Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Cel mai ieftin telefon Android cu suport USB OTG

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
nenis

nenis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,877
  • Înscris: 02.01.2009

 filip.serban, on 05 septembrie 2013 - 11:01, said:

Stiu, dar nu se incadreaza la categoria "ieftin".


@Nenis. Am un nexus 7. Stick-ul il vreau decat pentru Wi-Fi Passtrough. De-asta ma intereseaza un dispozitiv cat mai ieftin si preferabil cat mai mic. Powerbank-ul si stick-ul pot sta intro cutiuta lejer.


Sa-mi arati si mie eye-fi cu live preview la 2 mil., ca iau 2 Posted Image. Ba nu, arata-mi eye-fi cu live preview.
Am zis acolo ( unde e copiat de pe CG) de ce nu e  bisnis.. Stik-ul si bateria costa mult mai mult decat un smart phone care sa indeplineasca criteriile noastre. Acum sincer mie nu mi se pare bisnis aruncatul wireless pe tableta..  decat daca ii dai tableta subiectului sa se vada instant cand ii faci poza sau sa comanzi wireless aparatul in anumite lucrari.. Acum daca te intereseaza doar preview full screen instant pe un monitor mai mare (cum e cazul meu) telefon mic la aparat si stick la tv/ monitor e solutia. Tu probabil vrei sa arunci wireless pe tableta de 7 inchi  dar ti-am zis dmpdv cand vreau  sa vad poza pe care am facut-o  instant pe tableta... ma conectez cu fir.. Unde sa tin tableta ca sa am nevoie de wireless

#20
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Am nevoie pentru comandarea wireless a aparatului in zone mai putin accesibile, cu live preview si "focus manual" electronic. Si nu in studio sau in interior, ci afara, pe munti, prin pesteri si poate chiar cu o drona (putin probabil).

#21
nenis

nenis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,877
  • Înscris: 02.01.2009
M-am prins man ca  esti interesat mai mult de comanda la distanta.. Cu atat mai mult solutia cu stick-ul nu e utilizabila in aer liber, pt ca ai nevoie de monitor/tv cu hdmi pt setari ( tableta nu merge folosita ca monitor pt stick).. Deci  telefon iti trebuie clar...
Pt drona, iarasi e complicata treaba chiar si cu telefonul , pt ca trebuie sa te incadrezi in ,,range-ul" wireless al tabletei (si al telefonului)
M-am documentat putin si nu merge stick-ul pus in ,,orb) ( cu un fel de autorun asa.). Ma gandeam la ceva de genul sa dai power  on la stick , sa conectezi camera pe usb  si cand simte camera sa se lanseze aplicatia  gata setata de lucru. Ar fi misto daca ar mege asa...

Edited by nenis, 05 September 2013 - 12:23.


#22
nenis

nenis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,877
  • Înscris: 02.01.2009
Intrebare intrebatoare.. Rezolutia telefonului este relevanta pt streaming pe alt display wireless Miracast sau VNC. Adica daca el nu e HD poate face streaming HD?

#23
HelllBoy

HelllBoy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,175
  • Înscris: 03.01.2007
s1 nu are OTG
am avut si 4.2.2 pe el si degeaba

Edited by HelllBoy, 28 October 2013 - 15:34.


#24
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
@nenis: Nu cred. Cred că e ca la orice sursă non-HD, o să-i facă televizorul upsampling. Adică de arătat ca HD oricum n-o să arate dacă ecranul telefonului nu era. Asta când transmiţi imaginea de pe ecranul telefonului (jocuri, desktop etc.)

Dacă faci streaming la un film care chiar e HD, nu ştiu. Atunci ar putea să-l transmită HD, nu văd de ce l-ar transmite la rezoluţia ecranului. Dar nu-s 100% sigur.

#25
AEMelectronic

AEMelectronic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 29.11.2011
Salut
Aveti idee daca LG optimus L5 II are suport OTG?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate