Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Toaleta, W.C.-ul, Latrina, Privata, Buda, etc. la români!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
77 replies to this topic

#73
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

View Postdjl, on 30 mai 2013 - 19:29, said:

P.S. Au existat vagoane C.F.R. cu budă turcească!
Nah, mosule. Aia de pe tren era ruseasca si se juca cazaciocul pe ea. Era o adevarata pricepere sa iei tinta la momentul detonarii pe dispozitivul ala. :lol:

View Postterratec, on 30 mai 2013 - 19:18, said:

Daca tot se discuta despre WC vreau sa imi spuneti si mie unde aruncati hartia igienica folosita.
In ultimii ani am vazut o noua tendinta, hartia nu se mai arunca in WC, ea se arunca in cosuri de gunoi cu clapa sau fara.
Dupa parerea mea aceasta varianta nu este deloc igienica insa vad ca in multe localuri este preferata.

E o chestie absolut tembela. La urma hirtiile alea se arunca la gunoi si vine o familie / grup de saraci cautatori prin gunoaie si se trezeste cu dungulitele alea pe miini. Nici unui ciine nu i-as face asa ceva.

#74
malwarebytes

malwarebytes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,375
  • Înscris: 25.03.2013
Da! Au existat vagoane cu buda turcesca! Si culmea inante au avut normala, buda turcesca a avenit ca o "modernizare" la pachet cu scaune din alea de plastic sau fibra de sticla ca in metrou! In anii 90 au fost "modernizate"! Probabil a fost o solutie ieftina si antivandalism. Normal era sa scrie pe vagoane CLS III si nu II

Edited by malwarebytes, 30 May 2013 - 22:58.


#75
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,502
  • Înscris: 13.06.2004
http://www.forumtren...-29-20-dimitrov

#76
malwarebytes

malwarebytes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,375
  • Înscris: 25.03.2013

View Postdjl, on 30 mai 2013 - 23:29, said:

Exact astea sunt vagoanele si aveau buda turceasca!

#77
mymothman69

mymothman69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 16.01.2006

View Postterratec, on 30 mai 2013 - 19:18, said:

Daca tot se discuta despre WC vreau sa imi spuneti si mie unde aruncati hartia igienica folosita.
In ultimii ani am vazut o noua tendinta, hartia nu se mai arunca in WC, ea se arunca in cosuri de gunoi cu clapa sau fara.
Dupa parerea mea aceasta varianta nu este deloc igienica insa vad ca in multe localuri este preferata.

Pai, ar mai fi o idee: s-o lipesti pe perete. Pe partea varuita, pe faianta s-ar putea sa nu adere binePosted Image
Sau poti s-o iei acasa.

Am stat in bloc cu un mos care, ca sa faca economie la hartie si apa, se pixa in pet-uri si le arunca la gunoi. Iar cand il taia treaba mare, se ducea la fica-sa, care statea in blocul vecin. Posted Image

Iar daca va faceti probleme legate de ecologie, puteti trece oricand la variantele sanatoase: brusturii.  Sau puteti folosi bude eco, dint-alea fara apa: te cxxi si, in loc sa tragi apa, pui un faras dintr-un amestec de rumegus cu alte chestii care ajuta la descompunerea motzatzilor si ii transforma in compost. Totul se aduna intr-un buncar de la subsol si cica nu pute. La sfarsit, iei compostul si il arunci peste rosiile din curtePosted Image

Edited by mymothman69, 31 May 2013 - 07:29.


#78
bizzu-TM

bizzu-TM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 17.02.2008
Acum câteva zile am trăit prima experiență de teleportare din viața mea. Știu, o să ziceți că am greșit topicul. Ușurel cu pianul pe scări, că n-am terminat de povestit.
Mergeam eu ca tot rumânul pe autobahn-ul de Cluuuj și undeva imediat după intrarea pe autostradă de la Aiud mă taie așaaa, un sentiment vezicos acut. Hop și tauleta din parcare după 1 km. Acum, procedura spune că înainte de a intra în edificiul cu pricina îți faci rugăciunea, îți aduci aminte de cursurile de diving și speri ca țigările să nu-ți fi afectat semnificativ capacitatea pulmonară. Nu de alta, da' să te țină până ieși. Altfel e de rău.
Respect eu cele de mai sus, închid ochii, deschid ușa și... baaang - mă lovește teleportarea! Frate, instantaneu m-am trezit undeva mai către Atlanticul de Nord, judecând după topografia locală. Enumerăm dotările de la interior: căldură (afară minus 4 grade...), lumină, curat de mori, miros de odorizant de bună calitate, hârtie inginerică, apă la budă, apă caldă la chiuvetă, săpun, uscător de mâini funcțional. Bre, chiar și flori printre obiectele sanitare! Orice cârcotaș rămâne instant șomer acolo.
Wow! Zic eu în sinea mea: băjeții au găsit soluția finală și definitivă la tauletele de toată jena de pe autostradă. Utilizatorii care deschid ușa edificiului sunt teleportați instant într-o budă decentă din Occident, își rezolvă problema civilizat, apoi sunt aduși înapoi prin aceeași teleportare în parcarea din rrromânica. Good enough for me.
Decât că la un moment dat apare femeia de serviciu care gavarește în dulșili grai ardelenesc. Hopaaa zic, s-a stricat teleportorul, amestecă realitățili și-a băgat ardeleanca mea în peisajul vestic. Vă jur că prima mea replică către doamna în cauză a fost să o întreb unde suntem. Ea se uită la mine zâmbind subversiv și-mi strică toată visarea: să fie și la noi frămos, ce, numai la ei? Frateee, ce jale m-a apucaaat! Eu deja îmi făcusem socoteala că fentez teleportorul de la ușă și ies pe geamul de aerisire direct în Deutschland uber alles. N-a fost să fie. Dar măcar am făcut câteva poze, să am probe că nu delirez.
Eh, ajuns acasă l-am rugat pe nenea Gogu Căutătoru' să verifice dacă nu cumva mai sunt și alți teleportați. Ia ghici? Vezi link, că merită: https://www.banatula...-germania-aici/
Și iaca și pozili, că altfel nu mă credeți:
Attached File  20200110_154226.jpg   933.14K   9 downloads
Attached File  20200110_154157.jpg   839.06K   8 downloads

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate