Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)
 Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 

President Truman ASC vs President Harry III ASC

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
romeohit

romeohit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 25.03.2006
Doresc sa achizitionez una din cele 2 modele,iar parerile sunt foarte impartite,astfel ca ii rog pe cei mai vechi in folosinta statiilor sa ne spuna recomandarile si diferentele intre ele avand in vedere ca diferenta de pret dintre cele 2 statii este de 150ron.
Multumesc anticipat celor ce vor participa la discutie

Pe net am gasit asta:
Statia CB President Truman este o varianta a statiei CB President Harry III ASC cu mai putine functii suplimentare.
Spre exemplu la President Harry III ASC ai in plus functiile Roger Beep, Hi-Cut, Noise Blanker, Vox, RF Gain, 3 canale memorabile.
Restul functiilor de care beneficiezi la ambele statii sunt: Automatic Squelch Control, Key Beep, S-Meter, MultiNorm, AM-FM, functia de blocare a tastelor.
In schimb ca performante, cele doua statii sunt similare. Ambele cu putere de emisie 4W standard sau 10W export si 0.5 μV 20 dB SINAD sensibilitate la receptie

Edited by romeohit, 11 July 2014 - 16:51.


#2
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008
Truman
Platesti in plus la harry, pt functii care nu-ti sunt de maxima necesitate

#3
remshm

remshm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 01.02.2007

 romeohit, on 11 iulie 2014 - 16:42, said:

Doresc sa achizitionez una din cele 2 modele,iar parerile sunt foarte impartite,astfel ca ii rog pe cei mai vechi in folosinta statiilor sa ne spuna recomandarile si diferentele intre ele avand in vedere ca diferenta de pret dintre cele 2 statii este de 150ron.
Multumesc anticipat celor ce vor participa la discutie

Pe net am gasit asta:
Statia CB President Truman este o varianta a statiei CB President Harry III ASC cu mai putine functii suplimentare.
Spre exemplu la President Harry III ASC ai in plus functiile Roger Beep, Hi-Cut, Noise Blanker, Vox, RF Gain, 3 canale memorabile.
Restul functiilor de care beneficiezi la ambele statii sunt: Automatic Squelch Control, Key Beep, S-Meter, MultiNorm, AM-FM, functia de blocare a tastelor.
In schimb ca performante, cele doua statii sunt similare. Ambele cu putere de emisie 4W standard sau 10W export si 0.5 μV 20 dB SINAD sensibilitate la receptie


eu am Harry III de vreo 3 ani si sunt foarte multumit de aceasta statie, mie personal imi place Hi-Cut si RF Gain, chiar le folosesc cand e nevoie.

#4
ComandanteChe

ComandanteChe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 09.12.2013
H3, RFGainul face diferenta pe propagare ;)

#5
EnduroMan

EnduroMan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 895
  • Înscris: 01.01.2009
Sunt diferite la interior. Chiar foarte diferite. Seamana cu Pr. Herbert 2 si Pr. George la placa de baza. SMD-urile sunt pe partea cealalta.
Pe ASC se comporta la fel de PROST amandoua, pe SQmanual Trumanul este castigator pe antena mea de aprox. 2m lungime. Tin SQ pe la ora 2-3 si nu-mi bazaie DELOC la iesire din emisie a corespondentului.
Folosesc boza externa si mike cu amplificare si ecou.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate