Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Tineri politicieni romani de valoare

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
51 replies to this topic

#19
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005
Tineri politicieni de valoare:

Danutz Sova
Catalin Ivan Turbincă
Codrin Stefanescu
Marius Marinescu-Bideu
Mihăită Calimente
Iuăn Ghise

Si nu in ultimul rand....

[ http://82.222.152.134/imgsdisk/2014/03/16/160320141105520485651.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Bucifon, 29 July 2014 - 00:27.


#20
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004

Quote

Un politician de valoare, tânăr sau bătrân, e acel om intrat in politica pentru a-si dedica si sacrifica oarecum viața servirii concetatenilor lui, având ca principale griji interesul național si bunăstarea numitilor concetățeni.
nu stiu de unde ai scos definitia asta dar e utopica, aberanta si rupta de realitate

iar colegul care a afirmat ca odata ajunsi sus trag doar pentru ei...
trag in primul rand pentru gaşca care i-a propulsat si care i-a sustinut si legitimat, apoi pentru gasca care i-a finantat, apoi pentru cea care-i santajeaza... abia la pe urma trag pentru ei

#21
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Corina Cretu e aproape de pensie parca, dar daca tu o apreciezi ca tanara speranta ,e  ok.
Tineri mi se par Ponta si donsoara ministru de finante (28 ani): i-am vazut la tv la intalnirea cu Basescu, par a avea multe de invatat si mi-ar fi teama daca s-ar intalni cu omologii lor din Germania, Anglia sau SUA...

La fel daca s-ar intalni Corlatean cu omologii lui din Rusia, China sau Japonia...


De aceea e mai bine sa stea acasa, sa mai invete.

Edited by Quantum, 29 July 2014 - 06:25.


#22
LILDEBUL

LILDEBUL

    MEMBRU BAGABONT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,511
  • Înscris: 31.01.2011
Sperante desarte cu tinerii politicieni , Lorzii Sith care i-au creat si educat au avut grija sa ii atraga de partea intunecata a Fortei si cum "ce naste din pisica soareci maninca".....
Pe tinarul Eichmann eu il propun pt. problemele minoritatilor.

#23
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Alina Gorghiu;
Predoiu;

I'm stuck. Don'soara pe care a adus-o Dragnea pare ca are recomandari serioase!

#24
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
"tinerii" din politica nu pot decat sa urmeze modelele autohtone consacrate

#25
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,408
  • Înscris: 31.08.2006

View PostNero-d, on 29 iulie 2014 - 05:36, said:

nu stiu de unde ai scos definitia asta dar e utopica, aberanta si rupta de realitate

  Nu e aberanta definitia. Omul a spus cum ar trebui sa fie un politician roman, si vad ca ceea ce ar trebui sa fie normal in privinta politicienilor romani, nu ni se mai pare normal, intr-atat de corupta e lumea politicii noastre. Insa eu zic sa stam linistiti fiindca un politician roman care sa corespunda definitiei citate nu exista si nu va exista in veci in Romania atata timp cat tinerii politicieni romani sunt in partide de ordinari batrani, eventual fosti comunisti vopsiti in democrati  Au ce invata tinerii politicieni romani de la hoastele batrane din partidele lor. Atata timp cat lumea ii va ascocia cu partidele din care fac parte pot sa urle pana nu mai pot ca au idei novatoare si alte aiureli, ca tot nu-i va crede nimeni. Politica romaneasca e un putregai  fara margini in care fosti comunisti, actuali oligarhi, yesmeni, profitori de moment, saltimbanci etc. sunt adunati in parlament,  aceasta adevarata corabie a lui Noe cu fel si fel de bizari, in care astia  isi fac mendrele cum vor muschii lor , bazandu-se pe naivitatea votantilor, ca sa nu zic cuvantul ala pe care l-a spus Oprescu (alt ordinar)  referitor la popor.

Edited by fansat, 29 July 2014 - 07:28.


#26
Kyth

Kyth

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 22.05.2013
Simpla alaturare a cuvintelor "politician", "roman" si "valoare" in acelasi enunt ma face sa cred ca locul topicului e, din pacate, in Aria Fun.

Putinii tineri de valoare care se baga in politica fie adopta obieciurile seniorilor, fie -daca nu isi pierd decenta- pleaca dezgustati.

Daca ne dorim o clasa politica mai valoroasa, schimbarea trebuie sa plece din jumatatea noastra de teren, printr-o mult mai mare implicare civica, in asa fel incat sa nu mai acceptam mizeriile pe care si le permit astia cu noi.

#27
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004

Quote

Daca ne dorim o clasa politica mai valoroasa, schimbarea trebuie sa plece din jumatatea noastra de teren, printr-o mult mai mare implicare civica, in asa fel incat sa nu mai acceptam mizeriile pe care si le permit astia cu noi.

deci clar avem politicienii pe care-i meritam!

nu cred ca exista fiinta care sa urmeze o cariera politica de dragul cetateanului si din dorinta de a fi in slujba lui... daca ar exista asa ceva ar trebui internat de urgenta!
un om in toate mintile n-ar face asa ceva

daca politica e unanim acceptat ca este curva... politicienii sunt peştii iar contribuabilii, clientii
cine poate iesii in castig din combinatia asta?

Edited by Nero-d, 29 July 2014 - 07:54.


#28
Kyth

Kyth

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 22.05.2013

Quote

deci clar avem politicienii pe care-i meritam!
De principiu de acord, cu un amendament. Clasa politica este mult, dar mult, muuuult mai rea decat restul populatiei, in conditiile in care oricum noi, romanii, avem multe si serioase lacune pe care inca nu le-am corectat.

Quote

nu cred ca exista fiinta care sa urmeze o cariera politica de dragul cetateanului si din dorinta de a fi in slujba lui... daca ar exista asa ceva ar trebui internat de urgenta!
un om in toate mintile n-ar face asa ceva
Nimic de obiectat.

Quote

daca politica e unanim acceptat ca este curva... politicienii sunt peştii iar contribuabilii, clientii
cine poate iesi in castig din combinatia asta?
Statul, daca legalizeaza prostitutia? Posted Image

#29
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
Mihai Gadea si Ioan Ghise sunt preferatii mei.

#30
OldNo7

OldNo7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 08.12.2008
fostul gurist de la HI-Q ?

#31
SIR

SIR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,317
  • Înscris: 06.08.2005

View PostNero-d, on 29 iulie 2014 - 05:36, said:

nu stiu de unde ai scos definitia asta dar e utopica, aberanta si rupta de realitate
...

M-am gandit asa vreo trei secunde la amaratii de politicieni germani - stim cu totii ca in utopica si atat de rupta de realitate societate actuala din Germania masuri aberante se intampla zilnic: politicieni care demisioneaza in a doua zi dupa ce sunt acuzati de plagiat sau instant cand au gresit un decont cu 12 euro etc. Insipidele emisiuni electorale arata indivizi anosti care vin si debiteaza ce ar face ei pt o mai buna functionare a societatii - nici un show-man, nici o demascare, nici un masacru media nimic... Nu prea pot sa dau nume ca nu-i stie nimeni, nici macar ai lor nu pot sa zica pe altcineva decat numele cancelarului, nu apar la televizor fiind prea ocupati cu slujbele lor normale care le permit sa-si intretina hobby-ul politic.

#32
Kyth

Kyth

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 22.05.2013

View Postparadigmatic, on 29 iulie 2014 - 08:19, said:

Mihai Gadea si Ioan Ghise sunt preferatii mei.
Pe astia doi cred ca ii viseaza basistii si noaptea.

Gadea nu e politician dar, fiind angajatul favoritului vostru Dan V., pot intelege alaturarea involuntara.

Ghise e un personaj despre care se pot spune destule, dar pentru mine ramane intr-o lumina favorabila pentru un singur motiv: a fost singurul membru al defunctului USL care nu ne-a lasat in offside pe noi, cei care am votat pentru demitrea mult-prea-odiosului, pe cand toti ceilalti (cu Ponta si Cacabun in frunte) au acceptat fara sa cracneasca ordinul Vestului de a-l gratia de la ghilotina pe Johnnie Walker.

Edited by Kyth, 29 July 2014 - 09:02.


#33
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005

View PostKyth, on 29 iulie 2014 - 09:02, said:

Pe astia doi cred ca ii viseaza basistii si noaptea.
De ce sa-i viseze basistii?
In opinia mea atat Mihai Gadea cat si Ioan Ghise sunt 2 politicieni importanti ai spectrului politic romanesc.
Au dovedit de nenumarate ori ca respecta valorile democratiei si sunt piloni importanti in lupta cu derapajele institutiilor publice.
Nu cred ca exagerez cand spun ca-i putem numi eroi.

#34
Kyth

Kyth

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 22.05.2013

View Postparadigmatic, on 29 iulie 2014 - 09:11, said:

De ce sa-i viseze basistii?
In opinia mea atat Mihai Gadea cat si Ioan Ghise sunt 2 politicieni importanti ai spectrului politic romanesc.
Au dovedit de nenumarate ori ca respecta valorile democratiei si sunt piloni importanti in lupta cu derapajele institutiilor publice.
Nu cred ca exagerez cand spun ca-i putem numi eroi.

Un basist capabil de sarcasm. N-as fi crezut ca exista asa ceva dar... live and learn, nu?

Apreciez sarcasmul, il apreciez foarte mult si pe nea Hetfield, asa ca inchei off-topicul aici. Gadea nu e politician, Ghise nu e tanar, Johnnie Walker e deja imbatranit in rele, acum nu prea vorbim de politicieni tineri.

#35
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009
"Tineri politicieni de valoare - not found" cu se spunea anterior !!! In schimb daca verificam lista "odraslelor , finilor , ginerilor ,nepotilor , amantelor " vedem ca toti tinerii din politica aflati in pozitii mai importante = se incadreaza !
Si nu "prea " inteleg unde sunt "politicienii" in Romania ! Asa le spunem mafiotilor care ne conduc doar pentru ca fac parte din organizatii numite partide (a se citi "gasti" cu S.R.L) ???
Iar "colegul" cu Predoiu ar trebui sa .... ! Printre alte ...."realizari" apare si in dosarul Alro !
Uite ce spun rauvoitorii de la "Cotidianul" :

http://www.cotidianu...a-udrea-149468/

Edited by FAP, 29 July 2014 - 10:47.


#36
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009
In mesajul meu am uitat o categorie importanta ! SERVITORII ! Tineri sau mai putin , analfabeti sau ...semi , posesori ai unor 'titluri sau diplome" de la ...."fabricile" numite pompos universitati sau ai unor functii cu nume "complicate" in care au fost numiti fara nici un merit !
Cateva caracteristici generale ale acestora :
- avand TUPEU nu mai este nevoie de nici o calitate
- nu conteaza principiile si CUM ajungi ci UNDE ajungi
- nu conteaza VALORILE individuale ci FORTA sistemului in care intra
- sunt numiti pentru "A PRESTA SERVICII" si "A SLUJI" celui care i-a numit si NU pentru A-SI FACE DATORIA in postul respectiv
- sunt invatati de catre sistemele lor ca valorile maxime sunt PUTEREA si BANII , restul nu conteaza
- au invatat ca NU CONTEAZA cum esti ci CUM TE PREZINTI pentru a "aburi" fraierii

Seamana cu "tinerii" din politica noastra actuala ???

Edited by FAP, 29 July 2014 - 11:34.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate