Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 

Orange_helper

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
14840 replies to this topic

#6967
cypryan1

cypryan1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 12.02.2014
Seara buna.

1, cand vine actualizarea la NN ptr s6 ?
2. Am intampinat o problema ce tine de soft de pe s6 branduit de la orange in legatura cu al 2-lea apel efectuat in timp ce deja am un apel pe linie, daca in acel moment vb.via apel wifi  si vrei sa apelezi alt numar nu se poate face schimbul de pe o linie pe alta ptr a efectua covorbirea...al doilea apel se inchide desi ar trebuii sa stea in mentinere.
3.   Cu ceva timp in urma aveam butonul de unde puteam sa efectuez apel video de retea .....in seara asta am avut nevoie si nu gasesc de unde sa sun , voi ati modificat softul si in locul de buton apelvideo ati bagat butonul ptr mesaj, hai ca am trecut peste asta ....daca vroiam sa apelez apel video pe cineva ..apelam normal dupa care inchideam apelul si imi aparea pe langa reapelare/sms imi aparea si butonul apel video...acum nu-mi mai apare nici asa,   De primit pot primi apeluri vide de retea.

#6968
aditzuuu

aditzuuu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 09.11.2007
Buna seara.Numarul orange pe care il detin, il am de aproximativ 15 ani.Acum vreo 4 ani, mi s-a stricat sim-ul, dar din pacate in orasul in care locuiesc nu exista orange shop, ci doar orange partener.Din cate stiti, doar in orange shop se poate inlocui cartela.Pentru a nu mai bate pasu inutil in alt oras, i-am dat cartela unui vecin si mi-a schimbat-o el, ca tot avea drum in directia aceea.Si aici problema..a folosit cnp-ul lui.Nu stiam pe atunci care e treaba cu cnp-ul.Acum numarul meu de o viata e asociat cu cnp-ul altei persoane.In caz de nevoie eu ce ma fac?Stau sa ma rog de vecin?Daca vecinu se muta?pleaca din tara?Cum pot trece numarul pe cnp-ul meu?

#6969
EscapE13

EscapE13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,353
  • Înscris: 18.01.2016
Pai o faci si tu pe vecinul, si la urmatoarea schimbare treci cnp-ul tau :)

#6970
aditzuuu

aditzuuu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 09.11.2007
crezi tu ca merge asa usor?inainte sa schimbe aia cartela imi vor cere buletinu..si surpriza...nu corespund cnp-urile

#6971
EscapE13

EscapE13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,353
  • Înscris: 18.01.2016
Important e sa ii apara numele. Apoi il intreaba sa spuna cele mai des numere apelate.

#6972
Alex86

Alex86

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 16.01.2006

Quote

aici poti vedea detaliile despre contractul tau de abonament:
data activarii abonamentului:  15.04.2005
data ultimei prelungiri a abonamentului:  17.05.2016
perioada cu care s-a prelungit abonamentul:  24
data la care poti cumpara un telefon prin programul Orange Thank You:  20.04.2017
stare contract:  in perioada contractuala
data de expirare a perioadei minime contractuale:  10.11.2018

E atat de greu sa calculati 2 ani? De unde ati scos noiembrie 2018?

Edited by Alex86, 20 April 2017 - 21:48.


#6973
georgeee96

georgeee96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 26.01.2010
Intrebare pentru tine Alex86: in luna a 5-a cand ai facut prelungirea nu aveai cumva 6 luni de contract ramase? Eu zic ca da. Din cate imi dau seama, ai prelungit în luna 18 din contractul respectiv pentru achiziție de telefon ( vezi data fidelizare). Prelungire pe 24 de luni + lunile de contract rămase  ( până la un maxim de 30 de luni ). Mie imi pare clar? Tie ce nu iti este clar?

#6974
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postaditzuuu, on 20 aprilie 2017 - 20:39, said:

Buna seara.Numarul orange pe care il detin, il am de aproximativ 15 ani.Acum vreo 4 ani, mi s-a stricat sim-ul, dar din pacate in orasul in care locuiesc nu exista orange shop, ci doar orange partener.Din cate stiti, doar in orange shop se poate inlocui cartela.Pentru a nu mai bate pasu inutil in alt oras, i-am dat cartela unui vecin si mi-a schimbat-o el, ca tot avea drum in directia aceea.Si aici problema..a folosit cnp-ul lui.Nu stiam pe atunci care e treaba cu cnp-ul.Acum numarul meu de o viata e asociat cu cnp-ul altei persoane.In caz de nevoie eu ce ma fac?Stau sa ma rog de vecin?Daca vecinu se muta?pleaca din tara?Cum pot trece numarul pe cnp-ul meu?

Salut,
Mi-as fi dorit sa te pot ajuta, insa, poti face aceasta modificare doar intr-un magazin Orange.
O zi buna,
Orange Helpler

#6975
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Creditul acumulat la PrePay (prin încărcarea cu valoare superioară opțiunilor utilizate) în ce mod poate fi folosit?
De ce apar telefoane care nu mai revin în stoc ca fiind cu reducere suplimentară(Orange Dive 30)?

#6976
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostGif2D, on 21 aprilie 2017 - 10:05, said:

Creditul acumulat la PrePay (prin încărcarea cu valoare superioară opțiunilor utilizate) în ce mod poate fi folosit?
De ce apar telefoane care nu mai revin în stoc ca fiind cu reducere suplimentară(Orange Dive 30)?

Salut,

Poti utiliza creditul acumulat prin programul Orange Phone Credit pentru achizitia oricarui telefon din oferta comerciala actuala, in orice magazin Orange. Reducerea se aplica din pretul standard, iar achizitia se face fara activare de abonament.

O zi buna,
Orange Helper

#6977
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Eh, asta știam. Întrebam de creditul în € acumulat prin încărcarea (plătită) de valoare mai mare decât valoarea opțiunii activate.
De exemplu: încărcări repetate de 7€ și utilizarea opțiunilor de 5€ sau 6€. De acel creditul în € întrebam. Ca utilizare am văzut doar transfer (de cel mult 3€).

Referitor la promovarea unui telefon ce nu mai apare în oferta comercială? Nu s-ar putea schimba terminalul cu un altul sau elimina din ofertă, dacă tot nu este și nu va mai fi în stoc?

Hai să desenez, pentru a elimina neclaritățile:
[ https://i.imgur.com/LavnbsJ.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6978
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostGif2D, on 21 aprilie 2017 - 10:50, said:

Eh, asta știam. Întrebam de creditul în € acumulat prin încărcarea (plătită) de valoare mai mare decât valoarea opțiunii activate.
De exemplu: încărcări repetate de 7€ și utilizarea opțiunilor de 5€ sau 6€. De acel creditul în € întrebam. Ca utilizare am văzut doar transfer (de cel mult 3€).

Referitor la promovarea unui telefon ce nu mai apare în oferta comercială? Nu s-ar putea schimba terminalul cu un altul sau elimina din ofertă, dacă tot nu este și nu va mai fi în stoc?

Hai să desenez, pentru a elimina neclaritățile:
[ https://i.imgur.com/LavnbsJ.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Salut,

Intr-adevar, creditul exprimat in EUR poate fi transferat unui alt cont PrePay, prin serviciul Transfer credit, conform informatiilor de pe site. De asemenea, poti consuma creditul pentru efectuarea de apeluri taxabile, expedierea sms-uri taxabile, realizarea de sesiuni de date taxabile, primirea si efectuarea de apeluri taxabile in roaming, expedierea de sms-uri taxabile in roaming, activarea de optiuni etc.
In plus, vrem sa iti multumim pentru mesaj, acesta fiind transmis colegilor nostri.

O zi buna,
Orange Helper

#6979
alekz31

alekz31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 04.09.2009
Exista vreo sansa ca Samsung Galaxy S8 sa intre in stoc mai repede de 15 mai?

#6980
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005

Quote



#6981
alekz31

alekz31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 04.09.2009

View PostGif2D, on 21 aprilie 2017 - 12:02, said:

Am comanda facuta deja, iar termenul dat a fost 15 mai, de aceea am intrebat.

#6982
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postalekz31, on 21 aprilie 2017 - 12:00, said:

Exista vreo sansa ca Samsung Galaxy S8 sa intre in stoc mai repede de 15 mai?

Salut,

Data lansarii telefonului in magazinele noastre este 28 aprilie.

O zi buna,
Orange helper

#6983
cypryan1

cypryan1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 12.02.2014
Seara buna.
1. Cand vine actualizarea la N ptr s6 orange ?

2. Am intampinat o problema ce tine de soft de pe s6 branduit de la orange in legatura cu al 2-lea apel efectuat in timp ce deja am un apel pe linie, daca in acel moment vb.via apel wifi  si vrei sa apelezi alt numar nu se poate face schimbul de pe o linie pe alta ptr a efectua covorbirea...al doilea apel se inchide desi ar trebuii sa stea in mentinere.

3.   Cu ceva timp in urma aveam butonul de unde puteam sa efectuez apel video de retea .....in seara asta am avut nevoie si nu gasesc de unde sa sun , voi ati modificat softul si in locul de buton apelvideo ati bagat butonul ptr mesaj dar si asa....daca vroiam sa apelez apel video pe cineva ..apelam normal dupa care inchideam apelul si imi aparea pe langa reapelare/sms imi aparea si butonul apel video...acum nu-mi mai apare nici asa,   De primit pot primi apeluri vide de retea.

#6984
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
@Orange_Helper,ai PM Posted Image

Am primit. :)

Edited by Nimcid25, 22 April 2017 - 10:37.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate