Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Aplicatii Android - Cereri

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
6179 replies to this topic

#6013
demin2609

demin2609

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 22.11.2009
Mai folosește careva un tel mobil pt monitorizare auto?

Am un tel cu android și aș dori să îl țin pe post de gps tracker.

Ce aplicație pot folosi?

Dacă circul într-o țară vecină pot folosi o altă cartelă pentru transmiterea datelor...?

#6014
Noleafclover

Noleafclover

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 05.07.2010
Salut. Imi puteti recomanda o aplicatie de lockscreen care sa nu produca buguri in telefon? cand deblochez telefonul sa se deschida imediat cu aplicatia fara sa imi arate si lockscreenul telefonului original? am luat diverse aplicatii:  magic spamspamspamspam, best spamspamspamspam, zui spamspamspamspam, hi spamspamspamspam si inca vreo 2 cred, si toate aveau probleme. as vrea ceva functional.

#6015
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
ZUI Lock.er ce probleme ti-a facut? Mie mi-a functionat corect cat l-am folosit.

#6016
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
dezactiveaza lockscreen-ul din setarile telefonului daca vrei un rezultat bun. dar aplicatiile alea nu blocheaza ecranul decat superficial.

#6017
mateitasian

mateitasian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 832
  • Înscris: 22.12.2014
ac display

#6018
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,424
  • Înscris: 05.02.2009


View PostNoleafclover, on 07 mai 2017 - 13:29, said:

Imi puteti recomanda o aplicatie de lockscreen care sa nu produca buguri in telefon?
Attached File  Screenshot_2017-05-08-00-24--picsay.png   46.21K   50 downloads


#6019
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
In Textra, pt quick compose cica poti sa iti definesti niste favorite dintre contacte undeva in setari dar nu reusesc sa gasesc unde.
Multumesc!

#6020
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008
https://play.google....vdnua.equalizer
Equalizer FX. Pro este gratuit doar azi pe Play Store

Attached Files



#6021
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
Exista vreo aplicatie de management (trafic)  date, care sa managerizeze separat cele doua simuri? Multumesc.

#6022
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Ar trebui, daca ai un telefon cu suport de Dual SIM sa ai implementat asta in sistemul de operare deja.
Vezi poate detinatorii ce au modelul de telefon detinut si de tine te pot lamuri mai bine. (cauta aria producatorului si apoi modelul detinut)

#6023
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
Multumesc Ciubex, am un nubia z11 mini, dar nu l-am rootat si are sistemul de operare UI cu care a venit de la producator. Softul este destul de primitiv si nu-mi da voie sa stabilesc eu durata pe care sa managerizeze traficul, nu pot pune numarul de Gb pe care ii primesc de la voda sau digi, de fapt nu pot face nimic. Imi spune doar cat am consumat pe perioada care o vrea el. Nu se compara cu un lenovo mult mai ieftin pe care l-am avut inainte.
Multumesc oricum.

#6024
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Din pacate, daca telefonul, ma rog, producatorul nu a inclus suport pentru asa ceva in softul original, putin probabil sa se poata folosi vreo aplicatie care sa contorizeze traficul independent, in functie de SIM-ul folosit, asta pentru ca la baza Android API-ul nu are un asemenea suport, cel putin asa stiam eu.
O aplicatie care se descurca destul de decent in ceea ce priveste contorizarea traficului facut este 3G Watchdog, insa si ei au specificat pe pagina de HELP pentru versiunea platita: SIM cards and accounts [Pro]

Quote

Restriction:  Dual-SIM phones are not supported (they may or may not work) because Android don’t support them in the first place, they usually rely on some proprietary add-on by the phone maker to allow the user to switch SIMs[...]


#6025
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
Sper sa rezolv mai tarziu, cand am sa incerc sa il resoftez, sau poate printr-o minune fac ZTE-ul vreun update. Oricum, bine ca stiu, sa nu ma mai agit. Multumesc.

#6026
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 13.02.2014
Salut , caut o aplicație call record care la instalare să îmi apară iconita în meniul de apelare langa cele de tastatura,blocare microfon,difuzor .

Edited by Epidaurus, 19 May 2017 - 15:08.


#6027
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
https://play.google....callrecorderpro - foarte buna pentru inregistrarea apelurilor in mod automat fara alte setari necesare. apare notificare cu apelul inregistrat si ai optiunea de a salva sau sterge. asta e versiunea pro dar exista si gratuita.

#6028
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

View PostCiubex, on 15 mai 2017 - 11:17, said:

Din pacate,
Am scris asta si pe Z11. Ca sa pot face setarile de management trafic de date, trebuia sa fiu cu "Data Mobile" activat, dar eu eram acasa si dezactivasem traficul de date si eram pe wifi.
Imi cer scuze ca am fost fraier. Acum am rezolvat.Posted Image

#6029
unqteo

unqteo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 914
  • Înscris: 25.09.2005
Salutare. Am si eu nevoie de un Dialer bun care sa imi arate poza apelantului full screen in momentul cand sunt sunat. Multumesc.

#6030
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008

View Postunqteo, on 21 mai 2017 - 03:05, said:

Salutare. Am si eu nevoie de un Dialer bun care sa imi arate poza apelantului full screen in momentul cand sunt sunat. Multumesc.
http://www.apkmirror...d-apk-download/
Atenție, intri în magazin Play și debifeaza actualizare auto (dreapta sus 3 puncte verticale). La versiunea nouă nu mai arată.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate