Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Huidu a revenit la radio in dimineata asta

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#19
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Mai oameni buni, ii dau dreptate lui cristi.r. Sa stea la "butoane". Nu ma deranjeaza. Dar sa apara in fata si sa isi permita sa faca misto. Si face misto in continuu la Cronica, din postura de scenarist. Pun pariu ca daca tu te iei de el si il faci criminal, te da in judecata civila.

#20
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,676
  • Înscris: 07.02.2003

View Postusd, on 15 mai 2013 - 17:12, said:

Adica daca ai familie poti sa conduci cum vrei si poti sa omori oameni cate trei o data?
Nu mai intoarce cuvintele ca sa manipulezi emotional (sa le dai alt sens) ca nu tine cu mine....poti fi cu suspendare daca ai familie de intretinut si ai comis-o accidental fara intentie nemaiavand alte condamnari de acelasi fel, nu ar fi primul caz. Nu cred ca mai are drept de condus intre noi fie vorba, suspendarea inseammna si privarea de unele drepturi (vezi in legislatie) si supraveghere jurigdica asa ca nu trebuie sa te ascunzi in casa de frica sa nu dea Huidu cu suv-ul peste tine.

#21
echo3

echo3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,567
  • Înscris: 21.12.2012

View Postmiki07, on 15 mai 2013 - 17:08, said:

Ma refeream la faptul ca daca eu faceam un accident, intram la mititca. Asta e liber, si face misto de oameni care, spre surprinderea lui, nu omoara oameni, pentru ca merg ca disperatii.

Si ce te f**e viata lui?
Ai viata ta omule, bucura-te de ea, incearca sa ajungi cat mai sus, nu-ti pierde timpul cu ce fac altii din jurul tau. Din cauza asta multi oameni nu fac nimic in viata, ca-i preocupa vietile altora, in timp ce e aia care chiar fac se pisa pe ce zic ce-i care-i critica.

Edited by echo3, 15 May 2013 - 17:18.


#22
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012

View Postandreic, on 15 mai 2013 - 17:14, said:


N-am ce sa manipulez, cel mult ma ingrozesc de realitatile astea si de cum vad unii lucrurile. Cred ca de-asta suntem unde suntem si de-asta ma gandesc tot mai des ca ne meritam soarta. Daca mortii aia erau din familia ta probabil nu mai erai asa bucuros ca revine cu poantele rasuflate la radio.

#23
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,676
  • Înscris: 07.02.2003

View Postmiki07, on 15 mai 2013 - 17:14, said:

Dar sa apara in fata si sa isi permita sa faca misto. Si face misto in continuu la Cronica, din postura de scenarist.
Aha deci asta e poroblema ca face misto/pamflet ? Mie-mi place cel mai mutl cand face misto de Felix si televiziunea lui :)

#24
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012

View Postmiki07, on 15 mai 2013 - 17:14, said:

Pun pariu ca daca tu te iei de el si il faci criminal, te da in judecata civila.

Pai ce e criminal? E un exempu de morala la volan, in viata samd.

#25
echo3

echo3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,567
  • Înscris: 21.12.2012

View Postusd, on 15 mai 2013 - 17:17, said:

N-am ce sa manipulez, cel mult ma ingrozesc de realitatile astea si de cum vad unii lucrurile. Cred ca de-asta suntem unde suntem si de-asta ma gandesc tot mai des ca ne meritam soarta. Daca mortii aia erau din familia ta probabil nu mai erai asa bucuros ca revine cu poantele rasuflate la radio.

Cea mai buna pedeapsa e mustrarea constiintei, tu crezi ca ala nu are remuscari sau chestii de genul asta, toata viata lui e facuta praf, chiar daca tie-ti creeaza o iluzie si il urasti prosteste. In viata tine capul sus si fii tu om, nu critica pe altii sa te dai tu mare moralist ca ce ai fi facut sau dres in locul lui.

Edited by echo3, 15 May 2013 - 17:20.


#26
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,676
  • Înscris: 07.02.2003

View Postusd, on 15 mai 2013 - 17:17, said:

cel mult ma ingrozesc de realitatile astea si de cum vad unii lucrurile.
Pe mine ma ingrozeste ca in 2013 in societatea noastra inca sunt multi oameni care vad lucrurile ca in epoca medievala.

#27
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012

View Postandreic, on 15 mai 2013 - 17:18, said:

Aha deci asta e poroblema ca face misto/pamflet ?
Problema e ca n-are decenta. Nu mai intoarce vorbele.

View Postandreic, on 15 mai 2013 - 17:19, said:

Pe mine ma ingrozeste ca in 2013 in societatea noastra inca sunt multi oameni care vad lucrurile ca in epoca medievala.
Corect., Ar trebui sa apara in prime-time pe toate televiziunile sa faca misto de politistii de la rutiera.

#28
echo3

echo3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,567
  • Înscris: 21.12.2012

View Postandreic, on 15 mai 2013 - 17:18, said:

Aha deci asta e poroblema ca face misto/pamflet ? Mie-mi place cel mai mutl cand face misto de Felix si televiziunea lui Posted Image

Problema lor e ca sunt niste tristi si  il invidiaza pe Huidu ca poate sa-si refaca viata dupa ce a ucis niste oameni. Nu ar trebui sa aveti nimic cu el, oricum viata lui e de rahat in momentul de fata. Urati justitia din Romania si legile astea.

Edited by echo3, 15 May 2013 - 17:24.


#29
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007

View Postandreic, on 15 mai 2013 - 17:11, said:

Aia e chestie de cuvant de acord, e treaba lui e urat daca nu se tine de cuvant, eu nu mai stiu ce a promis... insa orice om are drept la reabilitare atata timp cat nu face lucruri grave cu intentie aka teroristi, serial killer etc...
Despre ce reabilitare vorbim ?. El a spus ceva si trebuia sa se tina de cuvant. A spus ca, din respect pentru victime si rudele acestora, nu se va mai intoarce in viata publica. Ca a facut aceasta afirmatie sub imperiul emotiilor momentului, este adevarat, dar a spus-o. El are nevoie de capital de imagine, daca vrea sa faca rating. Omul din fata TV-ului are nevoie de altceva in show-biz-ul adevarat (nu cacaturi de emisiuni cu bahmu si prigoana), deoarece de polliticieni care nu se tin de cuvant aude in fiecare zi. Nu stiu sa fi fost prins si linsat pe strada ... Deci despre ce reabilitare vorbim ?

Edited by cristi.r, 15 May 2013 - 17:34.


#30
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012
Tristii aia cred ca au mai multa decenta. Tristii aia n-au omorat pe nimeni ca dup-aia sa iasa la tv si la radio sa spuna bancuri proaste ca sa mai faca niste bani.

View Postecho3, on 15 mai 2013 - 17:22, said:

Problema lor e ca sunt niste tristi si  il invidiaza pe Huidu ca poate sa-si refaca viata dupa ce a ucis niste oameni. Nu ar trebui sa aveti nimic cu el, oricum viata lui e de rahat in momentul de fata. Urati justitia din Romania si legile astea.
Da, exact de invidie era vorba. S-a inteles cum a inteles Huidu dupa accidentul din Austria ca e bine sa se urce la volan.

Edited by usd, 15 May 2013 - 17:34.


#31
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,298
  • Înscris: 17.07.2012
Cel mai simplu ar fi daca nu l-ar asculta nimeni, nu?

#32
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007
A promis ceva ... Eu unul l-am crezut pe cuvant atunci, parea sincer, am si eu copii si am incercat sa ma pun in locul lui si nu mi-a placut ce-am "vazut" ... Dar poate am eu o alta constitutie psihica/mentala/emotionala fata de ceea ce este considerat "normal" in lumea asta.

#33
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006
Chiar nu se gaseste nimeni din familiile victimelor sa se duca si sa-i rupa picioarele???? Daca mi-ar fi omorat Huidu pe cineva din familie ma duceam cu o ranga si il mutilam, nu-mi pasa daca faceam puscarie pentru asta!

#34
maramicuip

maramicuip

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.07.2010
Un om fara scrupule. Asa cum sunt si multi,foarte, multi altii.
Traiasca justitia romaneasca. Nu cunosc exact ce s-a intamplat atunci, dar eu cred ca justitia romana, a acceptat cu prea multa usurinta
culpa.
Parerea este ca atunci, nu a fost culpa.
Cred ca a fost vinovatie.Ar trebui sa fie stipulat in lege ca orice conducator auto, atunci cand se urca la volan, de fapt se urca la comanda unui dispozitiv de ucis.
Ca foloseste acest dispozitiv, responsabil, si in siguranta, este alegerea lui personala,iar cand se "rupe in figuri" si este el "stapanul soselelor"', daca scapa masina de sub control,
este un ucigas cu sange rece!

Edited by maramicuip, 15 May 2013 - 18:01.


#35
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012
Lasati mai... mortii cu mortii, vii cu business-ul. Ca doar nu e evul mediu cum zicea cineva.

#36
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

View Postmiki07, on 15 mai 2013 - 16:57, said:

Fratilor, daca eu faceam accident, nu mai reveneam DELOC.
Nu cred ca luai pe viata...

View Postusd, on 15 mai 2013 - 17:12, said:


Adica daca ai familie poti sa conduci cum vrei si poti sa omori oameni cate trei o data?
Io is curios ce ar fi spus andreic daca ar fi fost familia lui in locul celor morti.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate