Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!
 BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 

Accesarea portalului DRPCIV.ro - fost "Problema drpciv cu IE"

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View Postalexcrist, on 29 iulie 2014 - 19:11, said:

Pe Firefox, dacă se deschide linkul de test în tab nou (clic mijlociu), se deschide fără probleme. Pe Chrome chiar și metoda asta afișează eroarea de browser.

Asa este. Confirm. Click dreapta pe link si "Open in New Tab" din meniul contextual.
Nu este nevoie de IE Tab: Attached File  drpciv.ro_7.png   193.98K   16 downloads

View Postalexcrist, on 29 iulie 2014 - 19:11, said:

Tot pe Firefox, pe poate dezactiva acea verificare inutilă: Fiind autentificat pe acel site, se dă clic dreapta pe linkul de test, se alege Inspect element (Inspectează element), se dă dublu-clic pe atributul onclick și se sterge tot conținutul respectiv. Apoi Enter. Apoi, miraculos, testarea va funcționa fără niciun fel de probleme. Singura mică problemă e că trebuie repetați acești pași de fiecare dată când pagina respectivă este reîncărcată.

Scoaterea atributului onclick are si ea acelasi efect, dar consuma mai mult timp...

Attached File  drpciv.ro_8.png   262K   14 downloads

#20
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Cea mai simpla solutie ar fi sa adaugati direct la bookmarks link-ul acesta:
http://www.drpciv.ro...dlExamSignUp.do

Nu mai trebuie sa faceti apoi niciun artificiu, doar dati click pe link-ul de mai sus, introduceti user+parola, apoi mai dati inca un click tot pe acelasi link ca sa incepeti testul.

Edited by gumball3000, 29 July 2014 - 20:39.


#21
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View Postgumball3000, on 29 iulie 2014 - 20:18, said:

Cea mai simpla solutie ar fi sa adaugati direct la bookmarks link-ul acesta:
http://www.drpciv.ro...dlExamSignUp.do

Nu mai trebuie sa faceti apoi niciun artificiu, doar dati click pe el introduceti user+parola, apoi mai dati inca un click tot pe acelasi link ca sa incepeti testul.

Da. Functioneaza si cu acest link direct.

In alta ordine de idei, abia acum am observat ca topicul a fost deschis in "Windows 7". O sa il mut tot in aria Windows, dar la "Tips & Tricks", desi s-ar fi incadrat mai bine in aria "My Digital Life".
O sa modific si titlul din "Problema drpciv cu IE" in "Accesarea portalului DRPCIV.ro".
(Am lasat provizoriu si un link in "Windows 7".)

#22
nonyhaha

nonyhaha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 03.01.2004
Mai are cineva probleme cu site-ul acesta minunat? mie uneori imi merge, alteori imi apare doar mesajul ca "se lucreaza..." vroiam si eu sa mai fac ceva chestionare weekendul acesta, si de aseara de la ora 5 jumate nu mai merge.

#23
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
La mine functioneaza acum, incearca si alt browser.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate