Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 

Note 3 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
9376 replies to this topic

#5869
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
De la?

#5870
tryky

tryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 16.04.2014
Samsung Galaxy Note 3 primeşte actualizarea la Android 5.0 în Vietnam, ar putea fi doar o greşeală din partea Samsung

http://stiri-telefoane.mobilissimo.ro/samsung/samsung-galaxy-note-3-primeste-actualizarea-la-android-50-in-vietnam--ar-putea-fi-doar-o-greseala-din-partea-samsung_24519.html

#5871
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Am si facut o prostie, am incercat sa ii bag un room original, telefonul nu avea original inainte, asa ca am scos unul de pe sammobile si am incercat sa il fac cu odin si nu merge, imi da tot Failed la odin, pot sa accesez recovery la telefon dar de ficare data cand incerc cu odin nu merge, tot failed imi da...

#5872
plete

plete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 03.01.2006

View PostDaniJ90, on 15 decembrie 2014 - 20:23, said:

Am revenit la Note 3... Posted Image

unde plecasei? :)

#5873
klausknew

klausknew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 22.01.2014

View PostDaniJ90, on 15 decembrie 2014 - 22:54, said:

Am si facut o prostie, am incercat sa ii bag un room original, telefonul nu avea original inainte, asa ca am scos unul de pe sammobile si am incercat sa il fac cu odin si nu merge, imi da tot Failed la odin, pot sa accesez recovery la telefon dar de ficare data cand incerc cu odin nu merge, tot failed imi da...
Pune softul cu care sa lansat telefonul tău, ar trebui sa revină la normal și pe viitor nu va mai scarpinati dacă nu va mănâncă

#5874
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View Postklausknew, on 16 decembrie 2014 - 01:24, said:

Pune softul cu care sa lansat telefonul tău, ar trebui sa revină la normal și pe viitor nu va mai scarpinati dacă nu va mănâncă
Am luat telefonul cu soft neoficial si am vrut sa ii pun oficial, nu stiu cu ce soft a venit telefonul....

#5875
blacksun77

blacksun77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 12.04.2006

View PostDaniJ90, on 16 decembrie 2014 - 08:22, said:

Am luat telefonul cu soft neoficial si am vrut sa ii pun oficial, nu stiu cu ce soft a venit telefonul....

Incearca GNG1 de ROM. La mine cu asta a venit din fabrica si merge foarte bine.
Sper ca incerci cu Odin in download mode...nu in recovery, ca doar esti om cu experienta ;)

Edited by blacksun77, 16 December 2014 - 10:40.


#5876
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Da, in download mode fac....pe telefon imi apare eroarea asta: Odin: Invalid ext4 Image.

#5877
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
ext4 este sistemul de fisiere, s-ar putea sa ai un fisier de imagine corupt, incearca sa descarci din nou ROM-ul, eventual fa si un checksum pe el.

#5878
gicuta77

gicuta77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 24.11.2007
Asa a facut si la mine  cu ultima varianta de la Cosmote.

#5879
ionutzm05

ionutzm05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 23.06.2009
A fost publicat fisierul .zip pentru update-ul OTA la 5.0. Il poate folosi oricine are modelul N900. Aici aveti un link: http://samsungviet.v...te-3-n900.1898/. Se pare ca toata treaba a fost reala si update-ul chiar exista. Nu-mi dau seama daca este vorba totusi de versiunea beta ce a prezentat-o si SamMobile sau este 5.0 final. Daca lucrurile se misca tot asa, s-ar putea sa ne bucuram si noi de Lollipop pe la inceputul lunii ianuarie. Eu totusi astept ca si Note 3 si Note 4 sa fie updatate la Lollipop ca sa avem un port al ROM-ului de Note 4 cat mai stabil :). Ce este acum pe XDA este bazat pe 4.4.4 de la Sprint si e o harababura totala in ceea ce priveste APN-urile si conexiunea la retea odata instalat pe N9005. In rest, dezvoltatorii par sa stie ce fac.

#5880
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Am reusit sa il fac, am scos o varianta de Arabia Saudita si a mers, ultima varianta de la cosmote nu vrea sa se instaleze...

#5881
maxander

maxander

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 26.12.2013
ionut... fara suparare sunt unele moduri chiar eficiente ( xposed ) rom-urile custom sunt niste mizeri ordinare.

Edited by maxander, 16 December 2014 - 15:49.


#5882
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Versiunile de soft nu sunt complet interschimbabile. Și riști să pui ceva de care să nu mai scapi ușor sau deloc ori să pierzi din funcțiile telefonului. Au fost câteva cazuri inclusiv aici.

#5883
ionutzm05

ionutzm05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 23.06.2009

View Postmaxander, on 16 decembrie 2014 - 15:49, said:

ionut... fara suparare sunt unele moduri chiar eficiente ( xposed ) rom-urile custom sunt niste mizeri ordinare.
Sunt de aceeasi parere legat de ROM-uri custom. Atat de multe tweak-uri si aplicatii inutile adaugate ca te iei de cap. Totusi, in cazul portarii ROM-ului de S5 pe Note 3, mi s-a demonstrat ca exista si ROM-uri dezvoltate cu cap. De asta am spus ca astept cu nerabdare portarea ROM-ului de Note 4. Stiu, o sa ziceti sa-mi iau Note 4. Am stat putin pe ganduri dar parca nu ma atrage atat de mult. In momentul de fata daca ar fi sa fac trecerea cred ca as face-o doar pentru camera.

#5884
addrienn

addrienn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 16.08.2012
sal. sunt nou pe forum, pt ca ieri am cumparat note 3 sh care arata totusi bn... intrebarea este daca acest telefon suporta un card de memorie UHS-I de 64 gb sau trebuie sa iau unu normal care este la jumatate de pret ?... si ar mai fi o intrebare referitor la achizitionarea unei huse rezistente pt ca fostul meu tel lenovo k910, l-a papat catelu' cu husa cu tot ?!... deh dupa ce te frigi odata sufli chiar si-n salamu' cu soia!..

#5885
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

View Postaddrienn, on 16 decembrie 2014 - 20:51, said:

sal. sunt nou pe forum, pt ca ieri am cumparat note 3 sh care arata totusi bn... intrebarea este daca acest telefon suporta un card de memorie UHS-I de 64 gb sau trebuie sa iau unu normal care este la jumatate de pret ?... si ar mai fi o intrebare referitor la achizitionarea unei huse rezistente pt ca fostul meu tel lenovo k910, l-a papat catelu' cu husa cu tot ?!... deh dupa ce te frigi odata sufli chiar si-n salamu' cu soia!..
Merge perfect cu un card de 64GB. Eu utilizez microSDHC clasa 10 HAMA. Daca vrei un astfel de card da-mi un PM.

#5886
cris_ct

cris_ct

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 13.01.2011

View Postaddrienn, on 16 decembrie 2014 - 20:51, said:

sal. sunt nou pe forum, pt ca ieri am cumparat note 3 sh care arata totusi bn... intrebarea este daca acest telefon suporta un card de memorie UHS-I de 64 gb sau trebuie sa iau unu normal care este la jumatate de pret ?... si ar mai fi o intrebare referitor la achizitionarea unei huse rezistente pt ca fostul meu tel lenovo k910, l-a papat catelu' cu husa cu tot ?!... deh dupa ce te frigi odata sufli chiar si-n salamu' cu soia!..
Husa de aici o am eu, spatele este din plastic semitransparent iar cantul este din silicon negru. Sta foarte bine pe tel si arata bine, material si design de calitate. Ce-i drept, i-l ingroasa un pic, dar e o protectie necesara pentru dimensiunile si greutatea lui.
I-am pus si sticla asta , se comporta foarte bine.

Am luat telu` de 2 saptamani, nou, imi place mult, dar nu ma pot acomoda cu dimensiunile, la utilizarea cu o mana.
In casa si la birou ii scot husa, dar in rest nu ma risc fara ea. E stresant, cum zicea si  lelu68vio pe aria lui note4, mai ales in masina, la volan. De asta sant in dubiu, sa-l schimb cu lg g3, se manevreaza usor cu o mana, datorita laturilor inguste. Grea alegere, aparatul este foarte bun.

Edited by cris_ct, 17 December 2014 - 10:45.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate