Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Metoda salvatorul, cum se manipul...

Soliști/soliste din Romania ...

LG: "Serviciul Alexa nu este ...

Probleme hidrofor
 Inlocuitor pentru Real VNC remote...

Neg sau altceva...

Topul normalitatii

Sa incurajam sporturile de contac...
 Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Casa construita la o distanta mai...

Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)
 Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 

O chestie ciudata !

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
MrUNKNowN007

MrUNKNowN007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 30.07.2013
Bre, dak nu ma crezi, atunci fa asa FARA SA-TI TRIMIT NICI UN FISIER:
1. Deschide notepad
2. Copie codul de mai jos:
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operatinp system]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect
3. Salveaza fisierul cu numele boot si extensia .ini
4. Copie fisieru in C Nu in windows cum au spus ceilalti fraieri
5. Da restart si spune-mi dak a mers. Spune-mi ce neclaritate ai.
DAK NU REZOLVI AKU PROBLEMA, COMPUTERU MAI IN COLO VA DA ERORI RELE!

La tine iti lipseste fisierul Boot.ini (initialization file) care ar trebui sa fie in C.
Ca default, avand in vedere faptu k ai windows, palatforma computerului tau e DOS si booteaza de unde este fisieru DOS.COM (C: \WINDOWS)
Dar windowsu are nevoie d o definire a partitiilor. Dak continui sa nu tii fisieru Boot.ini, o sa ai mai tarziu probleme cu hardul si fisierele.
Iti voi arata cum sa faci fisierul boot.ini
1. Deschide notepad
2. Copie textul:
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating system]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect
3. Salveaza fisieru asa:
la File name scrii boot.ini
la Save as type alegy All Files
4. Copie fisierul in C : \
5. Da restart computerului
dak ai neclaritati trimite.mi un mesaj

La tine iti lipseste fisierul Boot.ini (initialization file) care ar trebui sa fie in C.
Ca default, avand in vedere faptu k ai windows, palatforma computerului tau e DOS si booteaza de unde este fisieru DOS.COM (C: \WINDOWS)
Dar windowsu are nevoie d o definire a partitiilor. Dak continui sa nu tii fisieru Boot.ini, o sa ai mai tarziu probleme cu hardul si fisierele.
Iti voi arata cum sa faci fisierul boot.ini
1. Deschide notepad
2. Copie textul:
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating system]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect
3. Salveaza fisieru asa:
la File name scrii boot.ini
la Save as type alege All Files
4. Copie fisierul in C : \
5. Da restart computerului
dak ai neclaritati trimite.mi un mesaj

#38
magaenea

magaenea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 08.09.2009
Am incercat in toate variantele posibile (Am dat copy/paste la textul trimis de tine,apoi am scris litera cu litera, am salvat in C: apoi si in Windows ...) si tot nu merge.

#39
cioclopica

cioclopica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,441
  • Înscris: 07.05.2006
Daca ai copiat primul din cele 3 normal sa nu-ti mearga, are greseli.

#40
magaenea

magaenea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 08.09.2009
Am vazut greseala si l-am copiat pe ultimul.

#41
DoryZ

DoryZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 03.12.2010
Daca acest fisier boot.ini este corupt, sau lipseste , sistemul de operare nu booteaza. Daca ai un prieten care are acelasi sistem de operare ca al tau instalat, copiaza l pe o discheta sau stick USB si pune l in C: pe hard disk-ul tau.

#42
ulise_83

ulise_83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 11.11.2007
Salut baieti, am o problema ciudata pot sa zic. La instalarea xp sp3 totul merge ok pana dupa copierea fiserelor si restart. Dupa restart, cand ar trebui sa plece continuarea instalarii, nu se mai intampla nimic. Ramane absolut blocat. Mentionez ca hdd sata pe care il am are 4 partitii facute initial cu wind 7 la instalarea anterioara. Iar acum am sters 2 (aici incluzand-o si pe cea pe care era wind7) si le am repartionat tot in 2 partitii cu xp , dar in alta capacitate. Are cineva vreo idee ? Am incercat mai multe variante xp , cu toate se intampla la fel. Dupa restartul din urma copierii fisierelor, ramane blocat, practic nu mai continua sa citeasca de pe hdd.

Edited by ulise_83, 14 August 2013 - 13:04.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate