Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 

Huawei Ascend P7

- - - - -
  • Please log in to reply
1102 replies to this topic

#1063
djovidiu

djovidiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 28.06.2007
Adica dureaza 1 secunda in general: la convorbiri, meniu, navigarea depinde si de semnal, convorbirile sunt ok insa daca sunt in trafic interlocutorul imi spune ca se aude zgomot desi are microfon special de reducere a zgomotului de fond, ecran alb intre comenzi nu am avut niciodata, bateria cum am mai zis minim 2 zile depinzand si de net. De Huawei G6 am fost multumit de convorbiri in sensul ca interlocutorul nu auzea decat vocea mea. Dar in schimb cand era activata acea functie de reducere a zgomotului de fond se auzea mai usor in casca mea, probabil fiind vreo compensare ceva acolo intre sunete.

#1064
Delius

Delius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 18.06.2006
Aha.Am inteles.Foarte buna descriere.Al meu device se misca mult mai slab decat cum descrii tu.Ma dezamageste prezenta ecranului alb intre comanda si executarea comenzii.Hm...naiba mai stie...ce-o fi avand....multam fain de informatii.

Edited by Delius, 20 April 2016 - 16:03.


#1065
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,893
  • Înscris: 27.04.2010
L-ai folosit si cu alta versiune de soft ?? Poate acolo-i buba ... si la mine reactioneaza repede, nu am ecran alb. Ca browser folosesc "dolphin" si sunt foarte multumit de el.

#1066
djovidiu

djovidiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 28.06.2007
Intrebam putin mai sus: merita trecerea de la P7 la P8? Ca si constructie P8 este full metal deci e clar ca e mult peste P7, insa la ce stie sa faca cum este? Oare camera e mai buna la P8? Am vazut ca amandoua au 13M!

Edited by djovidiu, 21 April 2016 - 07:26.


#1067
Delius

Delius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 18.06.2006

View Postshymano, on 20 aprilie 2016 - 19:23, said:

L-ai folosit si cu alta versiune de soft ?? Poate acolo-i buba ... si la mine reactioneaza repede, nu am ecran alb. Ca browser folosesc "dolphin" si sunt foarte multumit de el.


Pai l-am folosit asa cum cred ca a facut toata lumea.L-am primit initial,din fabrica,cu B 133-4.4.1 ( sau.2),nu mai tin minte exact,dupa care,pas cu pas,am tot facut update in functie de ce update a pus Huawei la ei pe site oficial.Am folosit doar updateuri oficiale,doar de pe Huawei Oficial Site.Treaba e ca, problemele au inceput sa apara doar de la updateul B852 Lollipop.Hm...super interesant...na....ce sa-i fac....il las si eu asa cum e...

View Postdjovidiu, on 21 aprilie 2016 - 07:26, said:

Intrebam putin mai sus: merita trecerea de la P7 la P8? Ca si constructie P8 este full metal deci e clar ca e mult peste P7, insa la ce stie sa faca cum este? Oare camera e mai buna la P8? Am vazut ca amandoua au 13M!


Acuma,ca a aparut deja P9,crezi ca mai are sens sa te mai incurci cu un P8?

#1068
djovidiu

djovidiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 28.06.2007
Da deoarece P9 fiind nou este totusi scump!

#1069
Delius

Delius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 18.06.2006

View Postdjovidiu, on 21 aprilie 2016 - 07:55, said:

Da deoarece P9 fiind nou este totusi scump!


Aha.ok.

#1070
ios_t

ios_t

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.03.2016
Salutare!

       Sunt in China (pe aliexpress) telefoane P7 foarte ieftine (~150 Euro) doar ca sunt versiunea pentru piata asiatica. Si-a cumparat cineva asa ceva? Eu mi-as lua unul dar nu stiu la ce sa ma astept: fara a-l modifica (root etc ... nu prea ma pricep), sunt sanse sa-l folosesc, asa cum vine el, in Romania pe Vodafone / Orange? Probabil nu am descoperit eu acum apa calda dar pretul e atractiv si daca ar fi dezavantaje peste care pot trece cu vederea...l-as cumpara. Nu sunt un utilizator inversunat al smartphone-ului (~15 apps, cel mai important e sa aiba conexiune cu Google Account).

       Multumesc in avans pentru orice sugestie!

#1071
djovidiu

djovidiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 28.06.2007
El nou vad ca inca apare la peste 1000 lei in magazinele noastre, numai sa fie si stocurile actualizate!

#1072
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,893
  • Înscris: 27.04.2010

View PostDelius, on 21 aprilie 2016 - 07:31, said:

Treaba e ca, problemele au inceput sa apara doar de la updateul B852 Lollipop.
Cauta sa faci downgrade si sa revii la 852 ... poate se rezolva.

#1073
Delius

Delius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 18.06.2006

View Postshymano, on 21 aprilie 2016 - 20:26, said:

Cauta sa faci downgrade si sa revii la 852 ... poate se rezolva.


Da.Downgrade to 4.4.2  E mai bine,mult mai bine.

#1074
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,893
  • Înscris: 27.04.2010
Eeee, nici chiar asa ... am zis, mie imi merge bine, n-am avut niciodata problemele astea.

#1075
Delius

Delius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 18.06.2006

View Postshymano, on 22 aprilie 2016 - 20:13, said:

Eeee, nici chiar asa ... am zis, mie imi merge bine, n-am avut niciodata problemele astea.


Pai na...ce sa fac...daca nu vrea pe Lollipop...m-am intors la 4.4.2 Acum e totul in regula.Merge super.

#1076
liviumaftei2008

liviumaftei2008

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.09.2015

View PostMirceaDWC, on 20 martie 2015 - 11:44, said:



Este de mult! eu am luat telefonul in Februarie si si-a facut la prima conectare acest update


#1077
nob0dy

nob0dy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 05.06.2007
Salut,

Il are cineva versiunea 5.1.1  cu root? Eu am avut cateva incercari de a debloca bootloader-ul, dar fara succes.

#1078
Delius

Delius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 18.06.2006
Detin si un Lg Leon ;astazi a primit per softwareupdate Android 6.

Se aude ceva despre Android 6 pe P7 ??  Stie cineva ceva?

#1079
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,893
  • Înscris: 27.04.2010
La cate necazuri a adus pe alte telefoane, eu nici nu prea l-as vrea pe P7 ... foarte multi se plang de baterie dupa update la 6.0.

#1080
Delius

Delius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 18.06.2006
"""  Majoritatea modelelor de smartphone-uri din gama Huawei, dar şi cele din gama Honor primesc în sfârşit update la sistemul de operare Android Marshmallow 6.0.

Printre modelele Huawei care se bucură de noul update, se numără: Huawei P8lite (Single Sim și Dual SIM), Huawei P8 (Single SIM), Huawei Mate 7 (Single Sim și Dual SIM), Huawei GX8 (Single și Dual SIM) și Mate S (Single SIM), iar din gama Honor menționăm modelele: Honor 7 (Dual SIM), Honor 6 (Dual SIM), Honor 4C (Dual SIM), Honor 4X (Dual SIM) și Honor 5X (Dual SIM). Update-ul este disponibil pentru modelele comercializate pe plan local și achiziționate de la partenerii oficiali Huawei.


România este singura țară din Europa care beneficiază de noul update Android Marshmallow 6.0 aprobat pentru toate modelele Huawei și Honor."""  


(extras de pe noobz.ro)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate