Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Fisiere, directoare ascunse pe un stick

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
Siminicaa

Siminicaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.11.2013
Buna. Pe stick-ul meu era o comanda rapida a unui folder, dar e ascunsa. Nu reusesc sa il fac vizibil. Am incercat ambele programe, dar nici GrantPerms nu mi-l deblocheaza.. Ce pot face in cazul acesta? Mersi :)

#20
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,411
  • Înscris: 01.12.2001
USB show
http://www.softpedia.../USB-Show.shtml

#21
Visorele

Visorele

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.02.2009
Si mie mi sa intamplat aceasta problema. A venit o nepotica pe la mine cu un stick ce avea folderele ascunse si la vedere erau doar directoarele de pe acel stick dar cu o extensie numita " link " , asa imi arata in Total Commander. Antivirusul Avast si-a facut treaba, adica a sters alte fisiere ce erau considerate ca amennintare de pe acel stick, nu mai stiu care erau, dar era sigur un fisier  '' exe ". Nepotica a avut ca antivirus Nod Eset, dar vad ca nu le vedea ca amenintare. Am scapat de ce era in plus, iar Folderele cu date, au ramas cu acel semn de exclamare pe ele, si nu puteam sa debifez Hidde ca sa le fac vizibile, asa ca am facut alte foldere cu alte nume, am copiat continutul in cele noi, si apoi le-am sters folderele vechi si goale. Mentionez ca fisierele din acele foldere ascunse nu erau si ele ascunse, ele se vedeau normal.

#22
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,411
  • Înscris: 01.12.2001
Pentru ce atata munca? Faceai totul cu 2 click-uri cu programul de mai sus.

#23
neyois

neyois

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 21.01.2014

View Postf300, on 01 aprilie 2013 - 15:58, said:

Este valabil pentru orice nu a fost virusat, am zis Total Commander ca ai spus ca il ai si deja vezi fisierele. Nu ai nevoie de nimic in plus, poti sa faci si cu explorer, mai intii il pui sa arate fisierele ascunse (nu vad ce versiune de windows ai, dar e banal de gasit fie prin optiuni fie pe internet cum se face) dupa care selectezi ce te intereseaza, dai right click, properties si debifezi hidden.
am si eu cam aceesi chestie cu un stick dar nu merge am debifat tot si nu vrea

View Postdorin_2k, on 02 decembrie 2013 - 18:27, said:

foarte bun m-a ajutat multumesc frumos

View PostVisorele, on 24 decembrie 2013 - 11:52, said:

Si mie mi sa intamplat aceasta problema. A venit o nepotica pe la mine cu un stick ce avea folderele ascunse si la vedere erau doar directoarele de pe acel stick dar cu o extensie numita " link " , asa imi arata in Total Commander. Antivirusul Avast si-a facut treaba, adica a sters alte fisiere ce erau considerate ca amennintare de pe acel stick, nu mai stiu care erau, dar era sigur un fisier  '' exe ". Nepotica a avut ca antivirus Nod Eset, dar vad ca nu le vedea ca amenintare. Am scapat de ce era in plus, iar Folderele cu date, au ramas cu acel semn de exclamare pe ele, si nu puteam sa debifez Hidde ca sa le fac vizibile, asa ca am facut alte foldere cu alte nume, am copiat continutul in cele noi, si apoi le-am sters folderele vechi si goale. Mentionez ca fisierele din acele foldere ascunse nu erau si ele ascunse, ele se vedeau normal.
incerca cu programelu asta pe mine ma ajuta sper sa te ajute si pe tine http://www.softpedia..

View PostSiminicaa, on 25 noiembrie 2013 - 19:27, said:

Buna. Pe stick-ul meu era o comanda rapida a unui folder, dar e ascunsa. Nu reusesc sa il fac vizibil. Am incercat ambele programe, dar nici GrantPerms nu mi-l deblocheaza.. Ce pot face in cazul acesta? Mersi Posted Image
incerca programelu asta  http://www.softpedia.../USB-Show.shtml

View PostVisorele, on 24 decembrie 2013 - 11:52, said:

Si mie mi sa intamplat aceasta problema. A venit o nepotica pe la mine cu un stick ce avea folderele ascunse si la vedere erau doar directoarele de pe acel stick dar cu o extensie numita " link " , asa imi arata in Total Commander. Antivirusul Avast si-a facut treaba, adica a sters alte fisiere ce erau considerate ca amennintare de pe acel stick, nu mai stiu care erau, dar era sigur un fisier  '' exe ". Nepotica a avut ca antivirus Nod Eset, dar vad ca nu le vedea ca amenintare. Am scapat de ce era in plus, iar Folderele cu date, au ramas cu acel semn de exclamare pe ele, si nu puteam sa debifez Hidde ca sa le fac vizibile, asa ca am facut alte foldere cu alte nume, am copiat continutul in cele noi, si apoi le-am sters folderele vechi si goale. Mentionez ca fisierele din acele foldere ascunse nu erau si ele ascunse, ele se vedeau normal.
incearca programelu asta http://www.softpedia.../USB-Show.shtml

Edited by neyois, 22 January 2014 - 16:03.


#24
rrm012001

rrm012001

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 11.11.2005
foarte bun usb show

#25
Visorele

Visorele

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.02.2009
USB show
http://www.softpedia.../USB-Show.shtml

Super softul, ma ajutat, a facut treaba toata, simplu. Multumesc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate