Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)
 Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 

KRAV MAGA BUKAN.

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
40 răspunsuri în acest subiect

#1
LILDEBUL

LILDEBUL

    MEMBRU BAGABONT

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.511
  • Înscris: 31.01.2011
Hai ca m-am pricopsit , am gasit sala de dimineata (uraaaaa) si mai e si de Krav Maga , adica ceva ce mi se potriveste. Iarsi uraaa. Ideea e ca vreau si eu niste opinii , daca stie cineva ceva de sala asta sau de sensei , e pe bune , e facatura , e ceva in neregula sau totul e ok. ? Oricum le fac o vizita , dar vroiam si ceva sfaturi prietenesti.
Aceasta nu e reclama ordinara si mascata sau mai stiu eu ce bagabonteala de 2 bani , doar vreau o opinie.
Multumesc anticipat.
PS. Au si site , sala e in Bucuresti.

Editat de LILDEBUL, 12 septembrie 2013 - 10:13.


#2
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 52.266
  • Înscris: 24.01.2008
Eu nu gasesc site decat pt Cluj.
Pt Bucuresti doar o pagina de FB.   :thumbdown:

#3
LILDEBUL

LILDEBUL

    MEMBRU BAGABONT

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.511
  • Înscris: 31.01.2011
Mamaaaa , e greu rau :http://www.kravmaga-bukan.ro/program-cursuri/
Da' vrei sa vii si tu , sau care e ideea ? Stii ceva de ei , ai auzit de senseiul lor , ai ceva sa-mi destainui , sau doar nu gasesti un site ?

Editat de LILDEBUL, 12 septembrie 2013 - 10:33.


#4
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 52.266
  • Înscris: 24.01.2008
Eu am dat pe Contact (acolo ma uit cand vreau sa vad unde-i o anumita firma / persoana) si-am vazut de Cluj, nimic de Bucuresti.  Scuze !

Nu, nu stiu nimic de ei.  As fi insa tentat sa vin, daca reusesc sa ma mobilizez.  :)

#5
LILDEBUL

LILDEBUL

    MEMBRU BAGABONT

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.511
  • Înscris: 31.01.2011
Daca vrei poate mergem impreuna , de la 15 luna asta (sa iau cascavalu') , e 1.5 milion pe luna , 12 sedinte , adica 3 zile pe saptamina. Ma duc oricum de proba , sa vars ceva adrenalina , desi nu cred ca au kumite pt. vizitatori.
Daca vrei , vedem cum facem , e prin spate pe la Teatrul National.

#6
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 3.581
  • Înscris: 15.10.2006
90% din artele martiale din Romania sunt praf in ochii fraierilor, iar cursurile sunt predate de impostori care nu au nicio treaba cu luptele.

#7
LILDEBUL

LILDEBUL

    MEMBRU BAGABONT

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.511
  • Înscris: 31.01.2011
Bine bine , dar stii ceva de dinsii , aia cu KM ? Ma duc oricum , ca sint disperat , dar am vazut KM pe net , the real thing si vreau sa stiu daca dinsii se tin de treaba sau doar e vrajeala.
Frate , am vrut sa ma duc la o sala la care blocajul impotriva bastonului era age uke la modul superclasic , predat de un sensei grasut si micut in care sincer nu am vrut sa intru tare , ca era sala lui. Acu' suflu si'n iaurt.

#8
motanu44

motanu44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.719
  • Înscris: 01.08.2007

View PostGonthar, on 12 septembrie 2013 - 10:50, said:

90% din artele martiale din Romania sunt praf in ochii fraierilor, iar cursurile sunt predate de impostori care nu au nicio treaba cu luptele.

Atunci enumera pe cei 10% - cine sunt, cum ii cheama... ?

Editat de motanu44, 12 septembrie 2013 - 10:55.


#9
LILDEBUL

LILDEBUL

    MEMBRU BAGABONT

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.511
  • Înscris: 31.01.2011
Gata , hai ca incepe , BJJ e miezu' si Shotokan e balet , daca iti dau o tibie in capatina stil Kyokushin esti mort , da' poate vrei sa te infig cu creierii in asfalt , gen' Judo , bai saracilor , boxu' e salvarea noastra si daca nu exista Aikido ne mincau ciinii (oricum ne maninca).
Care stii frate o sala de kung fu , sa ma angajez pe post de brusli la un club si poate se poate sa se poata sa merg la un stagiu de henerjii interioare si sa invat Iron Palm , ca va sparg testele de la distanta.
Intre timp , daca se poate , ceva pareri despre sala aia de care pomeneam undeva , pe aceste topic ?

Editat de LILDEBUL, 12 septembrie 2013 - 11:07.


#10
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 38.156
  • Înscris: 09.01.2007
Mi se pare mie sau chiar se simte nevoia unor sali civilizate, no-bullshit, "inter-confesionale" unde sa faci numai ce te tin curelele ?
De ex. daca eu vreau box clasic unde ma duc in regim de club cu plata ?

Editat de overseas, 12 septembrie 2013 - 16:39.


#11
Stan_Patzitul

Stan_Patzitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.733
  • Înscris: 26.08.2009

View Postoverseas, on 12 septembrie 2013 - 16:39, said:

Mi se pare mie sau chiar se simte nevoia unor sali civilizate, no-bullshit, "inter-confesionale" unde sa faci numai ce te tin curelele ?
De ex. daca eu vreau box clasic unde ma duc in regim de club cu plata ?
Iti iei un sac de la Auchan, ti-l prinzi de tavan pe hol la intrare si cu o pereche de manusi si laptopul pe tutoriale pe youtube iti faci de cap :). Nu vei deveni un al doilea Mohammad Ali (slava Domnului!) dar ceva sport tot vei face. Plus alergat in jurul blocului (vorba vine).

#12
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 38.156
  • Înscris: 09.01.2007
Scump

http://www.boxdupabi...-si-abonamente/#

#13
LILDEBUL

LILDEBUL

    MEMBRU BAGABONT

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.511
  • Înscris: 31.01.2011

View Postoverseas, on 13 septembrie 2013 - 09:01, said:

Chiar scump , ca bine zici , dar ce are boxul cu lupta de strada , ca nu pot sa-mi dau seama ??????

#14
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 38.156
  • Înscris: 09.01.2007
Jet Li vs. Mayweather ?!

#15
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.514
  • Înscris: 26.04.2005
La KM Bukan merg de 2 ani si jum si imi place. locatia este pe strada Batistei, langa fosta policlinica

#16
LILDEBUL

LILDEBUL

    MEMBRU BAGABONT

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.511
  • Înscris: 31.01.2011

View Postbogwol, on 20 septembrie 2013 - 15:20, said:

La KM Bukan merg de 2 ani si jum si imi place. locatia este pe strada Batistei, langa fosta policlinica
Si ce te-a impresionat la ei , cum este antrenamentul , cit dureaza , cum e conditia fizica , chestii de astea ???
Inca incerc sa-mi fac timp sa ajung la sala , mama lui de program de munca.

#17
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.514
  • Înscris: 26.04.2005

View PostLILDEBUL, on 20 septembrie 2013 - 21:40, said:

Si ce te-a impresionat la ei , cum este antrenamentul , cit dureaza , cum e conditia fizica , chestii de astea ???
Inca incerc sa-mi fac timp sa ajung la sala , mama lui de program de munca.

Oamenii sunt ok, faci chiar Krav Maga si nu clone (centurile se dau de Yaron Lichtenstein - unul din cei 10 elevi a lui Imi Lichtenfeld), antrenamentul este de 1,5 ore, conditia fizica se capata in timp daca nu o ai. Orele de antrenament sunt atat dimineata cat si seara. Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu Serban si sa asisti/ participi la un antrenament de incepatori ca sa iti faci o idee.

#18
LILDEBUL

LILDEBUL

    MEMBRU BAGABONT

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.511
  • Înscris: 31.01.2011
Pai am vorbit deja , sa vad cind ajung.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate