Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen este?

drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 

Blackberry Z3

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#19
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
Sper să scoată cât mai multe modele accesibile și să îmbunătățească marketul. Degeaba se vor axa pe modele scumpe pt că cererea pe segmentul Business au pierdut-o în fața Apple și Samsung. De curând și Microsoft. Stricct la Business mă refer.

#20
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,193
  • Înscris: 07.08.2003

View Postblackcat, on 05 aprilie 2014 - 11:53, said:

Inca Z10 este cea mai buna afacere. Asta pt ca a ajuns la pretul lui real. Si asta a fost una din marile si multele greseli ale conducerii BB: au zis ca telefoanele cu preturi mari se vind bine si atunci au pus si ei la lansare preturi de iphone si samsung.
Au aplicat politica restaurantelor care pun pret de 20 lei pe o cafea ca sa selecteze clientela.
Nu imi pare rau ca mi-am luat Q10 si sunt foarte multumit de el, dar sunt constient ca am dat mai mult decit face. Si asa va fi si cu Q20.
Imi doresc sa mai pot cumpara telefoane BB si in viitor dar incep sa fiu tot mai sceptic.
Au atit de putine modele de telefoane ca imi aminteste de marea retea de cacat Zapp care aveau vreo 5 telefoane la preturi mari si doar ciudatii si tembelii isi luau Zapp.
Ma simt putin ciudat ca am BB Q10, desi dupa n-spe update-uri de soft s-au apropiat si ei de iOS si Android.
Si eu am fost printre ciudatii cu Zapp. Sau printre tembeli :)))
Iar acum sunt printre ciudatii sau tembelii cu BB. Un Q10 și un 9790. Chiar sunt îndrăgostit de legacy. Mă gândesc sa îmi iau un 9810 ca sa îl am "pe stoc" ca nu cumva sa dispară de pe piața cele cu OS 7.

#21
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Nu am vrut sa jignesc pe nimeni, dar nu pot pricepe de ce era cineva abonat la Zapp. Acum nici nu mai conteaza.

#22
dani2013

dani2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 09.03.2013

View Postblackcat, on 04 mai 2014 - 10:24, said:

Nu am vrut sa jignesc pe nimeni, dar nu pot pricepe de ce era cineva abonat la Zapp. Acum nici nu mai conteaza.
eu cunosc o persoana care avea abonament la zapp tocmai pt ca sa nu-l sune lumea . nu dorea sa fie deranjat .asta ar putea fi un motiv ....

#23
atyclb

atyclb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 04.08.2006
Zapp am avut ca telefon de serviciu, deci nu plateam eu factura.
Din ce se spunea atunci, era mai avantajos degat la Orange - Vodafone (care pe vremea aia se numeau Dialog si...nu mai stiu cum se numeai Vodafone). Facturile erau oricum piperate si la Zapp, dar mai mici decat la concurenta. Daca facem un mic efort, o sa ne amintim ca in urma cu zece ani eram taxati cam cu 15 eurocenti pe minut la convorbiri si 7 eurocenti la sms (cred ca asta era pretul fara tva), asa ca firmele preferau Zapp, unde puteai vorbi nelimitat (parca) cu numerele prinse in abonament. Daca ar mai fi avut si niste telefoane decente, cred ca ar fi rezistat mai mult.

#24
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
http://crackberry.co...berry-z3-review

S-a lansat, disponibil din 15 mai în Indonezia.

#25
Soulstream

Soulstream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,028
  • Înscris: 03.02.2014
Daca nici telefonul asta nu salveaza Blackberry, atunci nimic nu o va face.

#26
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Si cum pana mea sa salveze Blackberry un telefon lansat in Indonezia? Asta face parte din strategia sinucigasa tipica BB.

#27
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Păi e foarte simplu: dacă vând câteva sute de mii de telefoane acolo și apoi dau drumul variantei globale cu LTE sunt șanse să repete istoria WP cu Lumia 520. Gândește-te că BlackBerry vinde 1 milion de telefoane cu BB10 pe trimestru...

În Indonezia sunt câteva milioane de BB7 în uz (vreo 15 parcă). Dacă o parte din ele sunt înlocuite cu Z3 deja devine mai interesant pentru developeri să lanseze aplicații. Ce, crezi că s-a supărat cineva că Lumia 520 a invadat India?  Nu, pur și simplu a salvat WP.

În plus, Z3 e primul telefon creat  în afara centrelor BlackBerry, e un test foarte bun pentru Foxconn. Gândește-te că au început să lucreze la el în noiembrie și acum e deja în magazine.

#28
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
Fără marketing solid, p*la vânzări. Z3 e super ok, părerea mea. Prețul e ok. Samsung nu mai vinde că vezi doamne ce bune-s Samsungurile. Vinde pt că alături de Apple sunt ce-i mai pizdoși în marketing. BB Z10 e de sute de ori mai mișto la prima vista decât tovarășul de generație: S3.

#29
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Yeap, marea problemă a BlackBerry de până acum! Îmbucurător faptul că în Indonezia au băgat reclamă la greu la lansare, plus că au încercat să creeze un pic de efervescență.

Am și Z10le și un S3 de la muncă. S3 îl folosesc strict ca telefon de servici, în rest prefer Z - ul oricând. Faza faina e când încerc să fac gesturile BB10 pe Samsung :))

#30
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,209
  • Înscris: 03.08.2010
Imi place ! Abia astept sa apara si la noi.

#31
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
http://blogs.blackbe..._medium=twitter

Se pare că lansarea e un succes.

#32
adicomed

adicomed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 24.01.2007

View Postchris_t, on 17 mai 2014 - 16:10, said:

Yeap, marea problemă a BlackBerry de până acum! Îmbucurător faptul că în Indonezia au băgat reclamă la greu la lansare, plus că au încercat să creeze un pic de efervescență.

Am și Z10le și un S3 de la muncă. S3 îl folosesc strict ca telefon de servici, în rest prefer Z - ul oricând. Faza faina e când încerc să fac gesturile BB10 pe Samsung :))

Am spus si intr-un alt post faptul ca promovarea blackberry in romania tinde la minus infinit comparativ cu samsung. Uitati-ca numai la accesoriile din magazine. Samesung si Apple găsesti peste tot. Cand întrebi de bb se uita de parca esti picat din luna.

#33
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,731
  • Înscris: 10.11.2013
Asta cu lansarea acestui model doar in indonezia imi aminteste de videoclipul nimic nou carti-te fac neprost.
Daca nu vor decide sa-l lanseze la nivel global rapid cineva ar trebui sa-l traduca si sa-l trimita sefilor BlackBerry.
Mi se pare super telefonul..

#34
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Z3 cu LTE anunțat azi, cu lansare în încă 8 tari.

#35
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,731
  • Înscris: 10.11.2013
Bun..se pare ca au citit carti :D.. Din pacate incep sa fiu din ce in ce mai reticent ca androizii vor trece pe alte telefoane, vad ca s-au casatorit cu sistemul de operare sau ceva, dar sper ca BB si Wphone sa muste din cota android si sa echilibreze putin situatia la nivelul cotei de piata..Sperante, stiu..

#36
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Săptămâna viitoare India. Patria ieftinache. Sunt chiar curios cum se va vinde, nu de alta dar Lumia 520 a fost un hit acolo.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate