgaltaiala zdravana ! Pentru ca mai tarziu, poate, un presedinte de consiliu judetean va da un borcan de miere judecatorului ( tot legal ) ca sa-l lase in America sa fumeze si sa manance mici, asezat pe o prostata bolnava !

#66
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.409
  • Înscris: 25.10.2008

View Postparadigmatic, on 31 iulie 2014 - 19:17, said:

Ideea pe care o promoveaza dl Victor Ponta, asa cum in mod clar o spune, poti sa fii hot, poti sa-ti furi semenii daca nu te imbogatesti din asta.
Teoretic ar trebui sa ma ingrozeasca genul asta de afirmatii din partea premierului care, pe langa mesajul mirobolant, da si indicatii parlamentului.
Nu stiu cum e la voi dar eu cred ca trebuie iesit in strada si spart niste capete.
Oficial avem un premier care instiga public la hotie si face declaratii belicoase luand apararea unor...hoti.
Daca Basescu tace in cazul asta, voi fi foarte dezamagit...

Cum ar fi putut rata Ponta ocazia asta, sa-si mai faca si el putina publicitate pt campania electorala?

A vazut ca lumea ii idolatrizeaza pe penalii astia si s-a bagat si el in seama putin.

Daca stam sa dam timpul in urma, ajungem la concluzia ca si Ponta e prefacut. Cand a fost intrebat de dosarul lui Bercea, a zis ca el nu influenteaza justitia. Acum ce face?

#67
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 23.297
  • Înscris: 30.10.2005
Pt mine are sens o miscare radicala de drepta, una chiar energica. Astia scufunda si asa ferma de bun simt care mai exista.
Dispretul meu nu este pt Ponta. Pe el il inteleg.
Dispretul meu este pt cei care l-au adus la putere. Cu ei trebuie inceput...de la fundatie.

#68
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.352
  • Înscris: 29.12.2009
Dupa ce am avut amici care si-au luat certificat de revolutionar/luptator dupa ce se bagasera in cele mai ascunse unghere in zilele revolutiei, vecini care incaseaza pensie de boala fiind absolut sanatosi, trebuie sa ma mir ca se sinucid unii pentru ca trebuie sa dea banii inapoi in loc sa se sinucida de rusine?

#69
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.598
  • Înscris: 15.07.2007

View PostImperathor, on 31 iulie 2014 - 16:03, said:


Omule intelegi chiar atat de greu? Tu l-ai facut pe cel care a deschis topicul basist desi are mii de posturi in care-l injura pe Basescu.
...
...poate ca-i pnl-ist.

#70
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.409
  • Înscris: 25.10.2008

View PostDIVX2006, on 01 august 2014 - 05:38, said:


...poate ca-i pnl-ist.

Care-i diferenta? :D

Dupa cum am zis de nenumarate ori, cand am fost acuzat ca sunt uslist si d-aia ma iau de Basescu, acum e ceva nou sa fiu facut si basist.
Repet. Evident ca il urasc pe Basescu din suflet si pe gasca lui de penali ca au pus Romania pe butuci, au taiat salarii si pensii, au majorat tva, au dat lumea afara, au luat nspe mii de imprumuturi la FMI, au furat, au santajaylt.
Initial, mi-am pus speranta in usl, dar cand am vazut ca Ponta nici nu castigase bine alegerile ca a anuntat alianta cu ungurii, aceiasi unguri care l-au tinut pe Basescu la putere cand ponta cu ai lui uslisti au incercat sa il dea jos. Ceva mai tarziu, face pact cu Basescu. Cum sa mai am incredere in el?
M-am lamurit si cu Antonescu, ca a rupt alianta sa faca pact cu basistii. Ponta in general e un papagal, nu-si asuma nici o responsabilitate si nu are habar ce trebuie sa faca un prim-ministru. De Basescu deja nu mai are rost sa te iei, in cateva luni e pa, si astept sa faca dreptate viitorul guvern si sa il judece pentru toate actiunile lui.

Editat de oauzor, 01 august 2014 - 11:03.


#71
stantudor

stantudor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.326
  • Înscris: 12.06.2008
dna-ul mai ia si batrani din Moldova si ii aduce la Bucuresti 450 km ca sa ii caute de oua negre. Vezi cazul femeii de 72 de ani adusa cu mascatii, apoi lasata in drum sa ajunga acasa singura, dupa ce procurorii basisti s-au lamurit ca batrana nu face oua negre. Justitie 'independenta' basista pur sange.

#72
miran

miran

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 703
  • Înscris: 08.06.2007
Reactiile lui Gadea striga disperarea lui Voiculescu.
Justitia trebuie lasata sa isi faca treaba.

View Poststantudor, on 01 august 2014 - 11:20, said:

dna-ul mai ia si batrani din Moldova si ii aduce la Bucuresti 450 km ca sa ii caute de oua negre. Vezi cazul femeii de 72 de ani adusa cu mascatii, apoi lasata in drum sa ajunga acasa singura, dupa ce procurorii basisti s-au lamurit ca batrana nu face oua negre. Justitie 'independenta' basista pur sange.

Stai sa vezi justitie independenta cand o sa acapareze tovarasii comunisti din PSD tot. Au reusit ei sa aduca interlop in Guvern? Aia e nimic. Asteptam pe Nelson Mondialu' la finante.
Cu mascariciul de Tonta presedinte si pupindosistii de la latrine viata e ca pe vremea comunismului. Ode peste ode si toata lumea in rahat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate