Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Modelul social standard, utopic, generator de suferinta si frustrari. Valoarea sexuala

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
586 replies to this topic

#19
Ciuciulete

Ciuciulete

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 23.10.2011
ABC@,Tie ti se pare drastica, eu doar descriu cum functioneaza lucrurile in realitate. Daca ideille topicului nu sunt in concordanta cu ideile tale despre cum ar trebui sa fie lumea (ai fost indoctrinat de catre MSS) este normal sa ti se para drastic ceea ce am scris eu in postul introductiv.

#20
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Propuneri ? :scratchchin:

#21
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

 Ciuciulete, on 21 august 2013 - 15:09, said:

Modelul social standard se vrea a fi corect dpdv politic
sa-ti explic ce inseamna ''corect dpdv politic''.

Exista grupuri si comunitati in interoriul unei societati. Bossii, oligarhii, au o politica pt fiecare grup - de ex. casa unui proletar standard are usa de 75 cm latime, ii ajunge, pe cand casa unui bogatas are usa de 100cm latime, sa se simta confortabil, nu ca la puscarie cand intri in bucatarie sa n-ai loc sa te simti ca iepurele in cushca.

Deci, cand auzi chestia asta cu 'corect dpdv politic', asta inseamna ''conform politicii duse de stapanii societatii cu un anumit grup'' - de ex. mafiotii sunt tolerati pt ca au un rol in planu oligarhilor, dar daca isi depasesc atributiunile, primesc o corectie. Intelegi?

Adica ''modelul standard'' ala al tau, aia e de fapt politica, si cine face pe nebunu nu accepta, ia o corectie peste fatza.

Edited by criztu, 21 August 2013 - 17:29.


#22
Ciuciulete

Ciuciulete

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 23.10.2011

 crisstonne, on 21 august 2013 - 17:19, said:

1.Să nu uităm alte aspecte, sînt destui nalţi/-e ca brazii, frumoşi de pică dar se sinucid depresiaci fiind, ori că nu se întâlnesc cu dragostea idealizată de ei, ori că nu au tărie psihică...

2.Vezi în schimb un fitecine mic şi cocoşat care are tupeu şi zero inhibiţii şi îţi trage foarte des pe făcăleţ câte o gaură vânătă.
1. Tu ai auzit de boli psihice? NImeni nu e scutit de bolile fizice sau psihice.
2.Trage pe facalet femei prestatoare de servicii sexuale. Care e meritul lui in acest caz?

Edited by Ciuciulete, 21 August 2013 - 17:29.


#23
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006

Quote

Cand iese in societate, omul incearca sa prezinte o imagine despre sine impecabila - nu rade prea mult, doar zambeste, nu-si exprima adevaratele nevoi, nu-i este foame, nu-i este sete, nu stranuta, nu-l doare nimic, este o fiinta plina de calitati, perfecta sau perfectibila, fara niciun fel de nevoi.

Chiar ieri au aparut niste tigani, nu stiu de unde, sub fereastra mea, au urlat, au baut bere, au ras cu gurile pana la urechi, s-au usurat si pe urma au plecat....
Cum ramane cu teoria ta?

#24
Ciuciulete

Ciuciulete

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 23.10.2011
Ramane in picioare. Aia se purtau natural, adica in conformitate cu felul in care simteau si probabil ca erau mai fericiti ca tine.

#25
abc2011ro

abc2011ro

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 17.09.2011

 Ciuciulete, on 21 august 2013 - 17:24, said:

ABC@,Tie ti se pare drastica, eu doar descriu cum functioneaza lucrurile in realitate. Daca ideille topicului nu sunt in concordanta cu ideile tale despre cum ar trebui sa fie lumea (ai fost indoctrinat de catre MSS) este normal sa ti se para drastic ceea ce am scris eu in postul introductiv.
Daca ar fi fost cum zici tu, in natura ai fi vazut doar animale muschiuloase. Dar nu e asa. Conditiile nu sunt atat de vitrege. In plus de asta, evolutia nu se produce mereu in acelasi ritm. Ci au fost perioade accelerate de evolutie urmate de perioade mai lungi de relativ calm. Probabil in acele perioade se intampla ceva grav si animalele se grabeau sa evolueze. Dar daca lucrurile sunt pasnice, masculii alfa de care zici tu, nu au prea mare valoare.

 Ciuciulete, on 21 august 2013 - 17:38, said:

Ramane in picioare. Aia se purtau natural, adica in conformitate cu felul in care simteau si probabil ca erau mai fericiti ca tine.

Iti recomand sa iti lasi copiii de mici in padure. Sa vezi ce fericiti vor fi cu traiul lor 100% natural.

#26
Ciuciulete

Ciuciulete

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 23.10.2011
Du-te in Africa si urmareste o turma de bivoli, o haita de lei, apoi vino pe forum si scrie constatarile.

 abc2011ro, on 21 august 2013 - 17:51, said:

Iti recomand sa iti lasi copiii de mici in padure. Sa vezi ce fericiti vor fi cu traiul lor 100% natural.
Asta ai inteles tu prin a fi natural?
Si vezi ca te contrazici - in urma cu cateva posturi scriai ca ce-i aia socializare, ce-ti trebuie socializare, socializarea e plictisitoare. =))

#27
abc2011ro

abc2011ro

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 17.09.2011

 Ciuciulete, on 21 august 2013 - 18:03, said:

Du-te in Africa si urmareste o turma de bivoli, o haita de lei, apoi vino pe forum si scrie constatarile.

Pai ce, noi suntem bivoli sau lei ? Noi suntem oameni.

#28
Ciuciulete

Ciuciulete

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 23.10.2011
Pai si atunci de ce faci comparatia cu animalele?
Eu am deschis subiect ca sa discutam despre animale?

#29
On_my_way

On_my_way

    robotica melomana

  • Grup: Validating
  • Posts: 9,799
  • Înscris: 06.06.2012

 Ciuciulete, on 21 august 2013 - 15:47, said:

Daca ai avea corpul ala si mintea aia, ai simti altfel, ai avea niste trairi pe care in starea actuala nu le poti experimenta, cel putin deocamdata.
Adica ce vrei sa spui, ca oamenii frumosi au doar trairi de rahat?

#30
Ciuciulete

Ciuciulete

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 23.10.2011

 On_my_way, on 21 august 2013 - 20:06, said:

Adica ce vrei sa spui, ca oamenii frumosi au doar trairi de rahat?

=))) Mai, cum ai reusit sa intelegi asa ceva, mai? =)))))

#31
On_my_way

On_my_way

    robotica melomana

  • Grup: Validating
  • Posts: 9,799
  • Înscris: 06.06.2012

 abc2011ro, on 21 august 2013 - 15:44, said:

Sa zicem ca azi vine zana fermecata la mine si imi da un corp cu o valoare sexuala de nota 10. Ies pe urma prin oras si lumea incepe sa socializeze cu mine: "Ce faci frate ? Hai sa-ti povestesc cum Costel s-a imbatat aseara la crasma si s-a luat la bataie cu barmanul. Sa-i fi vazut. Hahahaha (ras dala de manelist)." Ce nevoie am eu de socializarea asta de 2 bani ? Eu in schimb as vrea sa ma joc board gamesuri de exemplu. Dar oricata valoare sexuala ai avea, tot e greu sa gasesti oameni care sa se joace asa ceva.

 Ciuciulete, on 21 august 2013 - 15:47, said:

Daca ai avea corpul ala si mintea aia, ai simti altfel, ai avea niste trairi pe care in starea actuala nu le poti experimenta, cel putin deocamdata.
De-aici.

#32
Ciuciulete

Ciuciulete

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 23.10.2011
Da, ai facut o legatura gresita.

#33
On_my_way

On_my_way

    robotica melomana

  • Grup: Validating
  • Posts: 9,799
  • Înscris: 06.06.2012

 Ciuciulete, on 21 august 2013 - 20:27, said:

Da, ai facut o legatura gresita.
Acum spune ce trebuia sa inteleg: cum trebuie sa te simti cand esti o persoana frumosa si ce trebuie sa faci? Sa vedem!

#34
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,327
  • Înscris: 13.01.2011
Cred că sa încurcat un pic, nici eu nu am primit răspunsuri relevante.

 Ciuciulete, on 21 august 2013 - 16:08, said:

Deci tu esti fericit asa cum esti. Poate altii au nevoie de iubire, recunoastere sociala, ca sa fie fericiti. Ii judeci pentru asta?

Nu îi judeci !

Dar nici nu pot fi standardul cei care au ,,simţiri '' în afara sistemului.

Poţi să faci o societate/o lume după nevoia fiecărui om ?!

Vrei ca fiecare om să aibă planeta lui ?!

Atunci contrazici ce ai scris în prima postare, îi izolezi chiar tu pe oameni, pe cei cu ,,nevoi speciale ''.

#35
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,034
  • Înscris: 31.07.2007

 Ciuciulete, on 21 august 2013 - 15:09, said:

Cand iese in societate, omul incearca sa prezinte o imagine despre sine impecabila - nu rade prea mult, doar zambeste, nu-si exprima adevaratele nevoi, nu-i este foame, nu-i este sete, nu stranuta, nu-l doare nimic, este o fiinta plina de calitati, perfecta sau perfectibila, fara niciun fel de nevoi.

"Daca vreau sa ma basesc, ma basesc".

Quote

Iar ca barbat, daca nu esti suficient de validat de catre femei, esti considerat ratat in cel mai bun caz.

De ce?

Quote

Oamenii nu te apreciaza  daca esti inteligent si empatic, oamenii te apreciaza cu adevarat daca ai valoare sexuala.

Care oameni?

 abc2011ro, on 21 august 2013 - 15:31, said:

De ce as socializa ? Ce-i aia socializare ? E plictisitoare. De ce as avea nevoie de iubire ? Stiu fetele sa iubeasca ? Ca tabara una pe mine cu gandul sa faca sex cu mine, aia e iubire ?

Socializarea ii aia cand iesi cu prietenii la o bauta sau la o cabana.
Pe tine tabara fetele sa faca sex cu tine? Pfuai, bestie ce esti!

 abc2011ro, on 21 august 2013 - 15:44, said:

Sa zicem ca azi vine zana fermecata la mine si imi da un corp cu o valoare sexuala de nota 10. Ies pe urma prin oras si lumea incepe sa socializeze cu mine: "Ce faci frate ? Hai sa-ti povestesc cum Costel s-a imbatat aseara la crasma si s-a luat la bataie cu barmanul. Sa-i fi vazut. Hahahaha (ras dala de manelist)." Ce nevoie am eu de socializarea asta de 2 bani ?

In primu' rand nu vad ce legatura are zana cu iesitu' in oras de pe urma. In al doilea rand ii de preferat sa socializezi cu alt fel de persoane decat manelistii penali.

#36
Ciuciulete

Ciuciulete

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 23.10.2011

 On_my_way, on 21 august 2013 - 20:53, said:

Acum spune ce trebuia sa inteleg: cum trebuie sa te simti cand esti o persoana frumosa si ce trebuie sa faci? Sa vedem!
Of, ia-ma doamne! =))
Trebuia sa intelegi ca int-un fel te simti in corpul tau si altfel te-ai simti daca prin absurd ai putea sa iti schimbi corpul.

 crisstonne, on 22 august 2013 - 01:19, said:

Cred că sa încurcat un pic, nici eu nu am primit răspunsuri relevante.



Nu îi judeci !

Dar nici nu pot fi standardul cei care au ,,simţiri '' în afara sistemului.

Poţi să faci o societate/o lume după nevoia fiecărui om ?!

Vrei ca fiecare om să aibă planeta lui ?!

Atunci contrazici ce ai scris în prima postare, îi izolezi chiar tu pe oameni, pe cei cu ,,nevoi speciale ''.

=)) Ce scriu eu si ce intelegi tu! =))

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate