Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Topul normalitatii

Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Casa construita la o distanta mai...
 Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa
 Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...
 Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator
 

Digi Mobil Optim Nelimitat - Noua Ofertă!

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
24981 replies to this topic

#24049
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Deci :
Dacă abonamentul este făcut in shop, termenul de 14 zile de renunțare NU se aplica.
Termenul de 14 zile de renunțare se aplica doar pentru comenzile online.

In privința taxei de reziliere, este perfect legala.
Când ați semnat contractul, ați fost de acord cu taxele de reziliere.
Motivația cu "fără semnal" nu prea mai merge. Înainte de abonare, puteați lua o cartela prepay și testați rețeaua din zona voastră.


#24050
divine13

divine13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 15.09.2014
Nimcid, acum tu esti cel care induce oamenii in eroare. Pot renunta gratuit, fara daune, in termen de 30 zile de la primirea notificarii de modificare a valorii abonamentului, indiferent de ce scrie la taxele de reziliere.

#24051
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,899
  • Înscris: 25.01.2007
O dai la intors ca la ploiesti? Las-o cum a cazut, nu te scufunda mai tare...

#24052
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

View Postdivine13, on 13 ianuarie 2019 - 21:49, said:

Nimcid, acum tu esti cel care induce oamenii in eroare. Pot renunta gratuit, fara daune, in termen de 30 zile de la primirea notificarii de modificare a valorii abonamentului, indiferent de ce scrie la taxele de reziliere.

View PostM0sGerila, on 13 ianuarie 2019 - 09:15, said:


Ciudat, la mai putin de 14 de zile de la incheierea abonamentului fara telefon, s-a cerut o taxa de utilizare internet de 250 lei ca sa rezilieze, si abonamentul este facut pe 1 an. Cei mai scumpi 40 de mega 😂😂😂. E normala o astfel de taxa de reziliere ?
Ps: despre ce abonamente noi vorbiti, caci tot din alea cu 30 de gigi in inexistentul 4G am si eu.
Colegul ne-a întrebat dacă este normala taxa de reziliere.
De ce încerci sa deturnezi conversația inițială?
În condiții speciale (cum este cazul de fata cu modificarea tarifelor) abonamentele impactate pot fi reziliate fără taxe de reziliere.


View PostTaTa_RzV, on 13 ianuarie 2019 - 17:56, said:

Optim 5 mi se pare scump pt digi mobil avand in vedere ca sunt ultimii la viteze. Si la acoperire

Cred ca un 3 euro totul nelimitat ar fi mai aproape de realitate.
Poate in cazul tău sunt ultimii la viteze.
Optim 5 nu mai exista în oferta comerciala.

#24053
divine13

divine13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 15.09.2014
Colegul a intrebat daca taxa de reziliere este normala in cazul sau. Daca te uitai cu atentie, vedeai ca reiese ca el a incercat sa renunte la abonament zilele astea, moment in care Digi deja trimisese acele notificari..

@slai : nu stiu cui i te adresezi

#24054
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Da, poate sa încerce iar mâine.

#24055
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Uite e bine ca am aflat a s-au schimbat tarifele.
Nu am facut eu abonamentul dar ma intereseaza speta, maine analizez treaba cu tariful!
Repet insa ca este reclama mincinoasa sa spui ca am 40 Gb si de fapt sa am doar 10 din cauza ca operatorul nu ofera 4G la el in sediu!

#24056
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,942
  • Înscris: 28.09.2017
Ei na, doar nu stai la ei în sediu 24/24.


#24057
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018

View PostMELODY, on 13 ianuarie 2019 - 18:10, said:


Iar au inceput sa se desfasoare pe aici oamenii de afaceri cu idei de business revolutionare.
Analisti, manageri, spargatori de seminte, toti se pricep si ii "invata" pe cei de la Digi (sau alt operator) despre ce preturi sa stabileasca, ce sa contina, etc.
Cand vei avea vreodata vreun business din care sa dai tu de mancare unuia sau mai multi oameni, atunci te-as crede ca stii despre ce vorbesti. Pana atunci, probabil nici nu ai idee despre ce vorbesti si la ce faci referinta...
te referi cumva la unicul abonament de cativa euro cu mii de minute internationale incluse si nelimitat national?
la 5 euro e mai scump ca la ceilalti. Mai putin net si fara sms-uri. Mai putina viteza la net, stabilitate, calitate in general slaba, 5 euro? Scump. Cat despre cele 3000 de minute internationale.. minciuni. O gramada de retele sunt cu bani, suni si te trezesti cu cost suplimentar. Sa nunai zic ca ai zero minute in italia. Exemplele pot continua. Nu trebuie sa fii mare analist sa realizezi ca nelimitatul lor la 5 euro e scump.

Edited by TaTa_RzV, 14 January 2019 - 08:25.


#24058
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Probabil si nelimitatul gratis ar fi scump în condiții astea!

#24059
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Ce nelimitat ? Cei 40 Gb sunt de fapt 10 si dupa o arzi la 128 kbps nelimitat !

Apropo in roaming cat poti folosi ?

#24060
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,942
  • Înscris: 28.09.2017
Cât vrei, că e pe bani tăi.
Au un prag de 50 de euroi, pe care îl poți mări în funcție de necesitate.

#24061
divine13

divine13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 15.09.2014
Alta bomba, marca Digi.. In urma portarii, primesc mesaj de la digi ca ma aflu in perioada contractuala si ca o sa trebuiasca sa platesc taxa de reziliere :) . Sun la ei, o tanti imi spune ca am dreptate, ca nu trebuie sa platesc nimic, dar trebuie sa merg in anumite centre unde sa anunt portarea . Telefonic nu se poate :)

#24062
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018
Nu am mai auzit asa ceva, sa mergi sa anunti portarea :))

#24063
divine13

divine13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 15.09.2014
Da, pai trebuie sa anunti motivul :)). Mai e cineva in situatia asta? Cred ca vor si amenzi de la ANPC, altfel nu vad de ce risca cu chestiile astea. Anunta ca pot renunta fara despagubiri si apoi ma pun sa platesc :))

Edited by divine13, 14 January 2019 - 11:25.


#24064
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007

View PostA-ONE, on 14 ianuarie 2019 - 09:55, said:

Cât vrei, că e pe bani tăi.
Au un prag de 50 de euroi, pe care îl poți mări în funcție de necesitate.
😂😂😂


#24065
maiokoti2

maiokoti2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 18.11.2009
Sa imi spuna si mie cineva cum sta treaba!!! Se poate rezilia un abonament Optim Nelimitat in urma acestor modificari sau nu? Cum am mai scris, am fost intr-un punct de lucru unde o doamna mi-a zis ca nu se poate. A transmis mai departe o cerere si a zis ca ma suna daca stie ceva. Azi m-a sunat spunand ca doar televiziunea si internetul se poate. Telefonia nu...

#24066
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018
Se poate. Doamna aia ar trebui sa lucreze la paine, confectii etc. Sunt multi ca ei, nu numai la digi, ci peste tot. Necalificati.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate