Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...

Anulare Planului Urbanistic Zonal...
 Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...

Masinile cu volan pe dreapta - de...
 Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...

RCS-RDS devine Digi Romania
 Problema monitor

Ce software secure folositi pentr...

Tub flexibil retur combustibil tr...

La multi ani @iogamac!
 

Allview X1 Soul

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1102 răspunsuri în acest subiect

#739
rbvm

rbvm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 125
  • Înscris: 16.02.2009

View PostK-X-T, on 26 noiembrie 2014 - 21:40, said:



Am analizat situatia. Din bara de notificari/setari (slide de pe ecranul principal de sus) cand intru in setari tot la fel imi apare, ca la tine. Din meniu insa cand intru in aplicatia de setari imi apare ca in video. Deci softul/interfata e la fel.

Cred ca @rbvm a stat un numar record de zile fara telefon..  Posted Image

Păi cam așa e. Pe primul l-am trimis în service după 3 săptămâni, am stat fără el aproape 3 săptămâni (3-4 zile din momentul în care m-am înțeles cu cei de la Allview să îl trimit și până mi l-a luat curierul plus cele 14 zile de când a fost înregistrat în service și până l-am primit pe al doilea - se întâmpla într-o joi), în marțea  următoare l-am predat din nou curierului, apoi după 7 zile am primit negația și informația că voi primi un telefon nou. L-aș fi primit atunci dacă cei de la RDS nu ar fi încurcat borcanele și n-ar fi trimis telefonul nou îndărăt. Poimâine mă mai duc peste ei să-i mai trag de mânecă. Că am cumpărat telefonul de aproape 3 luni și l-am folosit cam o lună. Da' ratele le plătesc la zi...

View Postfln_sinbad, on 26 noiembrie 2014 - 21:01, said:


Telefonul tau " in ce stadiu" este! Dupa sarbatori o sa il trm si eu a PATRA oara in service...ce o fi o fi...



Telefonul tau " in ce stadiu" este! Dupa sarbatori o sa il trm si eu a PATRA oara in service...ce o fi o fi...

La mine nu mai prinde a patra oară. Dacă nu funcționează, după sărbători îl duc înapoi și cer un alt model, poate pe atunci reînnoiesc și ei stocurile și aduc ceva nou.
Mai nou, văd că și X1 xtreme are bubițe... și mă bătea gândul să mi-l iau în locul lui X1 Soul.

Editat de rbvm, 26 noiembrie 2014 - 22:01.


#740
fmstanciu

fmstanciu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 706
  • Înscris: 13.06.2008
Va salut! Intentionez sa-mi cumpar si eu un astfel de telefon SH zilele urmatoare. Nu am mai avut acest model si va rog sa-mi spuneti si mie la ce ar trebui sa fiu atent. Cam cat face unul SH in stare buna estetic si functional? Sunteti multumiti de el sau recomandati altceva (de ex un Ascend P6)? Multumesc.

#741
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.385
  • Înscris: 29.07.2011
Testeaza wi-fi la el. Daca merge wi-fi ia-ti-l. Daca nu merge wi-fi mai bine alt model. In afara de wi-fi'ul cu probleme la acest smartphone alte probleme ascunse nu mai are. Vezi problemele la wi-fi cum se manifesta cu 5 -6 pagini in urma pe topic.

Pe partea de multimedia poze, video, sunet in casti este chiar peste alte smartphoane la acelasi pret. Pe partea de procesare se misca bine nu are lag, cu exceptia jocurilor 3d intensive.

Editat de K-X-T, 26 noiembrie 2014 - 23:14.


#742
rbvm

rbvm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 125
  • Înscris: 16.02.2009
Prețul variază. În plus, weekendul trecut a putut fi cumpărat și cu 800 de lei la diverse promoții,  așa că ar fi fost o ocazie bună de care puteai profita. În rest, prețurile încep de la ~1050 de lei dacă ai/îți faci abonament la RDS. Totuși, înclin să cred că sub 800 de lei nu l-ar vinde nimeni, cel puțin deocamdată, doar dacă nu se grăbește să scape de el fie pentru că are nevoie de bani, fie pentru că are telefonul probleme. Și cum a spus colegul K-X-T, vezi dacă se conectează corect și ușor la rețelele wireless și dacă viteza în teste pe aceste rețele începe de la minim 15 Mbps.

#743
fmstanciu

fmstanciu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 706
  • Înscris: 13.06.2008

View Postrbvm, on 27 noiembrie 2014 - 07:52, said:

Prețul variază. În plus, weekendul trecut a putut fi cumpărat și cu 800 de lei la diverse promoții,  așa că ar fi fost o ocazie bună de care puteai profita. În rest, prețurile încep de la ~1050 de lei dacă ai/îți faci abonament la RDS. Totuși, înclin să cred că sub 800 de lei nu l-ar vinde nimeni, cel puțin deocamdată, doar dacă nu se grăbește să scape de el fie pentru că are nevoie de bani, fie pentru că are telefonul probleme. Și cum a spus colegul K-X-T, vezi dacă se conectează corect și ușor la rețelele wireless și dacă viteza în teste pe aceste rețele începe de la minim 15 Mbps.
Multumesc pt raspunsuri. Cum pot verifica aceasta viteza sa fie de minim 15 Mbps?

#744
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.385
  • Înscris: 29.07.2011
Prin conectarea la un router de tip wireless N, care stii ca este legat la o conexiune buna, de genu 100 mbps. Mai trebuie sa fii aproape de router pentru un link stabil si cat mai mare + aplicatia speedtest downloadata de pe google play, prin care sa testezi viteza pe wi-fi.

Editat de K-X-T, 27 noiembrie 2014 - 10:43.


#745
ionutzu71

ionutzu71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 42
  • Înscris: 01.06.2008

View Postfmstanciu, on 27 noiembrie 2014 - 09:58, said:

Multumesc pt raspunsuri. Cum pot verifica aceasta viteza sa fie de minim 15 Mbps?
Daca erai din Pitesti te ajutam eu ... Posted Image

Editat de ionutzu71, 27 noiembrie 2014 - 17:15.


#746
iliesbogdan

iliesbogdan

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 10
  • Înscris: 16.09.2011
Dupa a 3-a vizita in service am primit si eu tel nou...sunt curios daca e la fel:D

#747
albertin

albertin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 203
  • Înscris: 11.08.2007
Azi am primit negatie de la Visual Fan.Trimis a doua oara in service.Pe baza negatiei pe care am primit-o prin email am fost la sediu la RDS de unde mi-au dat un telefon nou.Pana acum sunt destul de multumit.Testele pe wireless

Fișiere atașate



#748
fln_sinbad

fln_sinbad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 35
  • Înscris: 13.11.2014
Eu azi am trm telefonul a 4 oara in service, de data asta prin magazin Media Galaxy Craiavo..Sper sa primesc si eu negatie!!!

#749
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.385
  • Înscris: 29.07.2011
Hai ca incet incet se cam rezolva treaba si asta nu poate decat sa ma bucure :). Am stat pe topicul asta mai mult decat am stat pe la scoala Posted Image

View Postfln_sinbad, on 28 noiembrie 2014 - 19:19, said:

Eu azi am trm telefonul a 4 oara in service, de data asta prin magazin Media Galaxy Craiavo..Sper sa primesc si eu negatie!!!
Cum adica prin media galaxy? Ai cumparat de la media galaxy si te-ai dus le-ai lasat telefonul la media galaxy pentru service?

#750
fln_sinbad

fln_sinbad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 35
  • Înscris: 13.11.2014
Telefonul l am cumparat la sfarsitul lui august cu bani cash de la media galaxy craiova, dupa doua saptamani l am trm in service prin magazin...nu am mers...si au urmat inca 2 trm in service prin curier, iar azi l am dus din nou la magazin(mi sa parut mai la indemana)

#751
iliesbogdan

iliesbogdan

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 10
  • Înscris: 16.09.2011
Da, si eu tot prin Media Galaxy l.am trimis a 3 oara si mi l.au schimbat. Acum merge WiFi ok. Am sa.i fac niste teste mai tarziu.

#752
fln_sinbad

fln_sinbad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 35
  • Înscris: 13.11.2014

View Postiliesbogdan, on 28 noiembrie 2014 - 19:54, said:

Da, si eu tot prin Media Galaxy l.am trimis a 3 oara si mi l.au schimbat. Acum merge WiFi ok. Am sa.i fac niste teste mai tarziu.
De 3 ori l ai trm in service prin media galaxy? Ai primit negatie de la service de ti au schimbat telefonul? Sau asta e politica firmei, sa iti schimbe produsul daca aduce de 3 ori in service?

#753
iliesbogdan

iliesbogdan

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 10
  • Înscris: 16.09.2011
primele 2 dati l.am trimis prin curier. acum am specificat la ei la magazin ca vreau sa.l schimbe.

#754
fln_sinbad

fln_sinbad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 35
  • Înscris: 13.11.2014
Si eu am zis ca vreau sa mi l schimbe, dar au zis ca pana nu prmiesc negatie de la service nu pot sa il schimbe!

#755
K-X-T

K-X-T

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.385
  • Înscris: 29.07.2011
Nu cred ca daca il trimiti de 3 ori in service e politica sa ti-l schimbe. Mie mi l-au schimbat din prima. Depinde ce problema are telefonul/ daca se poate sau nu repara + ca in ultimul timp am facut presiuni asupra lor cu problema cu wi-fi si probabil de aceea cei care l-au trimis mai recent in service au primit alt telefon nou (negatie).

#756
fln_sinbad

fln_sinbad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 35
  • Înscris: 13.11.2014
Cei drept...cand am descoperit problema wi-fi la telefonu...am "rupt netul in doua" si nimeni nu se plangea de telefon ca ar avea vreo problema...adica prin septembrie asa...apoi au aparut problemele pe forum...poate asa si au dat si cei de la service ca ah probleme cu telefonul...prima data l au resoftat, apoi "schimbat memorie flash" si a 3 oara resoftare plus o poza in care imi demonstrau ca telefonul se conecteaza la wifi...Batjocura!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate