Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k
 Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...
 Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 

Orange_helper

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
14840 replies to this topic

#7021
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postalexzsky2, on 30 aprilie 2017 - 07:19, said:

Buna ziua,am o intrebare:cred ca am primit cam de 2 ori cartela noua,avand telefonul furat,mai pot cere la reprezentanta o cartela noua cu acelasi numar?
Apoi creditul se poate transfera pe noua cartela cu acelasi numar?


Salut,
Da, in caz de furt, poti solicita sa primesti un nou SIM, pastrand numarul de telefon si caracteristicile contului. Iti recomandam sa mergi la un Shop cu actul de identitate si colegii nostri iti vor oferi tot sprijinul.
De asemenea, se poate solicita suspendarea temporara a numarului pe motiv de furt. Aici gasesti detalii despre cum poate sa fie efectuata suspendarea, iar aici afli detalii despre cum poti proceda in cazul reintrarii in posesia SIM-ului/telefonului pierdut.
O zi buna,
Orange Helper

#7022
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,284
  • Înscris: 22.07.2005
Salut @Orange_helper
Am un abonament de voce de 9 euro, la care Orange nu ofera cost control. Ar trebui sa aloc acest numar, telefonului fetitei mele de opt ani. Intrebarea mea este: Orange imi poate oferi acest serviciu la cerere sau va fi nevoie sa ma portez in alta retea pentru a-l obtine?

Aceasta chestiune ma macina de multa vreme... de ce face Orange din accidente, o sursa de venit?!

Edited by floraur, 30 April 2017 - 15:48.


#7023
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postfloraur, on 30 aprilie 2017 - 15:47, said:

Salut @Orange_helper
Am un abonament de voce de 9 euro, la care Orange nu ofera cost control. Ar trebui sa aloc acest numar, telefonului fetitei mele de opt ani. Intrebarea mea este: Orange imi poate oferi acest serviciu la cerere sau va fi nevoie sa ma portez in alta retea pentru a-l obtine?

Aceasta chestiune ma macina de multa vreme... de ce face Orange din accidente, o sursa de venit?!


Salut,
Avem nevoie sa verificam situatia si de aceea, avem nevoie de mai multe detalii. Ca urmare a acestui lucru, te-am contactat printr-un mesaj privat.
O zi buna,
Orange Helper

#7024
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,284
  • Înscris: 22.07.2005
Am primit mesajul, multumesc!

#7025
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
De ce nu pot achiziționa din magazinul online un senzor de miscare Fibaro? Ajung la pagina produsului și nu îmi apare niciunde butonul "cumpără".

#7026
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,067
  • Înscris: 20.06.2009
O fi buton din ăla „simpatic”...Posted Image

#7027
M-I-N

M-I-N

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,123
  • Înscris: 02.06.2016

View Postfloraur, on 30 aprilie 2017 - 15:47, said:

Salut @Orange_helper
Am un abonament de voce de 9 euro, la care Orange nu ofera cost control. Ar trebui sa aloc acest numar, telefonului fetitei mele de opt ani. Intrebarea mea este: Orange imi poate oferi acest serviciu la cerere sau va fi nevoie sa ma portez in alta retea pentru a-l obtine?

Aceasta chestiune ma macina de multa vreme... de ce face Orange din accidente, o sursa de venit?!

Simplu.. Orange face bani pe seama fraierilor cu lipsa cost controlului la abonamente. Eu am un abonament reincarcabil si am ramas azi fara posibilitatea sa initiez apeluri cand mi-a fost lumea mai draga fiindca orange nu a binevoit nici macar sa-mi dea un rahat de sms de atentionare ca  am ramas fara beneficii. Oricum am cerut factura detaliata fiindca e ceva suspect pe luna asta si nu cred ca am vorbit 1000 de minute nationale. Sa vad ce imi apare pe factura detaliata care o sa vina peste o luna.. si dupa aceea ma gandesc ce o sa fac in continuare. Oricum iar un MARE MINUS pentru orange asta dupa ce mi-au fost furati de vreo 4 ori cate 10 euro de fiecare data pe prepayuri in decurs de cativa ani aleatoriu deci cel putin o data pe an.. orange mai fura niste bani.. ca se gandeste ca e lumea proasta si nu face nimic.. din bun simt sau din lipsa de timp. La orange shop atitudinea angajatilor cu sictir nu face bine.. Poate prind vreun nebun care se enerveaza cand este luat cu sictir de le sparge usa ;)..

Edited by M-I-N, 02 May 2017 - 12:49.


#7028
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostM-I-N, on 02 mai 2017 - 12:46, said:

Simplu.. Orange face bani pe seama fraierilor cu lipsa cost controlului la abonamente. Eu am un abonament reincarcabil si am ramas azi fara posibilitatea sa initiez apeluri cand mi-a fost lumea mai draga fiindca orange nu a binevoit nici macar sa-mi dea un rahat de sms de atentionare ca  am ramas fara beneficii. Oricum am cerut factura detaliata fiindca e ceva suspect pe luna asta si nu cred ca am vorbit 1000 de minute nationale. Sa vad ce imi apare pe factura detaliata care o sa vina peste o luna.. si dupa aceea ma gandesc ce o sa fac in continuare. Oricum iar un MARE MINUS pentru orange asta dupa ce mi-au fost furati de vreo 4 ori cate 10 euro de fiecare data pe prepayuri in decurs de cativa ani aleatoriu deci cel putin o data pe an.. orange mai fura niste bani.. ca se gandeste ca e lumea proasta si nu face nimic.. din bun simt sau din lipsa de timp. La orange shop atitudinea angajatilor cu sictir nu face bine.. Poate prind vreun nebun care se enerveaza cand este luat cu sictir de le sparge usa Posted Image..
Salut,
Vrem sa verificam si noi situatia aceasta. Te asteptam cu un PM, in care sa ne oferi mai multe detalii, precum si numarul tau de telefon.
O zi buna,
Orange Helper

#7029
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,489
  • Înscris: 29.10.2007
Salut Helper,

Se aude ceva despre intrarea in oferta Orange a noilor telefoane Nokia 3, 5 si 6?

Multumesc!

#7030
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postbikermanro, on 02 mai 2017 - 14:17, said:

Salut Helper,

Se aude ceva despre intrarea in oferta Orange a noilor telefoane Nokia 3, 5 si 6?

Multumesc!

Salut,
Nu, din pacate, nu avem informatii noi despre disponibilitatea produselor in oferta noastra.
O zi buna,
ORange helper

#7031
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,284
  • Înscris: 22.07.2005
@orange_helper
ramane cum am stabilit... nu se poate face! La Orange serviciul "cost control" are un pret. :)
M-a sunat cineva din centrala si mi-a confirmat treaba asta.
Orange prefera sa nu ma lase sa-mi controlez datele pentru abonamentele copiilor. Pur si simplu ma obliga sa fac niste salturi in gol.

De ce sa platesc pentru treaba asta, cand pot porta numerele de la Orange catre ORICE alt operator?! Nimeni nu imi percepe niciu leu in plus... as spune chiar din contra.

Edited by floraur, 03 May 2017 - 13:08.


#7032
Lentsi

Lentsi

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.05.2017
Salut, Orange Helper doresc niste informatii despre niste oferte la portarea catre voi.
Iti multumesc, de intelegere.

#7033
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostLentsi, on 03 mai 2017 - 13:15, said:

Salut, Orange Helper doresc niste informatii despre niste oferte la portarea catre voi.
Iti multumesc, de intelegere.

Salut,
Am raspuns chiar acum.
O zi buna,
Orange helper

#7034
th3viper

th3viper

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 03.01.2013
Salut Helper,

Am si eu nevoie de ceva info si ajutor legat de abonamentul Home Net Duo si echipamentele aferente.
In abonament respectiv se ofera (conform site si contract) până la 300 Mbps pentru download, iar echipamentul livrat este un Huawei E5577c care nu stie decat 150Mbs.
Cum fac sa beneficiez de resursele abonamentului?

Pana acum am
- de la 300: Nu stim, discutati cu colegii din magazin de la Service
- de la Service: Nu stim toate informatiile, discutati cu colegii de la Express
- Colega de la expers a incercat sa o rezolve. Expun doar esenta:
Eu: "La abonamentul HND beneficiez de pana la 300mpb, iar modemul livrat nu poate tehnic mai mult de 150mbs'
Orange: "Da modemul nu stie decat 4G, scrie si pe cutie."
Eu, "Vad asta, eu vreu sa stiu cum pot beneficia de tot ce am in abonament"
Orange:: "Cumparati altul, Acceste este livrat pentru ab dumneavostra"
Eu: " Atunci de ce mi-ati mai livrat modem si homegate, sa testez ca merge dupa care sa imi iau altele? Mi-a fost specificat ca sunt dedicate, in plus nu scrie nicaieri ca trebuie sa iau alt modem pentru a beneficia de 300"
Orange: "A, pai daca conectati modemul la Homegate impreuna stiu 4G+"

Moment in care am zis ok mi-am luat la revedere si am plecat.

O varianta din  partea ta se poate?

Multumesc

Edited by th3viper, 03 May 2017 - 16:37.


#7035
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postth3viper, on 03 mai 2017 - 16:35, said:

Salut Helper,

Am si eu nevoie de ceva info si ajutor legat de abonamentul Home Net Duo si echipamentele aferente.
In abonament respectiv se ofera (conform site si contract) până la 300 Mbps pentru download, iar echipamentul livrat este un Huawei E5577c care nu stie decat 150Mbs.
Cum fac sa beneficiez de resursele abonamentului?

Pana acum am
- de la 300: Nu stim, discutati cu colegii din magazin de la Service
- de la Service: Nu stim toate informatiile, discutati cu colegii de la Express
- Colega de la expers a incercat sa o rezolve. Expun doar esenta:
Eu: "La abonamentul HND beneficiez de pana la 300mpb, iar modemul livrat nu poate tehnic mai mult de 150mbs'
Orange: "Da modemul nu stie decat 4G, scrie si pe cutie."
Eu, "Vad asta, eu vreu sa stiu cum pot beneficia de tot ce am in abonament"
Orange:: "Cumparati altul, Acceste este livrat pentru ab dumneavostra"
Eu: " Atunci de ce mi-ati mai livrat modem si homegate, sa testez ca merge dupa care sa imi iau altele? Mi-a fost specificat ca sunt dedicate, in plus nu scrie nicaieri ca trebuie sa iau alt modem pentru a beneficia de 300"
Orange: "A, pai daca conectati modemul la Homegate impreuna stiu 4G+"

Moment in care am zis ok mi-am luat la revedere si am plecat.

O varianta din  partea ta se poate?

Multumesc

Salut,
Te-am contactat prin mesaj privat in legatura cu aceasta situatie.
O zi buna,
Orange Helper

#7036
danny_fencer

danny_fencer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 28.07.2010
@orange_helper

Buna! As dori sa stiu daca telefonul Huawei P10 Lite dual sim este codat in Orange. Personalul din magazin a zis ca, fiind dual sim, nu e codat. Este chiar asa?

Edited by danny_fencer, 03 May 2017 - 17:25.


#7037
WarpS

WarpS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,460
  • Înscris: 30.07.2009
https://www.orange.r...ei-p10-dual-sim

Dimensiuni: 145.3 x 69.3 x 7 mm
Greutate: 145 g
Tip SIM utilizat: nanoSIM
Blocat in reteaua Orange: nu

#7038
Infernus

Infernus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 07.02.2007

View PostOrange_helper, on 20 aprilie 2017 - 12:01, said:

Salut,
Mai multe informatii privind reducerile ofertei solicitate iti poti fi furnizate de colegii nostri, in atentia carora putem trimite cererea ta.
Astfel, daca doresti sa fii contactat, te rugam sa ne lasi datele tale, prin mesaj privat.
O zi buna,
Orange Helper


Multumesc Orange Helper dar se pare ca agentul care mi-a trimis oferta incearca o pacaleala,probabil are prea multi clienti.
Eu am cerut oferta tv,net si mobil portare din Telekom...mi-a trimis oferta cu tv,internet si mobil la 108 lei/luna tva inclus si dupa ce i-am oferit factura de la donor plus copie ci mi-a trimis contract cu Orange Me31 pe 24 luni care costa 31 euro,asta in conditiile in care oferta era cu 108 lei pentru toate serviciile.
Bine ca mai exista si Rds,incercam si la ei,poate sunt mai seriosi
Multumesc

Edited by Infernus, 03 May 2017 - 17:42.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate