Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Problema Astral telecom (creat sa evolueze)?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
arpows

arpows

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.07.2005
Se intampla foarte des cand sun in afara retelei Astral telecom, nu se aude nimic.  :wallbash: Cand sun a doua oara am mai mult noroc, dar aproape de fiecare data trebuie sa incerc de 2x.  :angry:
Am sunat de 4x la rel. clienti dar pana la urma tot nu au rezolvat nimic.  :madanimated: Daca si voi stiti de aceasta problema  postati aici.

Edited by arpows, 21 December 2005 - 01:40.


#2
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005
Nu am patit niciodata asa ceva.

#3
crisstian

crisstian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 21.06.2004
Asa este. Uneori nu se aude nimic. Trebuie sa incerci a 2-a oara.
De exemplu am sunat la robot (985). Dupa un timp, cateva secunde bune(nu am cronometrat) imi facea legatura.
Eu am tras urmatoarea concluzie la faza asta (cel putin la 985) legatura se face insa tu in casca nu auzi nimic un timp, de abia dupa accea ti se face legatura. De taxat esti taxat chiar de la inceput chiar daca nu auzi nimic in casca (se vede pe desfasurator)!
Mi-am dat seama deoarcece la robot in situatia in care mi se face legatura mai tarziu durata de asculatare  a robotului este mult mai scurta in comparatie situatia in care as fi fost abonat la Romtelecom si as fi sunat la 985 unde durata convorbirii era mai lunga. Convorbirea la 985 se intrerupe automat dupa aprox.30 sec daca imi aduc eu aminte.
Aste este.
Sa auzim si alte pareri. :)

#4
AxY

AxY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 03.05.2004
Am patit si eu la fel, numai ca am sunat la relatii cu clientii, am spus care erau numerele catre care sunam si aveam probleme (RTL si Orange) si s-a rezolvat, nu am mai avut probleme de atunci.

#5
arpows

arpows

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.07.2005
Va rog sa postati si cei care sunteti abonati la alte companii VOIP (de ex. RDS, etc.) daca apare si la voi aceasta problema. Mai multi prieteni mi-au zis ca si ei au patit unii mai des, altii foarte rar.
As fi curios daca e cumva o problema tehnica doar la Astral sau problema specifica tehnologiei VOIP la interconectare.  :helpsmilie:

#6
zaze

zaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 21.01.2004
Am RDS, am avut si Astral. Pe Astral se intampla, pe RDS nu se intampla. RDS se apropie foarte mult, dupa parerea mea, de Romtelecom, avand in vedere ca au si toate serviciile de retea, cum ar fi: CLIR, Apel In Asteptare, Devierea Apelurilor...

#7
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
am rds.tel si nu mi se intampla.
rds.tel nu e VOIP

#8
eb2e2

eb2e2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 16.05.2003

View Postzuppy, on Dec 22 2005, 01:07, said:

am rds.tel si nu mi se intampla.
rds.tel nu e VOIP


Da cum e rds.tel ? cum ai tu telefonul? esti pe solutie fibra+utp sau cu modem de cablu ? pai gindeste-te ca oricum ar fi de la tine pleaca sub forma de pachet ip ? deci ce e ? :P

#9
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
este TDM

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate