Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 

Motorola Atrix 2

- - - - -
  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#91
chivairinel

chivairinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 25.02.2010
Dupa MIUI am mai incercat PAC MAN Rom dar nu am fost foarte incantat si apoi CM 10.1.3 care mi s-a parut cel mai bun din toate 3. Nu a mai fost nimeni curios de alte ROM-uri?

#92
raluca_du

raluca_du

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 01.04.2013
Are cineva probleme cu display-ul telefonului? Mie mi -au aparut niste puncte negre care s-au transformat in liniute intr-o saptamana.Posted Image
Momentan e in service, am garantie 2 ani la el. Doamna de acolo, care mi-a facut hartiile de intrare in service, parea f convinsa k e din cauza unor lichide varsate pe el (n-am varsat niciodata nimic pe el si singurul impact cu solul l -a avut acum vreo 2 luni ), dar a avut grija sa-mi spuna k cei din service vor stabili cauza si ca o sa -l tina cam 15 zile in service Posted Image .
Acum eu nu am incredere in service-urile astea, ca in Romania ai garantie dar e ca si cum n-ar fi.Posted Image
Am tot cautat pe forumuri si am gasit k si altii au avut probleme similare si solutia ar fi sa bagi telefonul in congelator intr-o punga sau altii spun ca ar trece de la sine...nu stiu ce sa zic, mi se pare cam SF solutia cu congelatorul.

V-am atasat mai jos o poza gasita pe net, e identic ecranul meu.Posted Image

Inca nu m-au sunat cei de la service, saptamana trecuta l-am dus...astept sa vad ce imi spun.Posted Image
As vrea sa stiu ce are...voi ce credeti k ca e? Ati avut probleme cu el sau stiti de asemenea probleme?
Merci! Posted Image Posted Image

Attached Files



#93
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Exact așa am avut și eu de douã ori la un telefon cu același tip de ecran (TFT). În ambele cazuri au apãrut de la șocuri. Trimite-l în service cã dacã ei considerã cã tu ești de vinã, e o reparație care nu costã mai mult de 200 lei cu tot cu piesã și manufacturã.

#94
raluca_du

raluca_du

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 01.04.2013
pai eu l-am scapat pe jos acum vreo 2 luni,  dupa atata timp sa apara asa ceva? sa vedem ce spun ce -i de la service :) poate totusi daca am garantie sa nu platesc nimic.

#95
Adri28

Adri28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 13.04.2010
De mai bine de 6 luni de cand folosesc Motorola Atrix 2, nu am avut nicio problema legata de ecran. Mi se pare ciudat ce ti s-a intamplat tie Raluca la ecranul telefonului tau. Or sa te lamureasca cei de la service despre ce este vorba. Singura problema pe care am avut-o cu Atrix-ul 2 al meu a fost ca uneori mai pierde semnalul. Dupa ce l-am setat sa functioneze doar pe 2G, si nu mai este pe 3G nu prea mai face probleme. Mai are cineva aceasta problema cu semnalul pe care o am eu?

#96
raluca_du

raluca_du

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 01.04.2013
Cu semnalul n -am avut probleme dar mai pierde conexiunea la wireless, conexiunea mea de acasa, deci nu una variabila. Eu zic ca ar fi de la Android in cazul meu....dar asta e asa o parere neavizat :P

#97
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Pe mine singura chestie care ma deranjeaza la Atrix e conexiunea de date la Cosmote.
Merge cat merge bine si cand am mai mare nevoie de ea si incerc sa ma conectez, nu mai vrea. Dupa ce Ii dau reboot merge din prima.  
Nu stiu daca e vinovat softul sau Cosmote. In rest chiar nu am gasit bug-uri sau alte chestii suparatoare.

#98
chivairinel

chivairinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 25.02.2010
Devina este Cosmote, stiu asta de la un prieten care a incercat ambele retele (Vodafon&Cosmote).

Cu toate ca este un telefon foarte bun, vad ca suntem putini care avem Atrix 2. Si din cate am observat, sunt foarte multi care au o impresie gresita fata de telefoanele Motorola. Au ei un suport fata de clienti destul de prost dar produsele lor sunt de foarte buna calitate in general. Mie mi-au trecut prin mana telefoane de ultma generatie de la marii producatori - Apple, Samsung, LG, HTC, Huawei, Sony , BlackBerry ... si pot spune ca cel mai mult m-au incantat telefoanele de la Motorola si Sony, chiar le simti ca sunt bine lucrate si stabile pe partea de software. Iar cele care mi-au lasat cel mai mult impresia de "ieftin" au fost telefoanele de la LG si Huawei (dar nu toate modelele). Asta e ca o impresie generala, bineinteles, nu pentru toate modelele de telefoane. Pe viitor e foarte probabil sa trec in tabara celor de la Sony. Asa cum spuneam, au niste telefoane bine construite si m-a incantat si partea software.

#99
raluca_du

raluca_du

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 01.04.2013
Dupa 3 saptamani de stat in service telefonul s -a intors,dupa care a mai stat o zi sa-l testeze personalul calificat de la magazinul de unde am cumparat telefonul, si intr-un final mi s-a zis ca nu au ce sa-i faca , ca e problema intalnita frecvent la acest telefon si ca mi-l inlocuiesc sau imi dau banii inapoi. Am ales sa-mi dea banii inapoi...sa vedem acum ce telefon imi iau....
Imi pare rau de telefon era f okPosted Image ...sa vedem cu ce il inlocuiesc. Posted Image

#100
chivairinel

chivairinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 25.02.2010
Imi pare rau de patania ta, al meu merge impecabil si acum, rar am vazut un telefon atat de bun si nu-l laud doar pentru ca este al meu.
Vine Black Friday - ai de unde alege. Asa cum spuneam mai sus ... recomand Sony, pentru ca oferta de telefoane Motorola este foarte slaba pe la noi, sunt foarte multe modele noi care nu au ajuns nici acum in Ro.

#101
raluca_du

raluca_du

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 01.04.2013
Intradevar un telefon f bun... e un brand bun Motorola...am vazut si ultima aparitie de la ei Moto X....pare f fain Posted Image
Si telefoanele de la sony sunt f bune....ma batea gandul si la un Sony Posted Image Am vazut chiar un model de Sony la un prieten venit recent din canada, care intradevar la noi  nu e...nu mai stiu exact care model, dar unul destul de marisor...dar frumos. Vom vedea ce aleg....Posted Image

#102
chivairinel

chivairinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 25.02.2010
Sa ne tii la curent, sunt curios ce ai ales. :)

#103
chivairinel

chivairinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 25.02.2010
Ghici ce @raluca_du , am patit si eu exact acelasi lucru, mi-au aparut doua pete pe ecran cam cum ai tu si in aceeasi zona. E in serivice acum, sa vedem ce se rezolva ... :(

#104
raluca_du

raluca_du

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 01.04.2013
Cei de la service de unde l -am cumparat eu mi-au spus ca e o problema frecventa la telefonul asta si ca li s-au intors multe telefoane in service.  Din pacate la mine dupa ce l -au tinut 3 saptamani in service-ul din tara, mi -au spus ca mi-l schimba sau imi dau banii inapoi...ceea ce ar fi putut face din prima...nu vreau sa te descurajez, poate service-ul unde l-ai dus tu e mai profi.
Si pana la urma n-am mai ales nici un telefon, pentru ca a venit Mosu' mai devreme cu un Samsung Galaxy S III...poate la anu' o sa aleg eu un Sony, in locul lui :D

#105
chivairinel

chivairinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 25.02.2010
Felicitari, S III e un telefon excelent, iti doresc sa te tina pana te saturi de el! :)
Nu stiu cat de profi sunt cei de la care am luat tel (telefonultau . eu) dar sper sa-l faca sau sa-mi dea banii inapoi si sa nu caute motive ca as fi eu de vina cum am mai auzit cazuri ...

#106
bodo3love

bodo3love

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 04.02.2009
Daca intereseaza pe cineva am eu un me865  de vanzare cu soft de mb865 se misca mai bn ca precedentu plus ca am scapat de chizenari ofer accesorii la el 4 huse 4 screen protector si cablu hdmi..garantie si factura

#107
Adri28

Adri28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 13.04.2010
Dupa 10 luni de utilizare, pot sa zic ca-mi place acest telefon Atrix 2 de la Motorola, mai putin sistemul de operare Android. Singurele probleme pe care le-am avut cu acest telefon, au fost legate de pierderea semnalului uneori, dar acest lucru tine de software, adica de sistemul de operare Android. Sora mea are un Samsung Galaxy S Advance si i s-a intamplat sa ii pice cu totul semnalul si pana acum a trimis telefonul de 2 ori in service. Pe mine nu m-a incantat de loc acest sistem de operare Android atat de mult laudat, asa ca viitorul meu smartphone o sa fie unul cu OS Windows mobile sau BlackBerry OS.

#108
chivairinel

chivairinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 25.02.2010
De vreo 3 saptamani mi-am pus Cyanogen 11 si sunt extrem de multumit! Raman la acest ROM. Daca aveti intrebari, nu ezitati! :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate