Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 

Apartament în bloc P+4+M str. Aron Pumnul sector 5

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
bubuion

bubuion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 23.03.2007
Buna dimineata,

Sunt pe cale să cumpăr un apartament de 3 camere cu suprafața de 77 mp la parter impreună cu o curte de 40 mp (doar a mea), preț 80.000 euro. Am făcut o rezervare pentru acesta in valoare de 3.000 lei. Astazi o să pun și câteva poze cu stadiul lucrărilor. Mai exact acum este la roșu în interior, s-a izolat exterior, tâmplăria PVC montată.

Problemele pe care le-am văzut eu până acum:
- blocul nu are subsol si nu stiu cum se va proceda cu instalația sanitară pentru că sunt țevile de scurgere băgate în placa de sub parter insă acestea nu au chiar poziția corectă;
- astăzi încep tencuiala interioară mecanizată cu ipsos însă mi-au spus că instalația electrică o vor trage după aceasta; mi se pare un pic pe dos.

Dacă aveți să imi dați ceva sfaturi vă voi fi recunoscător.

O zi buna,

#2
hori21

hori21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 18.05.2009

 bubuion, on 17 iulie 2014 - 06:53, said:


Problemele pe care le-am văzut eu până acum:
- blocul nu are subsol si nu stiu cum se va proceda cu instalația sanitară pentru că sunt țevile de scurgere băgate în placa de sub parter insă acestea nu au chiar poziția corectă;


Dacă aveți să imi dați ceva sfaturi vă voi fi recunoscător.

O zi buna,
tu ceri sfaturi dupa ce ai dat avans si ai descoperit si cateva ''mici''probleme?

#3
bubuion

bubuion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 23.03.2007
Într-adevăr este un pic cam târziu insa nu este un avans atat de mare. Bine ca nu am dat cateva zeci de mii de euro. înca mai pot renunța.

#4
patty1

patty1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 18.07.2013
Cine este dezvoltatorul?
Majoritatea blocurilor noi nu au subsol, si eu stau intr-un astfel de bloc si a fost ok pana acum.

#5
bubuion

bubuion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 23.03.2007
Dezvoltatorul este Oprea Marius. Nu am gasit nimic despre el. Din ce mi-a spus a mai construit niste blocuri in Bragadiru.

#6
bubuion

bubuion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 23.03.2007
Poze

Continuare

Attached Files



#7
bicosu

bicosu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 03.01.2007
Bad post

Edited by bicosu, 17 July 2014 - 21:36.


#8
rifa

rifa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.05.2007
hey...ce mai stii de dezvoltator? noi ne gandeam la 2 cam et 4. ai obtinut creditul? cati banuti i-ai dat? 5%?

ms

#9
bubuion

bubuion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 23.03.2007
Ma bucur ca imi gasesc potentiali vecini. Eu am dat 3000 lei rezervare. Urmeaza sa dau un avans de 5%. Am depus documentele pentru credite dar inca nu am primit raspunsul. Cum ti se pare blocul? Eu trec in fiecare zi pe acolo (stau pe aceiasi strada) si vad ca se lucreaza bine. Saptamana viitoare o sa vina instalatorii si electricienii.

#10
dor_in78

dor_in78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 18.03.2008
Vesti noi? s-a mutat cineva? Ma intereseaza si pe mine un ap 2 camere aici, o sa trec zilele astea sa vad live lucrarea.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate