Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Blackberry Z3

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#1
dan_slack

dan_slack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,790
  • Înscris: 22.07.2006
La Mobile World Congress in Barcelona 2014 s-a anuntat noul terminal Z3 si inca unul, cu tastatura fizica, si trackpad clasic - Q20.
Z3 va avea probabil un pret sub 200$...
Mai multe pe site-ul Crackberry

Cu toate astea, cota de piata a BB se zbate undeva jos de tot... terminalele Z30, Z10 nu prea au 'prins' la public; ceva sperante mai aduce extinderea BBM la Android, iOS si la vara pe WP.

Edited by dan_slack, 25 February 2014 - 12:57.


#2
Soulstream

Soulstream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,027
  • Înscris: 03.02.2014
Am vazut la un amic un Z10 si mi-a placut sistemul de operare, dar nu vad ceva super special care m-ar face sa trec catre BB10. Consider ca atunci cand au fost lansate, au fost lansate la un pret prea mare, mai ales ca brand-ul Blackberry nu mai e ce a fost. Sa vedem daca se salveaza cu un astfel de telefon, desi eu nu cred. Au iesit pe piata cu un sistem de operare modern putin cam prea tarziu.

#3
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Ai dreptate ca au ajuns la preturi mult prea mari telefoanele BB 10 in magazine. Dar acum consider ca au preturi f bune pt ce ofera. Z3-ul daca ar ajunge la 200 de euro la noi ar fi senzatie.

#4
Soulstream

Soulstream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,027
  • Înscris: 03.02.2014
Depinde. Eu daca ar fi sa recomand unui amic un telefon ieftin si bun as recomanda un Nokia Lumia 520.

#5
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
520 e clar ca e best buy la ora actuala. Eu i l-am luat sotiei. Pt ea e suficient, dar pt un utilizator mai pretentios...

#6
adycoke2

adycoke2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 03.08.2011
Q20-asa ceva asteptam de mult

#7
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Pare interesant Q20. A declarat Chen ca e pt nostalgicii ce își doreau revenirea butoanelor clasice. Sunt curios cum se vor comporta cu OS10.

Edited by tudorMembruAnonimutz2000, 25 February 2014 - 18:01.


#8
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 03.08.2010
un link cu ceva poze pentru Q20?

#9
dpass

dpass

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 29.03.2009
Doar l-au anunțat. No pictures yet...

#10
adicomed

adicomed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 24.01.2007
Am folosit bb un an si jumatate( bb9320) apoi de o luna sunt posesor de bbq10. Sincer nu am simtit lipsa butoanelor fizice. Probabil cei care au folosit bb un timp mai îndelungat au resimtit lipsa lor. Important e ca bb sa continue sa existe.

#11
adycoke2

adycoke2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 03.08.2011
Here’s a quote from John Chen, Executive Chairman and CEO at BlackBerry regarding the Q20.
"In my first 90 days on the job, I consistently heard from our ardent BlackBerry customers that the hard buttons and trackpad are an essential part of the BlackBerry QWERTY experience, that made their BlackBerry smartphone their go-to productivity tool. I want these customers to know that we heard them, and this new smartphone will be for them. Today, we’re delighted to announce the new BlackBerry Q20 smartphone, which is designed to give you the distinct experience that every BlackBerry QWERTY loyalist and high-productivity business customer absolutely loves. With the BlackBerry Q20 smartphone, you’ll get the familiar hard buttons and trackpad that you want, along with the best email service, the best keyboard experience and the best battery life possible."
The Menu, Back, Send and End buttons and the trackpad will be made an integral part of the device and user interface and in conjunction with the 3.5" display, BlackBerry says the phone will offer the best email experience on the market. The company also states that the Q20 will be made of premium materials, which will result in reliability and durability, but doesn't specify which ones.
We wish BlackBerry had disclosed more details, but that's not the case. We'll keep you posted for any new information that comes up. Hopefully BlackBerry will shed more light on the specs soon enough.

Se pare ca va fi un telefon din gama premium ,deci nu ieftin :)

#12
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Interesant Z3...
http://www.gsmarena....0-news-7926.php

#13
dani2013

dani2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 09.03.2013

View PostDaniJ90, on 25 februarie 2014 - 22:40, said:

din pacate, ,ca si specificatii hardware, este sub Z10 , la procesor/ram/camere/rezolutie display .
probabil si ca  pret.

#14
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Pai normal ca e sub Z10. Asa si trebuie, sa nu ajunga la mai  mult de 200 de euro la liber in RO.

#15
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Pai in alte tari o sa fie 200 de dolari, poate sub, la noi probabil ca 200 de euro va fi, poate ceva mai mult...eu zic ca e un pret foarte ok.

#16
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Ca prim pas va fi lansat doar în Indonezia, tară în care BlackBerry o duce încă bine, atât ca BB10 cât și, în special, pe modelele mai vechi. Apoi se va extinde și global. Cred că ar fi ok să-i dea drumul global cât mai repede, mulți useri de BlackBerry Legacy ar fi ispitiți de preț.

#17
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
http://crackberry.co...lackberry-world

#18
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Inca Z10 este cea mai buna afacere. Asta pt ca a ajuns la pretul lui real. Si asta a fost una din marile si multele greseli ale conducerii BB: au zis ca telefoanele cu preturi mari se vind bine si atunci au pus si ei la lansare preturi de iphone si samsung.
Au aplicat politica restaurantelor care pun pret de 20 lei pe o cafea ca sa selecteze clientela.
Nu imi pare rau ca mi-am luat Q10 si sunt foarte multumit de el, dar sunt constient ca am dat mai mult decit face. Si asa va fi si cu Q20.
Imi doresc sa mai pot cumpara telefoane BB si in viitor dar incep sa fiu tot mai sceptic.
Au atit de putine modele de telefoane ca imi aminteste de marea retea de cacat Zapp care aveau vreo 5 telefoane la preturi mari si doar ciudatii si tembelii isi luau Zapp.
Ma simt putin ciudat ca am BB Q10, desi dupa n-spe update-uri de soft s-au apropiat si ei de iOS si Android.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate