Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Aliexpress.com - Pareri / Sugestii / Reclamatii (2013 - 2018)

* * * * * 17 votes
  • This topic is locked This topic is locked
16460 replies to this topic

#5329
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
mai exista promotia cu 5$ pt userii noi pe alliexpress sau ceva pomeni sa fie primit?

#5330
Lenevo

Lenevo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,015
  • Înscris: 10.04.2017
Nu stiu, nu cred.

Eu am https://www.aliexpre...41-07e93bf143d4
Si merge destul de bine, KODI, telecomanda bluetooth, alimentator pentru android box si cablu HDMI pentru televizor.
Nu am incercat sa il alimentez direct la usb din televizor si nici nu stiu daca il vede televizorul direct conectat la USB, pe HDMI merge perfect, sa fie varianta 2Gb.

#5331
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007
Eu am Raspberry PI3. Pui ce vrei pe el :)
300 lei toată afacerea.

#5332
Proful

Proful

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,302
  • Înscris: 21.12.2007
Ce face acel kodi mai exact? ca nu ma pricep, trebuie sa platesc sa-mi fac cont sau?

#5333
Lenevo

Lenevo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,015
  • Înscris: 10.04.2017
Este moca, cauta pe youtube ce face. Pe mine ma intereseaza fotbalul, poate tu vrei filme.

#5334
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,908
  • Înscris: 07.08.2008

 gumball3000, on 28 aprilie 2017 - 07:52, said:

mai exista promotia cu 5$ pt userii noi pe alliexpress sau ceva pomeni sa fie primit?
Clasicele cupoane insumand 100$.

 Proful, on 28 aprilie 2017 - 08:09, said:

Ce face acel kodi mai exact? ca nu ma pricep, trebuie sa platesc sa-mi fac cont sau?
Poti instala module prin care sa vezi filme online, tv, radio, poti vedea continut de pe diverse site-uri sau de pe calculator - cam asta ar fi ideea.

#5335
Lenevo

Lenevo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,015
  • Înscris: 10.04.2017
Kodi este gratuit si este disponibil si pe telefon prin Android Market, stiu ca l-am avut instalat pe telefonul vechi.

#5336
BogzaG

BogzaG

    nu pot trăi fără multiculti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,357
  • Înscris: 03.07.2016
Care este regula dupa care coletele ajung la posta de cartier (fara vama) sau la posta cu vama?
Nu este nici valoarea de 10 E, nici TN, si nici altceva.
Nu aveti nimeni vreo cunostinta la posta?
Is curios cum se imparte care colet unde ajunge.

#5337
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
Mie mi s a zis ca cei de la BSI deci care merge la post normala sau care merg la cele cu vama. Ajung sa cred ca e aleator,ca si controalele cand iesi din tara

#5338
mariustotel

mariustotel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 11.12.2009

 adicontakt, on 28 aprilie 2017 - 16:07, said:

Mie mi s a zis ca cei de la BSI deci care merge la post normala sau care merg la cele cu vama. Ajung sa cred ca e aleator,ca si controalele cand iesi din tara
"
Cam asa e. In adresa interna a lor, vazuta pe alt forum, scria ca la BSI se face "evaluarea" coletelor, deci ar fi cam aproximativa treaba. Insa se aude ca nu e forever asta cu posta normala, s-ar putea sa ajunga din nou toate la op vamal. Vedem in mai.

#5339
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,908
  • Înscris: 07.08.2008
Oricum tot nu au rezolvat asa bine problema lor eterna, adica timpul de procesare aeroport RO -> intrare la BSI.
Un exemplu:
- colet cu TN China Post: de cand a plecat din China(aeroport) si pana a intrat la BSI pe tracking a durat ~18zile;
- colet untracked China Post: de cand a plecat din depozitul chinezului si pana a ajuns la posta normala a durat ~18zile.
Ambele colete au plecat din China dupa 28 martie, deci teoretic au prins perioada cu noul mod de procesare.
Concluzia: trebuie sa ai mare noroc sa primesti coletul mai repede si sa nu ajungi la peste 25-30 zile de asteptare pentru un colet.

#5340
rocada

rocada

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,032
  • Înscris: 07.11.2012
Eu am avut 4 comenzi din 15 si 16.04 care mi-au ajuns ieri cu posta normala la ușă și am vreo 5 comenzi 27/28.03 care au intrat astazi la BSI !!!
Cele care au intrat la BSI sunt ceva mai voluminoase, cred ca după asta se iau când le triază.
Cine are noroc sa-i vină cu poșta normală, eu cred ca îi vor veni mai repede coletele.
Am si un telefon de vreo 180 $, sunt curios unde ajunge !?! Poate scap de TVA ! Posted Image

#5341
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
Nicio sansa,cum apare telefon la descriere cum ti l baga la taxe

#5342
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Nu e relevant. Am si eu doua comenzi din 12.04, ambele trecute de vama chineza in 15.04, unul la Shenzen, altul Sanghai, stau acolo bine mersi, asteapta un avion in care vor avea loc. Cum avioanele spre Ro nu sunt din ora in ora, pot fi aglomerate, normal ca poate dura. Culmea e ca cei ce fac bisnita cu chinezarii pe OLX sunt cei mai agitati... Sper ca ANAF are cont pe Softpedia, sa stie pe cine si de unde sa ii ia. Cum cei doi Razvani nu se mai plang pe aici, am o banuiala...

#5343
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,908
  • Înscris: 07.08.2008
Nu trebuie sa faci bisnita ca sa te plangi undeva pe net de serviciile unora. Eu, de exemplu, am inceput un proiect personal, nu are nici o legatura cu vanzarile(nu fac nici o vanzare la final, ramane la mine proiectul) si mi-am comandat cateva produse de pe Aliex pentru ca evident sunt mai ieftine... cand vezi ca uneori stai mult si bine dupa un colet care ti-l cam trebuie, nu prea poti sa zambesti asa mult.

#5344
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
dhl , si ti l aduce la usa

#5345
mariustotel

mariustotel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 11.12.2009

 adicontakt, on 28 aprilie 2017 - 19:31, said:

dhl , si ti l aduce la usa
Sigur. Si daca nu e din depozit UE mai platesti si comisionul lor, deloc de neglijat.

#5346
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
20-30 de euro :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate