Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Orange_helper

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
14840 replies to this topic

#7003
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View PostIonutyo8, on 26 aprilie 2017 - 08:32, said:

Buna ziua, daca am facut portarea din orange catre alta retea a unui abonament iesit demult din obligatie contractuala, mai trebuie sa reziliez personal contractul cu dv?Multumesc!

Buna ziua, daca am facut portarea din orange catre alta retea a unui abonament iesit demult din obligatie contractuala, mai trebuie sa reziliez personal contractul cu dv?Multumesc!
Cand faci portare la un alt operator,contractul cu ORANGE se reziliaza singur,fara a face tu alte demersuri,

#7004
Ionutyo8

Ionutyo8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 08.01.2014
Pai si cand intru in(fostul)  contul meu online  de ce figurez ca si abonat activ cu numerele pe care le-am portat, cu toate ca de ieri teoretic nu mai am nici o treaba cu orange?

#7005
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostIonutyo8, on 26 aprilie 2017 - 08:32, said:

Buna ziua, daca am facut portarea din orange catre alta retea a unui abonament iesit demult din obligatie contractuala, mai trebuie sa reziliez personal contractul cu dv?

V-am trimis pm.
Multumesc!

Salut,

Vom raspunde solicitarii tale prin mesajul privat.

O zi buna,
Orange Helper

#7006
TFNlex

TFNlex

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.04.2017
Orange Helper,ma gandesc la o portare catre reteaua Orange.Ce oferte imi puteti prezenta?

#7007
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostTFNlex, on 28 aprilie 2017 - 10:53, said:

Orange Helper,ma gandesc la o portare catre reteaua Orange.Ce oferte imi puteti prezenta?

Salut,

Daca vrei, putem trimite mesajul tau catre colegii nostri din Departamentul Oferte. Pentru a face acest lucru, te rugam sa ne spui numarul tau de telefon de contact, adresa ta de e-mail si localitatea in care te afli, intr-un mesaj privat.

O zi buna,
Orange helper

#7008
TFNlex

TFNlex

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.04.2017

View PostOrange_helper, on 28 aprilie 2017 - 11:21, said:



Salut,

Daca vrei, putem trimite mesajul tau catre colegii nostri din Departamentul Oferte. Pentru a face acest lucru, te rugam sa ne spui numarul tau de telefon de contact, adresa ta de e-mail si localitatea in care te afli, intr-un mesaj privat.

O zi buna,
Orange helper
as vrea da,am trimis mesaj privat cu toate detaliile.

#7009
zen7979

zen7979

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 09.09.2013
Ma refer la orange me 12 scrie 1.5 gb. Trafic de net national si in roaming ,iar la sfarsit scrie "plus trafic de internet nelimitat" . Acuma ce sa inteleg de aici am net nelimitat sau nu?

Attached Files



#7010
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,057
  • Înscris: 20.06.2009
În aplicația Orange TV Go, acolo ai nelimitat...

#7011
zen7979

zen7979

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 09.09.2013
Inteleg... atunci mai bine raman pe prepay acolo am 4 gb. Cu 6 euro. Ciudati astia de la orange ai beneficii mai bune la prepay decat la abonament se pare ,ca nu prea vor sa atraga abonati...

#7012
georgeee96

georgeee96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 26.01.2010
Cta-outdoorAttached File  Screenshot_20170429-125353.png   254.73K   38 downloads

#7013
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
@Orange_Helper,ai PM

#7014
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,057
  • Înscris: 20.06.2009
Iar...?!Posted Image

#7015
XENNA

XENNA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 07.11.2005
Am si eu o problema cu Orange la un abonament foarte vechi. Primesc factura de 230 ron pe luna trecuta, in conditiile in care facturile mele erau in jur de 30 ron de cand e abonamentul. Ma uit pe desfasurator si vad o convorbire initiata de mine, catre un nr. de Germania (al unei rude), convorbire de 2 ore si ceva cu un pret total de 40 eur. Intr-adevar la data si ora respectiva am facut un apel la acel numar dar am vorbit fix 41 de secunde. Ruda din Germania avand un telefon mai performant mi-a trimis poze cu ecranul in care se vad convorbirile de la acea ora si data inclusiv convorbirea de 41 de secunde.Am depus o plangere la Orange dar cred ca sansele de solutionare sunt minime. Credeti ca art trebui sa sesizez si ANPC sau sa astept raspunsul celor de la Orange. Sunt hotarat ca in cazul in care nu se solutioneaza favorabil sa ma portez pe alta retea cu cele 4 abonamente unele de peste 17 ani.

#7016
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,057
  • Înscris: 20.06.2009
Așteaptă răspunsul celor de la Orange. Ai primit un număr de sesizare?

#7017
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostXENNA, on 29 aprilie 2017 - 15:18, said:

Am si eu o problema cu Orange la un abonament foarte vechi. Primesc factura de 230 ron pe luna trecuta, in conditiile in care facturile mele erau in jur de 30 ron de cand e abonamentul. Ma uit pe desfasurator si vad o convorbire initiata de mine, catre un nr. de Germania (al unei rude), convorbire de 2 ore si ceva cu un pret total de 40 eur. Intr-adevar la data si ora respectiva am facut un apel la acel numar dar am vorbit fix 41 de secunde. Ruda din Germania avand un telefon mai performant mi-a trimis poze cu ecranul in care se vad convorbirile de la acea ora si data inclusiv convorbirea de 41 de secunde.Am depus o plangere la Orange dar cred ca sansele de solutionare sunt minime. Credeti ca art trebui sa sesizez si ANPC sau sa astept raspunsul celor de la Orange. Sunt hotarat ca in cazul in care nu se solutioneaza favorabil sa ma portez pe alta retea cu cele 4 abonamente unele de peste 17 ani.


Salut,
Vrem sa te rugam sa ne oferi si noua mai multe informatii cu privire la demersul facut pana acum.
De aceea, te-am contactat prin mesaj privat, pentru mai multe detalii.
O zi buna,
Orange Helper

#7018
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View Postcrislacor, on 29 aprilie 2017 - 13:16, said:

Iar...?!Posted Image
Atât timp cât plătesc 264 lei pe luna,si nu-mi funcționează serviciile care le plătesc,pot sa-ți confirm ca iar.

Nimcid25, on 29 aprilie 2017 - 12:29, said:

Nimcid25, on 29 aprilie 2017 - 12:28, said:

Nimcid25, on 28 aprilie 2017 - 18:00, said:

Orange_helper, on 28 aprilie 2017 - 13:12, said:

Nimcid25, on 28 aprilie 2017 - 12:35, said:

Exemplu
PM
Te rugam sa ii apelezi pe colegii nostri de la Serviciul Orange TV, la numarul de telefon 499, pentru a verifica exact care este situatia ta.
Am sunat la colegii dvs,si mi-au spus ca NU beneficiez de 85 de canale,asa cum scrie pe site,la Family HD DTH beneficiez doar de 21 de canale din abonament Orange Me.
Vi se pare normal ce se intampla in contul meu de abonat?
--------- 0 raspuns de la Orange_Helper
Inca un mesaj...

Orange_helper, on 29 aprilie 2017 - 12:15, said:

Nimcid25, on 29 aprilie 2017 - 09:36, said:

PM

Salut,
Va rog,sa adaugați la 07 numele de utilizator ------------------
Poate asa vom reuși sa rezolvam problema.
Mulțumesc,
Pentru a primi asistenta cu privire la modul in care poti utiliza serviciile TV, iti recomandam sa iei legatura cu colegii nostri, la numarul 300, apelabil gratuit de pe orice numar Orange.
​Fara supărare,Orange_Helper,
​Vi se par aceste răspunsuri unele decente?

#7019
XENNA

XENNA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 07.11.2005

View PostOrange_helper, on 29 aprilie 2017 - 16:31, said:



Salut,
Vrem sa te rugam sa ne oferi si noua mai multe informatii cu privire la demersul facut pana acum.
De aceea, te-am contactat prin mesaj privat, pentru mai multe detalii.
O zi buna,
Orange Helper
Ok ai PM. Multumesc.

#7020
alexzsky2

alexzsky2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.11.2014
Buna ziua,am o intrebare:cred ca am primit cam de 2 ori cartela noua,avand telefonul furat,mai pot cere la reprezentanta o cartela noua cu acelasi numar?
Apoi creditul se poate transfera pe noua cartela cu acelasi numar?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate