Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 

Note 3 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
9376 replies to this topic

#5905
klausknew

klausknew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 22.01.2014

 ionutzm05, on 23 decembrie 2014 - 23:35, said:

https://mega.co.nz/#...nMC9XL3C17z8Crk - nu sunt responsabil pentru orice probleme intampinate in urma utilizarii acestui firmware. ATENTIE! Update-ul se face cu Odin care trebuie sa arate ca in imaginea atasata mai jos inainte de apasarea butonului "Start". NU UTILIZATI FISIERUL .pit DIN FIRMWARE SI NU BIFATI RE-PARTITION!

Later edit: Exista posibilitatea sa nu mai puteti face downgrade la 4.4.2 daca bootloader-ul nou nu este compatibil cu acea versiune. Instalati firmware-ul pe propria raspundere!
Ionuț te rog sa ne spui cum îți merge lollipop ul și dacă ai întâmpinat probleme

#5906
ionutzm05

ionutzm05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 23.06.2009
Pana acum nu am intampinat nicio problema, dar nu am utilizat telefonul foarte mult. Astazi voi incepe sa instalez toate aplicatiile pe care le aveam inainte si il voi butona mai mult. Peste noapte a stat la incarcat, asa ca voi vedea cum va sta si cu bateria. Presimt ca va consuma ceva mai mult decat KitKat.

#5907
klausknew

klausknew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 22.01.2014

 ionutzm05, on 24 decembrie 2014 - 08:35, said:

Pana acum nu am intampinat nicio problema, dar nu am utilizat telefonul foarte mult. Astazi voi incepe sa instalez toate aplicatiile pe care le aveam inainte si il voi butona mai mult. Peste noapte a stat la incarcat, asa ca voi vedea cum va sta si cu bateria. Presimt ca va consuma ceva mai mult decat KitKat.
Ok așteptăm informații de la tine B)
Și apropo mai este lagul  acela din dialer  sa din mesaje

Edited by klausknew, 24 December 2014 - 08:39.


#5908
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

 plete, on 17 decembrie 2014 - 15:26, said:



eu  nu as lua lg. Cauta si tu si vezi ce probleme au cei cu g3, si cu lg in general.... ramai pe samsung Posted Image
Daca spui aceasta pe topicul respectiv te linsaza aia. :) Si eu recomand tot Samsung (dintre cele doua marci).

#5909
ionutzm05

ionutzm05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 23.06.2009

 klausknew, on 24 decembrie 2014 - 08:38, said:

Ok aČ™teptăm informaČ›ii de la tine Posted Image
Č˜i apropo mai este lagul  acela din dialer  sa din mesaje
De dimineata il butonez incontinuu si nu am intampinat niciun fel de lag, force close sau orice alta eroare. Totul se misca excelent si pare foarte bine optimizat. Nu am observat niciun lag in dialer sau mesaje. Sunt foarte placut surprins. Mai am 45% baterie, dar nu l-am lasat din mana deloc. Am instalat peste 50 de aplicatii din Play Store, am facut sincronizari, am atasat toate conturile, setari, tot ce trebuie facut ca si cum ar fi un telefon nou :). Nu-mi place sa folosesc backup-uri deoarece dau totul peste cap.

#5910
razvantudurache

razvantudurache

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 23.06.2014

 ionutzm05, on 24 decembrie 2014 - 13:01, said:

De dimineata il butonez incontinuu si nu am intampinat niciun fel de lag, force close sau orice alta eroare. Totul se misca excelent si pare foarte bine optimizat. Nu am observat niciun lag in dialer sau mesaje. Sunt foarte placut surprins. Mai am 45% baterie, dar nu l-am lasat din mana deloc. Am instalat peste 50 de aplicatii din Play Store, am facut sincronizari, am atasat toate conturile, setari, tot ce trebuie facut ca si cum ar fi un telefon nou :). Nu-mi place sa folosesc backup-uri deoarece dau totul peste cap.
Salut,Am vazut pe xda ca este pis si fisierul pit..La tine nu vad bifat nimic.Cum e mai bine.

#5911
ionutzm05

ionutzm05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 23.06.2009
Nu stiu ce sa zic. Ulterior am observat ca multi au instalat firmware-ul folosind si fisierul .pit. Mie mi-a functionat si fara. Aseara cand am citit parerile altor utilizatori am aflat ca unii nu au reusit sa treaca de logo-ul Samsung daca au folosit acel fisier, de aceea am recomandat sa nu il folositi. Totusi, daca ai versiunea de 32GB nu are ce sa se intample.

#5912
horizon80

horizon80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 11.11.2013
Eu nu înțeleg fraților de ce țineți sa va modificați softwareul telefonului când varianta stock oferă mai mult decât ai nevoie de la un telefon dar mă rog omul e făcut sa își complice singur existenta �

#5913
ionutzm05

ionutzm05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 23.06.2009
Vorbim aici despre un firmware stock, oficial, dezvoltat de catre Samsung. Un update pe care il vor primi in scurt timp toti utilizatorii. Pana si flag-ul Knox ramane intact in urma instalarii acestui firmware. Pur si simplu nu inteleg de ce as astepta ca update-ul sa fie publicat pentru toate regiunile cand este deja disponibil :).

#5914
horizon80

horizon80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 11.11.2013
Ya sure you're wright  of course

#5915
klausknew

klausknew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 22.01.2014
dac ati mai instalat careva 5.0 ati observat probleme cumva?

 ionutzm05, on 24 decembrie 2014 - 14:46, said:

Vorbim aici despre un firmware stock, oficial, dezvoltat de catre Samsung. Un update pe care il vor primi in scurt timp toti utilizatorii. Pana si flag-ul Knox ramane intact in urma instalarii acestui firmware. Pur si simplu nu inteleg de ce as astepta ca update-ul sa fie publicat pentru toate regiunile cand este deja disponibil Posted Image.
ionut mie mi-a dat fail .am gresit ceva?
poti sa explici pas cu pas?

#5916
klausknew

klausknew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 22.01.2014
[ http://i1289.photobucket.com/albums/b518/tortugalia/mknnkj_zps03f1e7e6.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

m-am grabit eu.nu va speriati daca logo-ul samsung apare cateva minute larandasteptati si sigur o sa intre in meniu

#5917
ionutzm05

ionutzm05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 23.06.2009
Ce ai gresit la prima incercare? Intradevar trebuie sa astepti putin mai mult la primul boot dupa flash. Eu de abia acum am terminat de instalat toate aplicatiile si de personalizat asa cum imi place mie :D.

#5918
klausknew

klausknew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 22.01.2014

 ionutzm05, on 24 decembrie 2014 - 20:35, said:

Ce ai gresit la prima incercare? Intradevar trebuie sa astepti putin mai mult la primul boot dupa flash. Eu de abia acum am terminat de instalat toate aplicatiile si de personalizat asa cum imi place mie Posted Image.
nu am gresit eu am crezut ca dac apare fail acolo sus s-a gresit ceva dar nu a fost asa

#5919
ionutzm05

ionutzm05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 23.06.2009
Probabil ai deconectat prea repede telefonul.

#5920
klausknew

klausknew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 22.01.2014

 ionutzm05, on 24 decembrie 2014 - 20:47, said:

Probabil ai deconectat prea repede telefonul.
nu in aceeasi incercare mi-a dat fail dupa aia pass,ciudat

#5921
klausknew

klausknew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 22.01.2014
Crăciun fericit!

#5922
billyjoe

billyjoe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 07.12.2007
Sarbatori cu bine, tuturor!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate