Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 

Huawei Ascend P6

- - - - -
  • Please log in to reply
2979 replies to this topic

#2935
stavros26

stavros26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 20.01.2009
Shymano cum e versiunea 708?634 parca are un pic lag/

#2936
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,893
  • Înscris: 27.04.2010
N-am pus-o niciodata; s-au vaitat prea multi de ea.
Wipe, restart etc i-ai dat ?? La mine n-a facut figuri 634 ... si butoneaza nevasta pe FB si messengerul de la FB, de il ia dracii (la ea e telefonul acum).

Edited by shymano, 07 March 2016 - 00:37.


#2937
ktln79

ktln79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 10.02.2014

View Postcorleone85, on 04 februarie 2016 - 11:00, said:

M-am decis sa vand si eu P6-le. Il dau la 450 Ron, cutie cu toate accesoriile. Arata de nota 10, functioneaza de nota 10. L-am tinut numai in husa si cu folie pe ecran. Daca e cineva interesat: 0728769214

salut
te intereseaza schimb cu asta http://olx.ro/oferta...html#d0ba8faea2

#2938
corleone85

corleone85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 21.12.2006
L-am dat.

#2939
ios_t

ios_t

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.03.2016
Salutare!
          Folosesc un Huawei P6S-U06 (dual sim full active, 3G + 2G) de un an de zile, cumparat din China. Sunt foarte multumit de telefon, cu o singura exceptie: sa presupunem ca exista un contact TEST avand atasat nr de tel 0740 123456. Cand TEST ma suna, reteaua transmite numarul sau asa cum il am eu salvat, pe ecran imi apare cine ma suna (TEST). Cand TEST imi da SMS, reteaua expediaza ID-ul sender-ului in format international +4 0740 123456 sau 004 0740 123456. Ei, telefonul nu stie ca de fapt este vorba despre aceeasi peroana TEST asa ca nu imi arata cine mi-a trimis mesajul. Nici o problema - modific in agenda contactul, in format international. Acum, telefonul afiseaza cine trimite SMS dar cand TEST ma suna...imi afiseaza numarul de telefon in format national si nu il asociaza contactului, deci nu stiu cine suna!
         Am petrecut multe ore prin "setari apel" dar fara rezultate (nu cred ca este o setare)
         Solutia de moment a fost sa salvez pentru acelasi contact numarul de telefon in ambele formate local si international. Dar e...babeste.
         O idee este ca poate daca i-as face upgrade de soft EMUI la "4.0 international version" s-ar rezolva aceasta problema. Dar pe site, kit-ul se ofera pentru huawei P6S-U00 iar al me este P6S-U06. Ma tem sa nu-l fac inutilizabil cu acest upgrade.
         Pe la service-uri nu am primit nici un raspuns relevant.
         Va multumesc frumos anticipat pentru orice idee buna!

#2940
Michaels

Michaels

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 25.06.2007
Buna,

Scuze ca vin cu o cerere care poate are un raspuns undeva in multele pagini dar acum nu am timp sa verific toate paginile.
Am un Huawei P6 cu firmware B635 (Android 4.4.2 + Emotion UI 2.3), telefon blocat in Vodafone.
Telefonul merge groaznic cu acest soft (stau minute ca sa vad contactele, sacadeaza,...).
Ma poate ajuta cineva cu un link de unde pot instala B610 (cred ca cu asta a venit telefonul meu) ca mergea foarte bine.
Telefonul avea Android 4.2.2. si Emotion UI 1.6 (parca).
Motivul principal ptr care am trecut la B635 (tot aveam notificare de la Vodafone cu update) a fost faptul ca aplicatiile nu uteai fi instalate direct pe card ci doar o parte (intre 1 si 99%, dupa cum aveai noroc) era mutat pe card la Android 4.2.2.
Dupa mai bine de 1 an de B635 am ajuns sa apreciez softul initial.

Va multumesc de intelegere si sper ca cineva sa poata face un om fericit (cu un link, sfat,...).

O zi buna.

Edited by Michaels, 21 March 2016 - 15:51.


#2941
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,893
  • Înscris: 27.04.2010
Cauta mai in urma B634, e cel mai stabil.

#2942
Michaels

Michaels

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 25.06.2007
Am uitat ce era cel mai important si am editat postarea: multumesc ptr raspuns.
:)

Ce inseamna cel mai stabil?
Adica telefonul se misca bine?
Pe B610 telefonul se misca bine si GPS-ul avea eroare mica; pe B635 GPS-ul cred ca are eroare de 20-30m si il gaseste foarte greu.
B634 are soft ptr Vodafone Romania (B610 a venit cu telefonul cumparat de la Vodafone si era OK ptr Vodafone.
Tot timpul am avut impresia ca softul era B510 dar acum am vazut ca B510 e cu Android 4.4.2.

Imi cer scuze ca intreb chestii la care poate s-a raspuns de mai multe ori pe forum dar deocamdata nu am timp sa citesc toate paginile si softul actual a devenit de-a dreptul enervant.
Posted Image
Am citit topicul de saltele cap-coada (190 de pagini) si cel de aspiratoare (doar 94 de pagini) si am cam obosit.
Posted Image

Edited by Michaels, 21 March 2016 - 21:56.


#2943
kye77

kye77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 05.03.2009

View Postios_t, on 14 martie 2016 - 09:39, said:

Salutare!
  Folosesc un Huawei P6S-U06 (dual sim full active, 3G + 2G) de un an de zile, cumparat din China. Sunt foarte multumit de telefon, cu o singura exceptie: sa presupunem ca exista un contact TEST avand atasat nr de tel 0740 123456. Cand TEST ma suna, reteaua transmite numarul sau asa cum il am eu salvat, pe ecran imi apare cine ma suna (TEST). Cand TEST imi da SMS, reteaua expediaza ID-ul sender-ului in format international +4 0740 123456 sau 004 0740 123456. Ei, telefonul nu stie ca de fapt este vorba despre aceeasi peroana TEST asa ca nu imi arata cine mi-a trimis mesajul. Nici o problema - modific in agenda contactul, in format international. Acum, telefonul afiseaza cine trimite SMS dar cand TEST ma suna...imi afiseaza numarul de telefon in format national si nu il asociaza contactului, deci nu stiu cine suna!
Am petrecut multe ore prin "setari apel" dar fara rezultate (nu cred ca este o setare)
Solutia de moment a fost sa salvez pentru acelasi contact numarul de telefon in ambele formate local si international. Dar e...babeste.
O idee este ca poate daca i-as face upgrade de soft EMUI la "4.0 international version" s-ar rezolva aceasta problema. Dar pe site, kit-ul se ofera pentru huawei P6S-U00 iar al me este P6S-U06. Ma tem sa nu-l fac inutilizabil cu acest upgrade.
Pe la service-uri nu am primit nici un raspuns relevant.ai
Va multumesc frumos anticipat pentru orice idee buna!
Ce versiune de soft ai pe el ?eu am unul din asta caruia i-am pus twrp si updatat la lolipop 5.1.1
Sunt f mulmutim de el.

#2944
ios_t

ios_t

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.03.2016
Multumesc, kye77!

      Din pacate, nu poti fi bun la toate :) Nu prea stiu ce e twrp, de unde se descarca sau cum se instaleaza. Dar pot sa mai caut pe site-uri. Pana atunci, insa, ai avut si tu problema mentionata de mine?

       Versiune de soft: Android 4.4.2
                                  Ui Emotion: EMUI 3.0

#2945
MrNeo

MrNeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,871
  • Înscris: 22.06.2007

View Postkye77, on 25 martie 2016 - 00:10, said:

eu am unul din asta caruia i-am pus twrp si updatat la lolipop 5.1.1
De unde ai gasit tu lolipop pt P6? Ca nu exista...
Link ceva?

#2946
Michaels

Michaels

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 25.06.2007
Pana la urma nu m-am putut abtine si am citit pana la urma si topicul asta cap-coada (asta dupa alte 2 foarte lungi) si acum am o idee cat de cat despre ce sa fac cu B635-ul.


Multumesc shymano ptr informatia cu B634 si pentru faptul ca ai fost foarte activ in ultima vreme incercand sa ajuti oamenii.

Concluzia mea este ca B635 a fost un rateu (cel putin pentru telefonul meu).
Cand s-a instalat (update de la Vodafone) nu a sters datele de pe telefon si eram fericit dar a fost o decizie proasta ptr ca telefonul se misca tot mai greu.
Acum ceva timp am facut HW reset (sau reset to factory sau e acelasi lucru?) si a trebuit sa instalez toate aplicatiile si contactele. O vreme telefonul a mers OK dar iarasi dupa scurt timp a ajuns sa ma dispere cu sacadarile sau accesarea contactelor dupa multe minute.
Eu nu vreau update la Emui 3.0 ca 2.3 e bun.
Initial voiam sa schimb B635 cu B610 (versiunea cu care a venit telefonul) dar dupa ce am citit pe aici o sa incerc B634.
E bine sa fac trecerea pe curat?
Apropo de Emui, 1.6 avea si chestii foarte faine la care cei de pe Samsunguri puteau doar visa: puteai restrictiona accesul aplicatiilor la multe resurse (contacte, notificari...) chiar daca le-a primit la instalare; acum nu mai pot face asta sau cel putin nu e foarte la vedere.

#2947
kye77

kye77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 05.03.2009
Vrea careva un P6S DSFA  nou in cutie ? L-am facut cadou neveste-mii de ziua ei saptamina trecuta , insa a primit si un samsung s6 de la colegii de la munca si intre cele 2 va dati seama ce a ales.... Avea 4.2.2 pe ele, i-am facut upgrade la 4.4.2 .
Pret 690 lei.Detalii PM

#2948
kye77

kye77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 05.03.2009
Well.... Sa moara dușmanii de ciuata....  Și unde mai pui ca am si fast charge pe el (40 minute ajunfe la 80%) și double tap to wake screed.... Pentru cei care stiu despre ce vorbesc

Attached Files


Edited by kye77, 26 March 2016 - 20:52.


#2949
bbbbbbbbbbbbb

bbbbbbbbbbbbb

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 28.12.2015
Salut! Am si eu o problemă cu un Huawei P6 , i-am dat actualizare la android 4.4.2 si acum imi cere cod pentru deblocarea cartelei. Cum este posibil ca după update să imi ceară codul daca inainte de actualizare imi mergea cartela in el?

#2950
qwertyuiop123467890

qwertyuiop123467890

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 08.03.2014
Ai incercat 0000?

#2951
bbbbbbbbbbbbb

bbbbbbbbbbbbb

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 28.12.2015
Nu imi cere cod pin, cod pentru decodare

#2952
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,893
  • Înscris: 27.04.2010
12345

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate