Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Retenție R.C.S.

- - - - -
  • Please log in to reply
5197 replies to this topic

#4033
TheWatcherProductions

TheWatcherProductions

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 05.03.2014
Bai baieti....amenintarile mele au dat roade..hopa azi cand eram iesit la plimbare primesc sms...aveti produsul rezervat 7 zile bla bla bla...mai erau 4 zile pana sa expire cele 30
Apoi dupa 20 minute sunt sunat din sediu : Buna ziua D-le .......... ! In legatura cu sesizarea dvs , tin sa va anunt ca s-a rezolvat si trebuie sa va prezentati sa va ridicati televizorul model 1
Am fost,era cu totul la televizor ...(unul mai bun)
Am facut si hartia aia pentru netul de 100 mega
Am pus toate intrebarile acolo ca sa stiu cum sa ii ajut pe cei de pe acest forum
Daca ai net de la ei.....rcs-rds nu poate intervenii sa aduca schimbari in contract fara sa le ceri asta...
Trebuie sa mergeti la sediu si contractul se va prelungi cu inca 1 an..
Daca mai aveti contract 1 an cu ei contractele se contopesc si ramane valabil cel cu durata mai lunga
Daca aveti contract inca 2 ani..ramane cel de 2 ani...daca aveti contract pt inca o luna  va ramane cel de 1 an...s.a.m.d.
Sper ca am fost destul de explicit..
Modelul 1 care l-am luat este un  Lg 32lb5610
Daca mai are cineva vreo intrebare de pus , poate sa o faca..

Hopa ca mi`au dat si netul de 100 mega la 5 minute dupa ce am scris mesajul asta....
Ce repede se rezolva lucrurile cand te duci peste ei...
Cineva mai sus radea de mine...Uite cine rade acum!

P.S. O femeie care era inaintea mea la coada astepta de 5 luni !!!!

Edited by TheWatcherProductions, 04 September 2014 - 14:17.


#4034
zetuc

zetuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,051
  • Înscris: 04.02.2007
Deci te-ai făcut de râs pe aici cu tot felul de mesaje apocaliptice, și cu amenințări de puștan de clasa a 7-a, că te duci să-i bați, ca în final, în cele 30 de zile prevăzute în contract să-ți primești nu doar tableta ci și tv-ul. Ești, într-adevăr un român veritabil.

Btw, dacă aveai un dram de orgoliu și personalitate, după tot circul pe care l-ai făcut aici, după cât i-ai înjurat, ai fi refuzat tableta și Tv-ul, iar de mâine semnai cu un alt operator.

#4035
zetuc

zetuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,051
  • Înscris: 04.02.2007
Eu am luat cam toate echipamentele de care am avut nevoie, de la ei, în termeni rezonabili de 1-2 săptămâni. Fără scandal și alte prostii. Iar când am vrut să rezolv o problemă mai delicată cu Vodafone, am rezolvat-o, și abia apoi am postat întreaga experiență, din care unii să învețe ceva, pe forum.

Iar eu am atât TV cât și tabletă luate la liber, din magazin. Tu ai tehnică de înregistrare și mult prea mult timp liber.

#4036
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,056
  • Înscris: 06.02.2012

View PostTheWatcherProductions, on 04 septembrie 2014 - 14:08, said:

Bai baieti....amenintarile mele au dat roade..hopa azi cand eram iesit la plimbare primesc sms...aveti produsul rezervat 7 zile bla bla bla...mai erau 4 zile pana sa expire cele 30
Apoi dupa 20 minute sunt sunat din sediu : Buna ziua D-le .......... ! In legatura cu sesizarea dvs , tin sa va anunt ca s-a rezolvat si trebuie sa va prezentati sa va ridicati televizorul model 1
Am fost,era cu totul la televizor ...(unul mai bun)
Am facut si hartia aia pentru netul de 100 mega
Am pus toate intrebarile acolo ca sa stiu cum sa ii ajut pe cei de pe acest forum
Daca ai net de la ei.....rcs-rds nu poate intervenii sa aduca schimbari in contract fara sa le ceri asta...
Trebuie sa mergeti la sediu si contractul se va prelungi cu inca 1 an..
Daca mai aveti contract 1 an cu ei contractele se contopesc si ramane valabil cel cu durata mai lunga
Daca aveti contract inca 2 ani..ramane cel de 2 ani...daca aveti contract pt inca o luna  va ramane cel de 1 an...s.a.m.d.
Sper ca am fost destul de explicit..
Modelul 1 care l-am luat este un  Lg 32lb5610
Daca mai are cineva vreo intrebare de pus , poate sa o faca..

Hopa ca mi`au dat si netul de 100 mega la 5 minute dupa ce am scris mesajul asta....
Ce repede se rezolva lucrurile cand te duci peste ei...
Cineva mai sus radea de mine...Uite cine rade acum!

P.S. O femeie care era inaintea mea la coada astepta de 5 luni !!!!
Tu dupa 26 de zile ai facut tam-tam?
Eu dupa aproape 4 luni trebuia sa ma duc sa fac ce? Am astepat  si ieri am primit tableta.
Indiferent de situatie Digi onoreaza comenzile.

Edited by leomagic44, 05 September 2014 - 06:11.


#4037
narciso

narciso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 18.03.2009
Sa inteleg ca pot primi si tableta si televizor ?

#4038
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
da se poate
la liber
adica din magazinele de profil

Edited by maistoru, 05 September 2014 - 12:54.


#4039
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,548
  • Înscris: 16.12.2006

View Postwoe, on 01 septembrie 2014 - 08:03, said:

@woe , citeste-ti PM-ul, ai doua mesaje. Observ ca inca nu ai deschis conversatia. Posted Image

Edited by catalinman, 08 September 2014 - 21:08.


#4040
babanu5

babanu5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 20.03.2006
Cum se poate beneficia de retenție? Mă interesează o tabletă

#4041
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Trebuie sa suni sa le zici ca vrei sa reziliezi.

#4042
vyrusu

vyrusu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 13.01.2007

View Postleomagic44, on 05 septembrie 2014 - 06:10, said:

Tu dupa 26 de zile ai facut tam-tam?
Eu dupa aproape 4 luni trebuia sa ma duc sa fac ce? Am astepat  si ieri am primit tableta.
Indiferent de situatie Digi onoreaza comenzile.
Si daca a facut dupa 26 de zile care e problema? trebuie sa asteapta sa treaca alea 30 de zile?
Eu saptamana asta, cand o sa fiu mai liber cu jobul o sa merg si o sa reziliez direct contractul cu ei, si ma re-intorc la UPC. Nu voiam sa-mi arunc banii cash pe un TV nou ci preferam plata in rate, dar cu astfel de specimene nu se poate. Ca sa nu spun ca am semnat contractul pe 200 MB si merge mai prost ca UPC-ul de 150. Sa nu mai spun de calitatea jalnica a imaginii la TV si faptul ca mi s-a promis fibra pana in apartament si gpon, iar eu am coaxial + utp.

#4043
LeThaL777

LeThaL777

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 09.09.2014
Buna ziua,
Sunt client RDS-RCS de cand a aparut pe piata firma.Am toate serviciile de la RDS-RCS.Curand, abonamentul de 1 Gb de internet , din motive tehnice, am cerut si mi s-a dat un ip static trecand la abonament bussines.In conditiile aceastea,lunar am sa platesc peste 200 lei cu care am fost de acord cand am semnat.Pana aici ok.
Azi, am fost la un centru RDS-RCS  pentru a contracta un abonament de 5 E pentru telefonia mobila.Dupa 3-5 min de cautat in sistem si un telefon dat de doamna de la ghiseu,mi s-a spus ca nu pot contracta oferta de 5 E , pe motiva ca, am abonament bussines iar toate serviciile ar fi trebuit sa fie pe un singur contract.Iar contractul pe care il pot lua , este cel de 7 E.
Concluzie: Platesc peste 200 lei pe luna in momentul de fata,am platit la timp si uneori in avans iar pentru faptul ca am facut un upgrade, imi cer 2 E in plus la adonamentul de optim nelimitat?
Nu diferenta de 2 E este problema, ci modul neprofesionalism in care s-a pus problema pentru un simplu abonat casnic care,plateste 50E lunar.
"Contractele pentru pachetele Digi Mobil Optim se incheie pe o perioada de 12 luni pentru abonamentele fara telefon si de 24 de luni pentru abonamentele cu achizitia telefoanelor mobile." Fraza este luata de pe pagina RDS-RCS iar aici nu specifica faptul ca, in momentul achizitionarii unui abonament OPTIM,  TOATE serviciile pe care le ai in momentul de fata se vor mari cu 12 luni.
Dupa parerea mea, conditiile contractuale sa la abonamentul Optim sa sune cam asa:
-Sa fii abonat( titular de contract) RDS-RCS cu unul sau mai multe contracte.
-Sa ai minim sau maxim de abonament/cerinte ( sa te poti incadra la un abonament Optim).
-Daca te incadrezi in cerintele acestea, beneficiezi de oferta RDS-RCS la telefonia optim,atata timp cat esti abonat RDS-RCS si iti platesti lunar facturile.Daca dintr-un motiv vei renunta la serviciile RDS-RCS, ti se v-a anula si abonamentul OPTIM.

Nu intelegem de ce anumite persoane au renuntat la serviciile RDS-RCS.Tot din cauza aceasta, din neseriozitatea si indolenta pe care au primit-o la un momendat.

#4044
generalmotors

generalmotors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,261
  • Înscris: 11.12.2008
Nu mai ai alt cont pe Softpedia? Sigur, sigur? Posted Image
"momendat" nu este substantiv; el vine de la "moment dat"
On topic: am inteles ca ai trecut la abonament bussines; adica pe persoana juridica? Daca e asa, conditiile sint altele, normal.

#4045
mariusik88

mariusik88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 17.08.2006
Scuze de off topic:

Nu puteti intelege si voi o data pentru totdeauna, daca platiti o suma de x lei pentru anumite servicii asta nu inseamna ca respectivul operator trebuie sa va faca voua toate poftele pe care le visati noaptea. Sunt oferte pentru persoane fizice si pentru persoane juridice, ele fiind supuse unor termeni si conditii.

on topic: eu zic sa te duci la OPC sa le faci plangere. Posted Image

Edited by mariusik88, 09 September 2014 - 15:02.


#4046
LeThaL777

LeThaL777

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 09.09.2014

View Postgeneralmotors, on 09 septembrie 2014 - 14:26, said:

Nu mai ai alt cont pe Softpedia? Sigur, sigur? Posted Image
"momendat" nu este substantiv; el vine de la "moment dat"
On topic: am inteles ca ai trecut la abonament bussines; adica pe persoana juridica? Daca e asa, conditiile sint altele, normal.


Doar atat ai inteles tu din tot ce am reletat?
Daca faceam abonament Optim pana sa trec de la ip dinamic la ip static,si ulterior treceam pe ip static, mi se anula abonamentul Optim?
Ganditi in asamblu situatia.Cred ca esti un angajat RDS si ai scris cand erai catarat pe stalp.

View Postmariusik88, on 09 septembrie 2014 - 14:57, said:

Scuze de off topic:

Nu puteti intelege si voi o data pentru totdeauna, daca platiti o suma de x lei pentru anumite servicii asta nu inseamna ca respectivul operator trebuie sa va faca voua toate poftele pe care le visati noaptea. Sunt oferte pentru persoane fizice si pentru persoane juridice, ele fiind supuse unor termeni si conditii.

on topic: eu zic sa te duci la OPC sa le faci plangere. Posted Image

Nu vreau sa faca pofta nimanui, numai ca, mi se pare absurd conditiile gasite la ghiseu.Din ce in ce mai des, gasesim si un "dar"....
Si tu, ca si colegul de mai sus generalmotors ati gandit cu punga pe cap.
RDS-RCS e o firma privata care ofera servicii cu, conditii contractuale stabilte de ea.Conditiile,asa cum am mai intalnit pe parcurs, s-au mai schimbat din mers.Asa ca,fiti mai obiectivi.

#4047
babanu5

babanu5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 20.03.2006
Credeți că dacă închid 2 ab smart 12 (12€ fiecare) îmi dau ceva la retenție?

#4048
generalmotors

generalmotors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,261
  • Înscris: 11.12.2008

View PostLeThaL777, on 09 septembrie 2014 - 13:54, said:

....Curand, abonamentul de 1 Gb de internet , din motive tehnice, am cerut si mi s-a dat un ip static trecand la abonament bussines....
Pana aici, vorba ta, totul ok. Rezulta din asta ca nu mai ai internet de 1GB pe persoana fizica (apropo, ce abonament e asta, ca nu il gasesc pe pagina RDS; e fix? mobil?)

View PostLeThaL777, on 09 septembrie 2014 - 13:54, said:

... pentru a contracta un abonament de 5 E pentru telefonia mobila..........,mi s-a spus ca nu pot contracta oferta de 5 E , pe motiva ca, am abonament bussines iar toate serviciile ar fi trebuit sa fie pe un singur contract....
Ce nu-ti e clar?

View PostLeThaL777, on 09 septembrie 2014 - 13:54, said:

Concluzie: Platesc peste 200 lei pe luna in momentul de fata,am platit la timp si uneori in avans iar pentru faptul ca am facut un upgrade, imi cer 2 E in plus la adonamentul de optim nelimitat?
Nu. Concluzia este asta: Platesti peste doua sute, dar o parte pe un contract pe persoana fizica si o parte pe juridica (sau toata suma doar pe partea de persoana juridica, nu se intelege din ce ai scris, dar oricum nu e relevant) Ideea e ca ai doua contracte. Adica, mai pe scurt, nu corespunzi pentru DON la 5 euro.

View PostLeThaL777, on 09 septembrie 2014 - 13:54, said:

Nu diferenta de 2 E este problema, ci modul neprofesionalism in care s-a pus problema pentru un simplu abonat casnic care,plateste 50E lunar.
Nu 'un simplu abonat casnic' + 'un simplu abonat juridic'?


View PostLeThaL777, on 09 septembrie 2014 - 17:02, said:

Doar atat ai inteles tu din tot ce am reletat?
Daca faceam abonament Optim pana sa trec de la ip dinamic la ip static,si ulterior treceam pe ip static, mi se anula abonamentul Optim?
La prima intrebare: da.
La a doua: da. De fapt nu pune problema asa. Corect ar fi: "Daca faceam abonament Optim pana sa trec de la contract pe persoana fizica pe unul pe persoana juridica......." pentru ca asta ai facut.

#4049
DonGiulliano

DonGiulliano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,331
  • Înscris: 08.09.2010
mai pune cineva oferta cu modelele de tablete si preturile lor? multam

#4050
narciso

narciso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 18.03.2009
As fi curios si eu la o tableta daca ar exista in oferta una de 10 ''.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate