Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Toaleta, W.C.-ul, Latrina, Privata, Buda, etc. la români!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
77 replies to this topic

#19
evatryme

evatryme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 870
  • Înscris: 31.08.2012
intamplarea face sa cunosc cateva asemenea locuri pe care a trebuit sa le administrez.
tot timpul se face pipi pe jos pe langa oricat de curat ar fi.

asta e romania si astia sunt locuitorii ei

View Posttomaso, on 28 mai 2013 - 20:36, said:

Eu mi-am comandat  două closete din SUA (m-am obișnuit cu ele) cu spălare și reglaje ale temperaturii apei & shit.
Își merită banii.

http://www.amazon.co...n/dp/B0011YSEUC

În opinia mea, un closet civilizat ar trebui să cuprindă în mod obligatoriu și instalația de spălare la fund.

O altă chestie ar fi ca bărbații să facă pipi stând pe scaun, nu din picioare.
Cât de multă țintă ai avea, tot sar stropi de pipi pe capac și colac.
În plus, poți să te speli și după ce faci pipi.

Uscarea este foarte rapidă.
Dacă îi bagi nitro la aerul cald, în 30 secunde ești freș boboc, îți miroase puța a primăvară.
cati dreq accepta sa se spele la kk ?
sa nu ramana urme maro pe chiloti?

traim in tara in care stersul se face si azi cu frunze de porumb (alea de dovleac sunt mari dar inteapa)
iar la tara baia se face in cel mai fericit mod o data pe saptamana,
sambata inainte de biserica.

#20
malwarebytes

malwarebytes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,375
  • Înscris: 25.03.2013

View PostPlicea, on 28 mai 2013 - 21:23, said:

Ce discutie de toata jena !
In toata lumea e la fel nu numai in Romania.
O fi nu zic tu stii mai bine dar macar la aia se curata si se repara mai des! Ti-am spus cum vad eu administrarea problemei dintr-o gara mare; zeci de angajati numai pentru curatat rahatul  nu o singura tiganca! Zeci! Au destui platiti degeaba prin birouri!

Edited by malwarebytes, 28 May 2013 - 22:03.


#21
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008

View Postmalwarebytes, on 28 mai 2013 - 19:08, said:

"Nimic nu mă sperie mai mult la propriul meu popor decât starea toaletelor"
Sa le multumim cretini... pardon, crestinilor care suntem ca reusesc sa spele cu zeci de mii de buze si de limbi cadavre si icoane dar nu reusesc sa mentina in functiune niste sisteme de evacuare a dejectiilor care pentru imperiul roman de acum mii de ani nu erau o mare problema.
Asta imi aduce aminte de tanti aia care s-a dus la teatru sa se cultive si pentru ca vasul de wece n-avea capac si colac s-a suit cu cracii pe bietul obiect de ceramica ce a cedat sub greutatea dansei si a taiat-o frumos.

Edited by ParapantaFlavia, 28 May 2013 - 22:18.


#22
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008

View Postmalwarebytes, on 28 mai 2013 - 22:07, said:

E tarziu, ia pastila si la culcare!

Aha... nu ne place sa recunoastem... nici in ruptul capului. Romanii inventau "cloaca maxima" la anul -600 (600 i. H.). In 2013 gospodinele provinciale ajunse la Bucuresti odata ce sotul a primit postul de sofer la dom' deputat arunca pampersii bebeului in wece.
Imi amintesc si acum de inspiratia folclorica nemarginita a colegilor de liceu mai debili care inscriptionasera cu foarte mult haz usa toaletei de pe etaj cu titulatura "patiserie".

Edited by ParapantaFlavia, 28 May 2013 - 22:23.


#23
sydneyaus2005

sydneyaus2005

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,506
  • Înscris: 22.01.2007

View Postandreyfitza, on 28 mai 2013 - 19:20, said:

Ghici unde e facuta? :>

pe autostrada, la passau?
e un wc acolo ca in lumea 5!

#24
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,073
  • Înscris: 02.03.2003
Mitocanul isi arata adevarata fata la WC. De fapt fata lui este curul iar acesta tine loc si de creier.
Incercati sa puneti afise cu mesaje directe in WC si veti obtine rezultate. Hai sa va dau cateva idei:

"Cel care a manjit de rahat WC-ul, inaintea ta, este un mitocan".
"Nivelul de civilizatie se cunoaste dupa curatenia toaletei, injura-l pe necivilizatul care n-a tras apa"

Daca nu luati atitudine nu veti schimba nimic. Este necesar sa puneti putin mintea la contributie si sa actionati. Nu trebuie sa trageti speranta ca taranoii se vor civiliza de la sine.

#25
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008

View Postterratec, on 28 mai 2013 - 22:26, said:

Mitocanul isi arata adevarata fata la WC. De fapt fata lui este curul iar acesta tine loc si de creier.
Incercati sa puneti afise cu mesaje directe in WC si veti obtine rezultate. Hai sa va dau cateva idei:

"Cel care a manjit de rahat WC-ul, inaintea ta, este un mitocan".
"Nivelul de civilizatie se cunoaste dupa curatenia toaletei, injura-l pe necivilizatul care n-a tras apa"

Daca nu luati atitudine nu veti schimba nimic. Este necesar sa puneti putin mintea la contributie si sa actionati. Nu trebuie sa trageti speranta ca taranoii se vor civiliza de la sine.

O Doamne Dumnezeule in clipa asta regret cu smuls parul din cap ca nu am pozat cand am avut ocazia o discutie purtata cu markerele pe peretii unei bude ecologice de muncitorii unui santier. Ceva de genul "-Nu te mai catara cu picioarele pe tron tarane" "-Cum sa stau ba pe ca**tul asta?" etcetera.
Problema incepe de la varste fragede. Chiar si in scoala generala existau devianti care aveau o placere sadica sa sparga chiuvetele si wc-urile. Este o problema de lipsa de "common sense". Salbatici care nu au primit masuri de corijare din partea parintilor, din partea sistemului educational...

Edited by ParapantaFlavia, 28 May 2013 - 22:40.


#26
sydneyaus2005

sydneyaus2005

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,506
  • Înscris: 22.01.2007

View PostParapantaFlavia, on 28 mai 2013 - 22:32, said:

O Doamne Dumnezeule in clipa asta regret cu smuls parul din cap ca nu am pozat cand am avut ocazia o discutie purtata cu markerele pe peretii unei bude ecologice de muncitorii unui santier. Ceva de genul "-Nu te mai catara cu picicoarele pe tron tarane" "-Cum sa stau ba pe ca**tul asta?" etcetera.
Problema incepe de la varste fragede. Chiar si in scoala generala existau devianti care aveau o placere sadica sa sparga chiuvetele si wc-urile. Este o problema de lipsa de "common sense".

decat sa intru in bombele toaletele "ecologice" mai bine la urgente la judetean cu sonda in instrument!

Edited by sydneyaus2005, 28 May 2013 - 22:37.


#27
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008

View Postsydneyaus2005, on 28 mai 2013 - 22:37, said:

decat sa intru in bombele toaletele "ecologice" mai bine la urgente la judetean cu sonda in instrument!

Exista undeva in Romania (bine, este o chestiune relativa, nu stiu daca ambasadele se numesc teritoriu romanesc) o toaleta ecologica mai curata decat orice vas de wc din oricare institutie publica (inclusiv spital). Are rezervor de apa si capac etans, are lavoar de plastic incorporat intr-unul din peretii cabinei, rezervor de sapun lichid incorporat si pompita de picior pentru apa.

Edited by ParapantaFlavia, 28 May 2013 - 22:40.


#28
sydneyaus2005

sydneyaus2005

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,506
  • Înscris: 22.01.2007

View PostParapantaFlavia, on 28 mai 2013 - 22:39, said:

Exista undeva in Romania (bine, este o chestiune relativa, nu stiu daca ambasadele se numesc teritoriu romanesc) o toaleta ecologica mai curata decat orice vas de wc din oricare institutie publica (inclusiv spital). Are rezervor de apa si capac etans, are lavoar de plastic incorporat intr-unul din peretii cabinei, rezervor de sapun lichid incorporat si pompita de picior pentru apa.

la ninja in ambasada?

#29
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008

View Postsydneyaus2005, on 28 mai 2013 - 22:42, said:


la ninja in ambasada?

Nope. Acolo e mai misto.

#30
sydneyaus2005

sydneyaus2005

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,506
  • Înscris: 22.01.2007

View PostParapantaFlavia, on 28 mai 2013 - 22:44, said:

Nope. Acolo e mai misto.

la samsung?

#31
Plicea

Plicea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 693
  • Înscris: 22.04.2013

View PostAirbag, on 28 mai 2013 - 21:33, said:

Daca n-ai stiut pana acum,alea e cele mai sanatoase de pe planeta,pentru ca-ti evacueaza tot din intestinul gros din cauza compresiei la care e supus intestinul,pe cand cel normal sau cu jmekerii numai partea "sub presiune" naturala.

   Huh ? Wtf ?

View Postsydneyaus2005, on 28 mai 2013 - 22:37, said:



decat sa intru in bombele toaletele "ecologice" mai bine la urgente la judetean cu sonda in instrument!

    No comment ! Fiecare cu placerea lui !

#32
Val888

Val888

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,080
  • Înscris: 02.08.2012
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KffebqxPoYE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Suntem pe drumu' al bun ! Deja ii concuram pe chinezi ! Nu conteaza jegu', conteaza sa iasa banu' !

Edited by Val888, 28 May 2013 - 23:19.


#33
Plicea

Plicea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 693
  • Înscris: 22.04.2013

View PostParapantaFlavia, on 28 mai 2013 - 22:39, said:



Exista undeva in Romania (bine, este o chestiune relativa, nu stiu daca ambasadele se numesc teritoriu romanesc) o toaleta ecologica mai curata decat orice vas de wc din oricare institutie publica (inclusiv spital). Are rezervor de apa si capac etans, are lavoar de plastic incorporat intr-unul din peretii cabinei, rezervor de sapun lichid incorporat si pompita de picior pentru apa.

      Nu, ambasadele tarilor straine in Romania nu sunt teritoriu romanesc. Conform legislatiei internationale, spatiul in care functioneaza o ambasada, un consulat este parte din teritoriul tarii a carei ambasada se afla acolo.
     Dupa descriere se vede treaba ca ai vazut cum arata o toaleta decenta. Foarte bine pentru tine.

    Of-topic: La consulatul din Londra, pentru ca Romania nu are la Londra ambasada, ci doar un amarat de consulat, nu exista toaleta pentru public.
Exista se fapt o toaleta dar este incuiata si are pe usa un afis care explica sugestiv ca nu se poate folosi.
Daca aveti treaba la Londra si aveti ghinionul sa aveti treaba la consulatul Romaniei, luati cu/pe voi pampersi pentru adulti. Trebuie sa stai la coada cel putin 6 ore.


#34
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,155
  • Înscris: 04.02.2011
De parcă alea ungurești din parcare ar fi mai breze!

#35
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,741
  • Înscris: 30.10.2003
Cam peste tot unde nu platesti, cacatoarea arata jalnic. Cu cat mergi mai la est cu atat pute si e mai murdara.

#36
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,500
  • Înscris: 10.08.2005

View Postterratec, on 28 mai 2013 - 22:26, said:

Mitocanul isi arata adevarata fata la WC. De fapt fata lui este curul iar acesta tine loc si de creier.
Incercati sa puneti afise cu mesaje directe in WC si veti obtine rezultate. Hai sa va dau cateva idei:

"Cel care a manjit de rahat WC-ul, inaintea ta, este un mitocan".
"Nivelul de civilizatie se cunoaste dupa curatenia toaletei, injura-l pe necivilizatul care n-a tras apa"

Daca nu luati atitudine nu veti schimba nimic. Este necesar sa puneti putin mintea la contributie si sa actionati. Nu trebuie sa trageti speranta ca taranoii se vor civiliza de la sine.
Trebuie sa-ti spun ca am vazut si asemenea tentative, drept urmare conducerea  a afisat un mesaj despre cum sa protejam instalatia de epurare.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate