Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Oferta Orange - nelimitat voce si sms+2 Gb la 10 euro/luna

- - - - -
  • Please log in to reply
1910 replies to this topic

#55
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010

View Postaris86, on 09 iunie 2014 - 21:35, said:

Da, colegul meu de munca, care ii intra de pe 11.06.

Si un user din Suceava.

Mulțumesc Aris! I-au dat și prietenului meu adus din Cosmote, dar au zis că o lună stă pe un Fluture 11 și după aceea revine pe Nelimitat 10. Mă cunosc cu băieții și  sper să nu fie vreo păcăleală. Peste aproape o lună trebuie să meargă să facă un act adițional (prin 15 iulie) de trecere la Nelimitatul ăsta.

Edited by vio73, 17 June 2014 - 14:13.


#56
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,857
  • Înscris: 26.02.2010

View Postvio73, on 17 iunie 2014 - 14:04, said:

Mulțumesc Aris! I-au dat și prietenului meu adus din Cosmote, dar au zis că o lună stă pe un Fluture 11 și după aceea revine pe Nelimitat 10. Mă cunosc cu băieții și  sper să nu fie vreo păcăleală. Peste aproape o lună trebuie să meargă să facă un act adițional (prin 15 iulie) de trecere la Nelimitatul ăsta.
II da, de fapt sa faca actul aditional pana la data de facturare, cu o zi inainte. Si pe mine ma cunosc cei din shop, ii stiu de prin 2005 cand am facut cel de-al doilea abonament.

#57
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010
Ei m-au așteptat de vreo lună să mă duc, dar nu putea prietenul meu să meargă la Shop ( nu a avut timp). Și eu mă cunosc de mult timp și ne înțelegem bine. Acum, mai am vreo 2-3 de portat din Cosmote, dar unul dintre ei are contract cu Cosmote încă vreun an. Cu toate astea, vrea și abonament nou la Orange, dar să îl ia pe ăsta. Nu știu dacă se poate și nici n-am întrebat astăzi pentru că mi-a spus după ce plecasem de acolo.

Edited by vio73, 17 June 2014 - 14:43.


#58
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
Varianta 2 din postul meu anterior s-a concretizat in Nelimitat 10 pe 12 luni. Am primit informatia de la 411 ca intradevar ,sunt sanse mari ca din iulie Nelimitat 10 sa fie pentru toti. Incercarea de a capata pe celelalte doua numere Nelimitat 10(unul prepay Orange, unul ca si portat) s-a lovit de un refuz, persoana de la retentie neputand face (cica!) noi abonamente, ci doar sa le modifice pe cele existente si in ultimele 3 luni de perioada obligatorie de contract.

#59
constantinp

constantinp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 525
  • Înscris: 03.04.2012
Se poate obtine acest abonament nelimitat la 10 euro cu viteza 4g/150 Mbps la cei 2GB trafic de date? Mai am 2 luni de contract, am Lumia 625 si as lua acest abonament pe 6 luni sau 12 luni, mi s-ar potrivi manusa.

#60
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
Trebuie sa fii negociator bun. Ce vrei tu inseamna practic 2 euro taiati, adica optiunea extraspeed ce ofera acces la 4G oricarei optiuni de net. Bineinteles, presupune ca ai deja usim compatibil 4G. Probabil daca ai 2-3 abonamente care devin la loializare Nelimitat 10 obtii relativ usor 4G pentru toate, pentru ca e un pachet. In orice caz, cine nu incearca nu reuseste, asa ca incearca la 411.

#61
constantinp

constantinp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 525
  • Înscris: 03.04.2012
Am doua abonamente, pe unul am activata optiunea de test 4g, am usim compatibil 4g, telefon 4g, contractul expira pe 22 august 2014, pe acesta as dori nelimitatul la 10 euro cu 2GB la viteze 4g, nu ma intereseaza telefon, insa celalalt numar doresc sa il inchid/reziliez la termen adica 9 octombrie 2014. Cam asta e situatia la abonamentele mele.

#62
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
o sa incerc si eu varianta 3.

mai am o cartela prepay (cealalta mi-am trecut-o pe Digi) si m-ar coafa un nelimitat 10.

#63
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
constantinp, pai oferta de retentie standard pentru cei ce intreaba este Nelimitat10. Ca sa obtii ceva in plus, trebuie sa dai ceva. Eu asa face as in locul tau.: M-as tine batos sa obtin Nelimitat10 pe 6 luni. Aia ar insista pe 12. Si le-as propune ca varianta de mijloc asa: Ori pe 6 luni Nelimitat10 standard, ori pe 12 luni Nelimitat10 cu 4G pe 12 luni. Ambele oferte fara telefon. Nu le spune ca vrei sa inchizi al doilea abonament cand faci negocierea. Eventual le sugerezi ca te duci cu ambele pe Digi daca nu obtii ce-ti doresti. Situatia se judeca si in functie de ce alte servicii mai are clientul, si Orange, ca si tine, vrea sa aiba avantaje.

Edited by Getodacul, 18 June 2014 - 12:25.


#64
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011
Oricum, sunt prostălăi că nu oferă toate serviciile, eu unul am deja 10 gb de net de la ei, puteau să-mi dea şi nelimitat la câţiva euro în plus. Aşa plătesc la Alonia 7 euro.

#65
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
S-a mai aflat ceva concret? Intra din iulie pentru toti, fara retentie si pt. contracte noi?

#66
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostMembruAnonim, on 18 iunie 2014 - 11:40, said:

o sa incerc si eu varianta 3.

mai am o cartela prepay (cealalta mi-am trecut-o pe Digi) si m-ar coafa un nelimitat 10.
am incercat prin mail si online(Chat). nu merge.

am intrebat si de abonamentul fluturea si mi s-a zis ca acela nu e eligibil pt. trecerea pe N10.

o sa ma duc si intr-un shop.

Edited by MembruAnonim, 21 June 2014 - 17:49.


#67
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Eu te sfatuiesc sa nu mai intrebi nimic, faci un fluture 11 si suni la retentie peste o saptamana, vezi ca am scris pe topicul dedicat cum l-am obtinut

Edited by bethlen, 21 June 2014 - 19:04.


#68
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
pai si cu creditul prepay care il am in acest moment (18 EUR) ce se intampla?

#69
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Asta nu mai stiu, probabil il pierzi

#70
PopM

PopM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 12.05.2014

View PostMembruAnonim, on 21 iunie 2014 - 18:59, said:

pai si cu creditul prepay care il am in acest moment (18 EUR) ce se intampla?


Se va folosi pentru a plati factura, daca specifici acest lucru cand treci de pe PrePay pe abonament.

#71
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Numai ca iti vor mai deduce TVA-ul inca odata din credit, asta dupa ce la incarcare ai platit deja cei 24% in plus.

#72
sdf8923jfsd

sdf8923jfsd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 18.05.2014
Va impartasesc experienta mea cu Orange, legata de Nelimitat 10... (Imi cer scuze anticipat pentru postarea lunga. N-am trecut numarul contractului, locatia si numele agentului din motive usor de inteles.)

Luna trecuta, umbland dupa un anumit telefon, ajung si-ntr-un Orange Shop. Gasesc telefonul iar vanzatorul (sa-l numim agentul 1), vazandu-ma interesat, imi spune ca nu se vinde la liber. Plec oarecum dezamagit (apropo, intelege cineva de ce nu se vand terminalele la liber, ca eu nu?...), dar revenind mai tarziu pentru a mai vedea o data telefonul, agentul 1 imi face o oferta de portare (nu eram client Orange).

Mi se face oferta Nelimitat 10 (nelimitat sms si minute nationale si internationale pe fix, 200 min internationale pe mobil si 2GB net 3G la 10 EUR inc. TVA pe 12 luni, plus decodarea gratis a telefonului), cu conditia sa inchei un abonement Fluture 11 pe 3 luni (fiind vorba de portare am inteles apoi), iar dupa prima luna sa trec la Nelimitat 10.

Inchei contractul. Telefonul imi vine cu vreo zi mai tarziu decat mi s-a promis (nu l-am vrut pe cel expus), dar imi zic ca nu e un capat de tara.

Primul drum in shop pentru decodare telefonului conform ofertei, se incheie scurt cu raspunsul unui agent 2 cum ca ma costa vreo 400 de lei sa mi-l decodeze. Ma enervez pentru prima data de cand am redobandit calitatea (?!) de client Orange si-i zic ca-n oferta facuta de agentul 1 decodarea era gratis. Agentul 2 nu pare impresionat si ma trimite (la plimbare) sa vorbesc cu agentul 1. Imi zic ca poate agentul 1 o fi vreun power user prin sistemele Orange si plec frustrat...

Drumul al doilea pentru decodare il fac dupa ce vorbesc cu agentul 1 la telefon. Stau in shop vreo ora pana sa fiu luat in primire de agentul 1, avand alt client in fata. Agentul 1 se chinuie ceva timp si-si cere scuze ca nu-mi poate debloca telefonul conform intelegerii pe moment, din motive de probleme tehnice in sistemele Orange. Face un tichet intern si ma cheama in cateva zile.

In cateva zile, tichetul e rezolvat si primesc mail de la ei sa vin sa mi-l deblocheze. Bucuros ma duc in shop si... ghinion dau de agentul 2 care... nu mi-l poate debloca fara factura si garantia care, evident ca nu le-aveam la mine, neobisnuind sa umblu cu ele la purtator. Aveam cartea de identitate cu care puteam dovedi ca-s titular de contract si posesor al telefonului in cauza, iar terminalul putea fi identificat dupa serie, dar pentru Orange nu conteaza se pare. Incep deja sa-mi para rau ca m-am abonat la Orange.

La un al treilea drum in shop pentru decodare, vin blindat cu contract, factura. Agentul 3 se misca ok, si-mi deblocheaza telefonul. As fi facut-o si eu dar nu aveam vreun microsim de la alt operator, ca sa intelegeti de ce m-am incapatant sa-mi deblochez telefonul cumparat la liber in Orange shop.

La o luna si cateva zile de la incheierea contractului, dupa verificari si-n contul Orange ca abonamentul nu a fost schimbat automat, merg azi in acelasi Orange Shop.

Stau de vorba cu agentul 4, care-l suna pe agentul 1 (agentul 1 nu lucra in acel moment). Toate bune si frumoase doar ca, surpriza,  perioada contractuala e de 24 de luni, nu de 12... Ii explic agentului 4 ca oferta facuta de agentul 1 presupunea o perioada contractuala de 12 luni. Senin, agentul 4 imi explica ca au primit o circulara si perioada contractuala e de 24 de luni. Inutil de explicat nervii pe care mi i-a produs, sun la 411. Operatorul e ok si-i explic ca nu doresc altceva decat conditiile ofertei care mi s-a facut la portare. Operatorul imi repeta sa nu ma nelinistesc (?!) si-mi confirma ca a facut in numele meu o cerere de reziliere si ca voi fi sunat in maxim 10 zile lucratoare de cei de la Retentie, carora sa le cer termenii ofertei initiale.

Ce parere aveti? Eu unul abia astept sa inchei cele 3 luni de contract si in viata mea nu-mi voi ma face vreun abonemant la Orange chiar gratis de-ar fi.

Edited by sdf8923jfsd, 21 June 2014 - 19:58.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate