Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Huawei Ascend P7

- - - - -
  • Please log in to reply
1102 replies to this topic

#1045
1987

1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 13.12.2007
Salut, am un huawei p7 luat de la vomafone acu 2 ani, problema lui este ca telefonul a ramas intr-un fel de loop blocat, pot sa-l utilizez cateva minute dupa care se restarteaza si intra in emergency data, daca sterg poze de pe el sau alte fisiere dupa restart ele raman acolo, i-am dat si din recovery wipe la tot si nu-si face, chestia e ca nu-l pot utiliza decat pentru putin timp ca dupa aia ma trezesc cu restart.

#1046
klaudyuxxx

klaudyuxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 24.05.2005
vreo speranta sa primim marshmallow?

#1047
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,905
  • Înscris: 27.04.2010
@1987: ce versiune de soft ai ?? Incearca sa-i pui una mai noua, pe pagina din urma a pus Marius linkurile necesare.

#1048
nicos

nicos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 24.11.2002
De cca o saptamana, unele aplicații nu se mai pot actualiza. Am Android 5.1.1, ca si voi. Ati întîlnit vreunul asa ceva?

#1049
xmariuS75

xmariuS75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 15.07.2005
Nu.Stiu că este mai nasol dar incearca un factory reset și vezi ce iese,dar mai întâi încearcă wipe cache.

#1050
nicos

nicos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 24.11.2002
I-am dat si wipe cache si am reinstalat una din respectivele aplicatii. Astept sa vad ce se mai întîmplă.

#1051
ciponne1981

ciponne1981

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 16.02.2011

View Postnicos, on 22 martie 2016 - 22:20, said:

De cca o saptamana, unele aplicații nu se mai pot actualiza. Am Android 5.1.1, ca si voi. Ati întîlnit vreunul asa ceva?
asa patesc si eu tot cam de 1 saptamana sau chiar 2 anumite aplicatii nu se mai pot actualiza si cam de 3 sapt mi-am bagat si eu B852

#1052
nicos

nicos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 24.11.2002
Eu am dezinstalat aplicatiile mofturoase. Dupa ce am dezinstalat Sygic, l-am pus inapoi, pentru ca imi trebuie. Dupa instalare totul a fost OK, nu am pierdut datele, setările erau cum le făcusem. Nu cred ca e mare problema asta.

#1053
Delius

Delius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 18.06.2006
Salutados  Posted Image

Am primit prin OTA B852.Lollipop.Instalat,wipe+reset.Se misca bine,insa NU extraordinar.Remarc ca viteza de reactie este inferioara versiunii 4.4.2.Cred ca Lollipop e deja prea mult pentru un P7.

Edited by Delius, 16 April 2016 - 08:06.


#1054
djovidiu

djovidiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 28.06.2007
Va salut! Am versiunea 852 pe P7. L-am luat de la Telekom acum 2 saptamani, fiind deblocat din fabrica. Ma enerveaza ca apare 4G desi Date mobile sunt inactive. Baiatul de acolo zicea ca daca sunt inactive nu merge net-ul. E posibil sa fie asa deoarece atunci cand este activat net-ul sub sigla 4G apar 2 sagetute. Totusi, cum as putea sa fac sa apara 4G numai atunci cand datele sunt activate, exact cum faceam la Ascend G6?

#1055
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,905
  • Înscris: 27.04.2010
4G nu are nicio legatura cu activarea sau neactivarea netului. Daca nu-ti place pe 4G, apasa inconita pentru a-l dezactiva si vei merge pe 3G. Personal, eu il tin pe 3G, pentru ca ma enerveaza calitatea de rahat a semnalului 4G in casa (de multe ori mi s-a spus ca sunt suzit rau de tot).

#1056
djovidiu

djovidiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 28.06.2007
Ma refer ca apare sus la semnal de net desi datele mobile sunt inactive. Nu conteaza ca apare H+, 3G sau 4G. Daca datele mobile sunt inactive de ce sa apara indicator de net? Cand datele mobile sunt inactive iar Wi-Fi-ul este activ dispare sigla cu G si apare semnalul de wireless (aici este corect).

#1057
xmariuS75

xmariuS75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 15.07.2005
Nu utilizeaza net daca sunt dezactivate.Tie iti apare in acel moment tipul de retea FOLOSIT,2g,3g,4g.Daca tii apasata iconita de date,te duce la meniul in care iti spune de tipul de retea dorit,cea cu activarea de date este alta.Cand utilizeaza net se activeaza acele doua mici sageti de sub iconita respectiva.Asa este conceputa grafica acestei interfete,nu ai ce sa-i faci.

Edited by xmariuS75, 19 April 2016 - 07:26.


#1058
djovidiu

djovidiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 28.06.2007
Inteleg Marius.
Mai este o problema: functia de reducere a zgomotului de fond. Are microfon dedicat pentru asa ceva. Interlocutorul imi spune ca se aude traficul si vantul (in general zgomotul). La Huawei G6 am acelasi microfon dar si functia unde pot sa-i dau on/off functionand de minune, desi este mai ieftin decat P7.

#1059
Delius

Delius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 18.06.2006
B 852 Lollipop.Vi se pare normal ca intre efectuarea unei comenzi,pana la raspunsul telefonului,sa treaca minim 2-3 secunde,timp in care ecranul este alb?  La voi tot asa merg comenzile respectiv raspunsurile device-ului?

#1060
nicos

nicos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 24.11.2002
Al meu merge bine, sint foarte multumit, nu cred ca este devina B852.

#1061
djovidiu

djovidiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 28.06.2007
Si la mine merge bine dar pana la urma nimic nu este perfect! Vad ca si bateria tine ceva timp mai exact 2-3 zile poate chiar 4 la o utlizare mai usoara. Oare merita trecerea de la P7 la P8?

#1062
Delius

Delius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 18.06.2006
La voi merge bine.ok,am inteles,Puteti detalia acest "bine"? ce exact reprezinta? timpii de reactie ale aplicatiilor;timpii de reactie a intrarii in meniul telefonului;navigarea propriuzisa ,cu browserul implicit P7,calitatea convorbirilor;existenta ecranului alb intre comenzi;comportamentul bateriei?

Edited by Delius, 20 April 2016 - 10:21.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate