Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!
 BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 

Tranzit aeroportuar in Istanbul

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Mimishor19

Mimishor19

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.02.2014
Salutare! Vă rog frumos, am nevoie de explicații amănunțite, concrete, așa, ca la un bebe. Zbor din Chișinău spre Tel Aviv, cu o escală în Istanbul. Acuma, îmi puteți explica, pe pași, ușor, cum ajung la gate pentru zborul spre Israel? Știu doar că trebuie să ajung la punctul numit Transfer. Merci mult, mult! Pupici!

#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,402
  • Înscris: 01.12.2001
De la sosiri internationale la plecari internationale pe Ataturk.
Urmaresti panourile si te pui pe benzile rulante sa nu obosesti.

#3
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View Postdorin_2k, on 25 februarie 2014 - 22:29, said:

De la sosiri internationale la plecari internationale pe Ataturk.
Urmaresti panourile si te pui pe benzile rulante sa nu obosesti.
da...si ntre timp treci pe la magazine si te umflii cu rahat turcesc si alte bunatati care-s la liber la degustare... :D

#4
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006
exact... scrie "transfer" mare... să vadă toată lumea... că doar nu crezi că eşti singurul pasager care e străin acolo. Toţi pasagerii se uită după semne. Trebuie să ştii numărul cursei către Tel Aviv şi în rest, doar te uiţi pe tabele şi după semne.

#5
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
Depinde cat de mare e layoutul intre zboruri ,
Step 1 : la Chisinau ai grija ca bagajul tau sa fie trimis direct in Tel Aviv , intreaba la ghiseu sa fii sigur .
Step 2 : cand cobori din avion ai grija sa nu iesi din aeroport meaning cauta zona de tranzit, sa nu cumva sa treci de control pasapoarte.
Step 3 : daca urmatorul zbor este in urmatoarele 2-3 ore atunci ar trebui sa fie deja afisat si poti merge spre Gate-ul respectiv. Daca ai mai multe ore intre ele astepti pe acolo, la o cafea, mananci ceva, te joci, etc. pana mai sunt 2 ore pana la decolare.
Nu iesi din aeroport , stai in tranzit zone . Ai indicatoare peste tot .

#6
elbriga

elbriga

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 04.07.2005

View PostMimishor19, on 25 februarie 2014 - 21:41, said:

Salutare! Vă rog frumos, am nevoie de explicaţii amănunţite, concrete, aşa, ca la un bebe. Zbor din Chişinău spre Tel Aviv, cu o escală în Istanbul. Acuma, îmi puteţi explica, pe paşi, uşor, cum ajung la gate pentru zborul spre Israel? Ştiu doar că trebuie să ajung la punctul numit Transfer. Merci mult, mult! Pupici!
Ar fi bine sa specifici si pe care aeroport faci transferul pentru ca zboruri spre Tel Aviv se fac de pe doua mari aeroporturi din Istanbul

#7
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,402
  • Înscris: 01.12.2001
E vorba de Ataturk 100%.

#8
elbriga

elbriga

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 04.07.2005

View Postdorin_2k, on 26 februarie 2014 - 20:02, said:

E vorba de Ataturk 100%.
Pentru Sabiha puteam sa-mi dau cu parerea intrucit am facut transfer​ spre Tel Aviv de acolo....

#9
tutuhugoneata

tutuhugoneata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 01.02.2012
Buna ziua !
As dori sa stiu cum ajung mai usor din piata Aksaray la aeroportul Sabiha Gokcen dimineata pe la 4 - 5 a.m. Precizez ca sunt cu una bucata sotie si cu doi cotzophani de 10 si respectiv 6 anisori, vin dupa 12 ore de mers cu autocarul de la Bucuresti (undeva in primavara) !

Am inteles ca trebuie sa schimb undeva autobuzul langa un hotel prin piata Taksim ; in Aksaray, unde e autogara, nu sunt autobuze spre S.Kokcen ?
Deci alta varianta decat taxiul... Timp am destul , ca avionul pleaca la 11.50 spre sudul Turciei .

Multzam fain anticipat !

#10
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View Posttutuhugoneata, on 01 noiembrie 2014 - 10:19, said:

Buna ziua !
As dori sa stiu cum ajung mai usor din piata Aksaray la aeroportul Sabiha Gokcen dimineata pe la 4 - 5 a.m. Precizez ca sunt cu una bucata sotie si cu doi cotzophani de 10 si respectiv 6 anisori, vin dupa 12 ore de mers cu autocarul de la Bucuresti (undeva in primavara) !

Am inteles ca trebuie sa schimb undeva autobuzul langa un hotel prin piata Taksim ; in Aksaray, unde e autogara, nu sunt autobuze spre S.Kokcen ?
Deci alta varianta decat taxiul... Timp am destul , ca avionul pleaca la 11.50 spre sudul Turciei .

Multzam fain anticipat !

Buna ziua
sfatul meu  de la  Aksaray  cu taxi pana  la   piata  Taksim   , sunteti  4  persoane ,  cu taxi  max 15 -20  lira Turcesc , dupa cea   plimbati  cat aveti  timp ,   cand  vine  timpul mergeti cu HAVATAS
http://www.havatas.c... la  aeroport ,   lasat pt  drum 2  ora marja

succes ,

#11
tutuhugoneata

tutuhugoneata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 01.02.2012
Scuze de intarziere dar abia zilele trecute am observat pontul pe forumul Istanbul, multumesc pentru buna intentie ; asadar cine doreste un transfer acceptabil de la si catre Sabiha Gokcen in link-ul urmator , cu precizarea ca au mail in josul paginii, iar pentru copii sub 10 ani poate au tarif la jumatate , altfel nu se merita...

Sarbatori fericite, toate cele bune !

http://www.istanbula...kcen-Airport-37

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate