Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital
 

Oferta Orange - nelimitat voce si sms+2 Gb la 10 euro/luna

- - - - -
  • Please log in to reply
1910 replies to this topic

#37
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Daca reusesc sa il obtin pentru mine, mai trec un prepay la abonament (de preferat tot nelimitat 10) :) Vreau cam mult, nu? :)

#38
inside_spy

inside_spy

    infiltratã în autobazã

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
A obținut cineva acest abonament la portarea din altã rețea sau se oferã doar abonaților care au terminat perioada contractualã?

#39
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,832
  • Înscris: 26.02.2010

View Postinside_spy, on 09 iunie 2014 - 21:25, said:

A obținut cineva acest abonament la portarea din altă rețea sau se oferă doar abonaților care au terminat perioada contractuală?
Da, colegul meu de munca, care ii intra de pe 11.06.

Si un user din Suceava.

View PostKubala, on 21 mai 2014 - 19:19, said:

Eu am facut portare din vodafone in orange pe un abonament nelimitat 10. E adevarat ca nu se da direct, insa am facut portare pe un Fluture 11 cu perioda contractuala de 3 luni iar dupa semnarea contractului am primit si un act aditional in care se specifica faptul ca de la urmatoarea data de facturare se trece la nelimitat 10. Portarea s-a facut pe 20.05,iar din 11.06 intru pe nelimitat.

Edited by aris86, 09 June 2014 - 21:36.


#40
viocons72

viocons72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,386
  • Înscris: 25.06.2005
,,Salut,
Ne pare rau, dar acest tip de abonament este destinat numai clientilor existenti in retea si numai in anumite conditii.
Poti migra catre abonament activand unul dintre pachetele de aici http://www.orange.ro...voce/index.html .
O zi buna,
Orange Helper..

#41
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Preferam de la mare distanta Orange datoria calitatii tehnice a retelei si serviciilor, dar avand in vedere conditiile mai mult decat restrictive si de fapt profund aberante de acordare (oferta e prezentata ca si cum iti fac ei o mare favoare ca iti dau nelimitatul, cand de fapt le faci tu una dandu-le lor bani si nu concurentei care ofera chiar mai ieftin),  pana la urma cred o sa aleg un nelimitat de la Digi.
Banii sunt la client, nu la operator si clientul hotaraste cui si in ce conditii ii da.

#42
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,189
  • Înscris: 22.03.2008

View Postviocons72, on 09 iunie 2014 - 20:36, said:

Am avut nelimitat de la digi si l-am reziliat cu cintec, nu am fost multumit de calitatea vocii pe 2G Vodafone si de o eventuala trecere intrun viitor mai mult sau mai putin indepartate pe Vodafone, optiune personala.
Iti luai un telefon compaibil 3g. Ce pretentii sa mai ai in anul 2014 la calitatea pe GSM

#43
viocons72

viocons72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,386
  • Înscris: 25.06.2005
Am 2 tablete cu ecran mai mare cu 3 g si net nelimitat, telefonul il folosesc doar pentru vorbit, asa ca nu a fost necesar pana acum 3 g. telefonul este un  nokia 100 ...cu zbaturi.

Edited by viocons72, 10 June 2014 - 18:34.


#44
vladonero

vladonero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 12.10.2005
O sa ma duc maine la un Orange Shop sa vad daca pot sa imi fac acest abonament. Chiar sunt curios ce oferte au.

#45
lulla

lulla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 11.02.2013

View Postvladonero, on 15 iunie 2014 - 21:27, said:

O sa ma duc maine la un Orange Shop sa vad daca pot sa imi fac acest abonament. Chiar sunt curios ce oferte au.

Ai facut acest misterios abonament pana la urma?Posted Image

#46
viocons72

viocons72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,386
  • Înscris: 25.06.2005
Stimate domnule

In urma solicitarii primite, permiteti-mi sa va retin atentia cu cateva detalii.

Astfel, abonamentul Nelimitat 10 face parte din setul de pachete speciale oferite clientilor existenti, configuratie ce poate fi acordata in anumite conditii (vechime, valoare pachet existent etc.).

Un astfel de pachet poate fi activat doar ca si oferta de Loializare, acesta nefiind disponibil in oferta curenta de achizitie Orange.

Va multumim pentru interesul manifestat fata de serviciile noastre si ramanem la dispozitia dumneavoastra pentru orice informatie suplimentara.


Cu stima,

Ioana.....
Problem Solving Executive
Orange Romania

#47
ingerulol

ingerulol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 11.09.2006
Ajung si eu maine intr-un mare Shop din Bucuresti despre care am aflat ca ofera aceasta facilitate chiar si la portare - va anunt ce si cum !

#48
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,832
  • Înscris: 26.02.2010

View Postingerulol, on 16 iunie 2014 - 19:14, said:

Ajung si eu maine intr-un mare Shop din Bucuresti despre care am aflat ca ofera aceasta facilitate chiar si la portare - va anunt ce si cum !

Succes! Sa ne anunti si pe noi!

#49
vladonero

vladonero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 12.10.2005
Azi chiar si pt portare nu mi au acordat acest abonament ; au inceput cu tot felul de abonamente aberante . Astia chiar vor sa piarda clienti .

#50
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Doar la retentie se da

#51
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,119
  • Înscris: 04.02.2011

View Postdanzi23, on 09 iunie 2014 - 16:28, said:

Daca intr-o luna consumi 5 GB (cati ai primi de la Digi) te-ar costa 61 de euro abonamentul.

Ba mai mult, nu vreau să mă gândesc cât m-ar costa pe mine, care consum 10 GB. Tocmai de aceea, pentru mine nu e soluție mai bună decât Digi net+voce și Orange pentru net, pentru că pot folosi cu Orange minutele Digi cu Digioriunde.
Dacă Orange ar oferi pe la 25€ vreo 15GB de net și nelimitat, m-aș porta la ei.

View Postgabybcr, on 10 iunie 2014 - 18:27, said:

Iti luai un telefon compaibil 3g. Ce pretentii sa mai ai in anul 2014 la calitatea pe GSM
Mda, îți dai seama, nu mai poate Digi că a pierdut un client GSM. Sănătate și praz verde!

Edited by benis, 16 June 2014 - 21:07.


#52
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Postvladonero, on 16 iunie 2014 - 20:51, said:

Astia chiar vor sa piarda clienti .
Lasa-i sa piarda, daca asta vor.

#53
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
Intr-un post sters, ceream conditiile exacte pentru obtinerea Nelimitat 10. Uitati si de ce:
3 apeluri, de pe 3 numere diferite.
Prima varianta: (apelul facut de pe un numar cosmote portat in vodafone al unui prieten)
Intrebare: Se poate obtine nelimitat 10 la portarea unui numar?
Raspuns: Nu, Nelimitat 10 se ofera doar la loializare abonamentelor mai vechi de 6 luni care sunt in ultimele 3 luni(din perioada obligatorie) de contract.
I: Se ia in considerare vechimea de pe prepay a numarului?
R: Nu.
I: Deci daca imi fac Fluture 9 sau 11 pe 3 luni si ma duc a doua zi si cer Nelimitat 10 am vreo sansa?
R: Nu garantam nimic.
Concluzie 1: Nu merita incercarea.

Operatorul 2, varianta a 2-a: (apel facut de pe un abonament fluture 11 al altui prieten)
I: As dori sa imi schimb abonamentul din Fluture 11 ce aproape s-a terminat (fusese pe 3 luni si mai are cateva zile) in Nelimitat 10. Se poate?
R: Da, dar pentru asta trebuie sa vorbiti cu colegii de la loializare. (care n-au raspuns atunci, ramanand stabilit sa sune ei in 10 zile)
Concluzie 2: Stand by.

Operatorul 3, varianta a 3-a: (apel facut de pe cartela mea prepay)
I: Daca doresc sa-mi trec numarul de pe cartela pe abonament imi puteti oferi Nelimitat 10?
R: Da, dar trebuie sa vorbiti in Orange Shop.
Concluzie 3: Timpul trece, leafa merge, noi cu drag muncim. Ameteste clientul, plimba-l, poate se satura sau uita.

In Orange Shop, 2 dintre angajati nu au avut acces sa-mi ofere Nelimitat 10, au pus notificare in contul de abonat (sunt client prepay!!!) pentru cei de pe centrala sa ma sune ei, sa stabilesc cu ei si sa puna ei actul aditional(la ce oare, doar n-am contract) in cont, dupa aceasta operatiune ramanand sa ma intorc in shop, ei sa printeze, stampileze si semneze ei actul aditional(si contractul presupun) si eu sa-l citesc, sa-l semnez la randul meu. Birocratie 110%. De ce n-au sunat ei direct atunci in centrala, sa nu mai pui clientul pe drumuri, habar nu am. Eu le-am spus, dar se pare ca tot eu am auzit.
Specific romanesc, dai abonamente pe sub mana, fara conditii publice clare, lasand un mare loc de manevra. Propun redenumirea abonamentului in Nelimitat10 "pe pile".

Edited by Getodacul, 17 June 2014 - 10:24.


#54
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013

Quote

Propun redenumirea abonamentului in Nelimitat10 "pe pile".

+1
Ii amuzant cand te gandesti ca sunt unii care spera ca acest abonament dat pe sub mana la unele persoane, va deveni public din iulie :lol:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate