Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...
 

Aplicatii Android - Cereri

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
6179 replies to this topic

#5995
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,855
  • Înscris: 27.09.2008

View Postflorentino0007, on 21 aprilie 2017 - 06:32, said:

Vreau si eu niste aplicatii de exemplu cum  e worpadu ,sau text document sau rich document in pc,acelasi  lucru vreau sa fac si pe android ,sa scriu ceva sa salvez si etc,si daca se poate pune parola pe fisieru acela !! multumesc multsi inca una as mai vrea de exemplu sa imi sune telefonu ca un fel de alarma cu un mesaj si sunet ,o melodie de exemplu,as vrea dimineata si seara multumesc mult
Ți-am răspuns și pe topicul deschis de tine și închis de moderator.
Calendar din android iar pentru text ai google drive și accesezi de acolo google document, click pe +Attached File  Screenshot_20170421-095015.png   52.1K   47 downloads

Nu trebuie să instalezi nimic, totul e în android.

#5996
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009

View Postcristianraduca, on 21 aprilie 2017 - 07:19, said:

Tu nu ai nevoie de wordpadu ăla. Ai nevoie de un DEX.
Csf,ncsf! :))

#5997
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 02.02.2008
https://play.google....android.mynotes - Notite personale cu setari de securitate, iti poti pune o parola ca sa accesezi doar tu aplicatia.

https://play.google....553662727&hl=en - Toate aplicatiile Microsoft pentru Android. Word, Excel, etc, dar astea ar putea fi deja preinstalate.

#5998
Ingerik

Ingerik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 31.10.2005
Va salut, pe o tableta cu andoid nu stiu exact versiunea .. Exista vreo aplicatiecare imi imparta ecranul in 2; sau sa fie gen functia pip (picture in picture) ca la tv.

Ideea este urmatoarea, vreau ca o aplicatie, waze de exemplu sa ruleze pe jumatate din ecran, iar pe cealalta sa deschid un mediaplayer sau radio on-line, etc...


#5999
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 02.02.2008
exista o metoda de a imparti ecranul cu doua aplicatii simultan, dar nu o recomand. nu stiu ce versiune de android ai, dar daca e Android 6 urmareste clipul.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yvFBWsIlkCI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6000
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 16.03.2007
Stiti vreo aplicatie asemanatoare cu functia "Don't keep activities" din Dev Options, dar selectiva, in sensul in care utilizatorul creaza liste albe si negre ale aplicatiilor instalate? Doresc, astfel, sa "omor" toate aplicatiile in afara de unele anume (care se pot regasi in white-list), atunci cand parasesc aplicatiile cu Back sau Exit.

Edited by cris2d2, 26 April 2017 - 13:14.


#6001
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,884
  • Înscris: 03.02.2005
@cris2d2, sterge aplicatiile din lista activitatilor recente, este cea mai buna varianta de a-ti inchide activitatile folosite.
Iti recomand:
1. 'Closing' Android apps by swiping them away - what that actually does;
2. Why You Shouldn't Use a Task Killer On Android.

Edited by Ciubex, 26 April 2017 - 16:22.


#6002
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,590
  • Înscris: 01.03.2015
E inutila functia asta in Android de vreme ce serviciile unei aplicatii nu se opresc cand dau swipe. La mine ruleaza in prin plan niste servicii tampite[apar acolo unde apare ca ruleaza setari,servicii google play si tastatura] ale opera browser si pot sa dau si mama swipe-ului ca tot nu se opresc. Nici folosirea task killer-elor nu este o solutie. Solutia gasita de mine este dezactivarea broadcast receiverelor si a serviciilor inutile cu aplicatia MY ANDROID TOOLS. Cere root dar merita. Mai exita solutia de inchidere a aplicatiei.

Edited by eu-DECEBAL, 26 April 2017 - 16:47.


#6003
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 02.02.2008
Merge doar cu Root >> Xposed Module >>> cauti module asemanatoare cu un task killer. Avand in vedere ca rootand un device cu Android poate duce la Brick, nu recomand decat daca esti sigur ca stii ce faci...

#6004
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 02.11.2009
Asta nu e neaparat o aplicatie ci mai degraba o setare, stie cineva cum sa fac din Facebook sau Messenger sa nu-mi mai notifice toata lista cand am fost ultima data activ si nici cand sunt online?
Pe desktop am reusit cu cateva setari simple, practic un script, pe telefon am crezut ca daca scot Messenger-ul si raman doar cu Facebook-ul va inceta, dar nici poveste asa ca m-am sucarit si instantaneu le-am sters pe ambele dar planuiesc sa mai folosesc FB-ul si de pe tel.

#6005
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 02.02.2008
aici solutia e simpla: iti dezactivezi contul definitiv, implicit il stergi, asa am facut eu.

#6006
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009
Unii vor aplicatii d'alea de te doare capul dar fara root ptr ca pierde garantia si alti bani ptr alt telefon  mama nu-i mai da!Cumparati si voi un harb de telefon cu android cand va vine alocatia si invatati pe harb sa pricepeti ce-i ala root ,twrp,bootloader deblocat si la ce folosesc si apoi sunteti "faraoni,vorba manelistului!Ptr mine Sonny Ericson si samsung S1 au fost cobaii!

Edited by lik_lights, 27 April 2017 - 21:30.


#6007
Cretuboy

Cretuboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 18.12.2006
De ce nu mai exista aplicatia Google camera in Magazin Play Romania??

#6008
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 02.02.2008
Nu mai exista nicaieri in magazinul Play, nu numai in Romania. Ai aici o lista cu apk-uri http://www.apkmirror...gle-inc/camera/

#6009
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,428
  • Înscris: 05.02.2009


View Postasda, on 26 aprilie 2017 - 23:34, said:

stie cineva cum sa fac din Facebook sau Messenger sa nu-mi mai notifice toata lista cand am fost ultima data activ si nici cand sunt online?
Eu am reușit treaba asta cu browserul Opera. (Din păcate nu mai rețin ce variantă ,căci sînt vreo 5 . Opera, Opera Mini, Opera Browser ... etc).
Primeam notificare ori de cîte ori cineva îmi trimitea mesaj, sau dădea like.
Am oprit toate notificările !
Sondează ...


#6010
boggy20

boggy20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 05.05.2012

View Postaddy1607, on 10 aprilie 2017 - 00:40, said:

Mulțumesc!

O aplicație cu care sa ascult muzica de pe YouTube in fundal știți?
Floating tube

#6011
SirCypress

SirCypress

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 15.04.2010
Un music player care sa aiba incorporat un modul pentru afisare versuri?

#6012
catametal

catametal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 18.02.2014

View PostSirCypress, on 02 mai 2017 - 10:51, said:

Un music player care sa aiba incorporat un modul pentru afisare versuri?
Încearcă Musicxmatch

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate