Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Motorola Atrix 2

- - - - -
  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#109
chivairinel

chivairinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 25.02.2010
Am parasit tabara Motorola si am trecut pe Samsung ... mi-am luat un Galaxy S3, este o trecere mare, se simte. E altceva, nu mai zic de calitatea pozelor! Nu critic telefonul Atrix 2 sau telefoanele Motorola, din contra, am in continuare o atractie pentru ele dar cred ca la anumite capitole Motorola ar trebui sa vina cu niste imbunatatiri. O sa mai urmaresc acest subiect iar daca va pot ajuta cu cate ceva, o sa o fac. Atrix-ul l-am invartit cam pe toate partile si am incercat mai multe ROM-uri, stiu "cate ceva" despre telefonul asta ...

#110
raluca_du

raluca_du

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 01.04.2013
Buna dimineata!

Apropo de imbunatatiri ale aparatelor Motorola....ce ziceti de Moto X? Credeti ca ar merita banii? Mie mi place Posted Image ...dar nu stiu cum se comporta la poze...apropo de S3...caruia nu am ce sa i reprosez la acest capitol foto...Any guesses?Posted Image

#111
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
La capitolul camera da, mereu au fost in spatele Samsung, Sony, LG. Aceste branduri isi fac camerele in house si e mai ieftin probabil pentru ele sa-si doteze aparatele cu camere mai bune. Oricum e diferenta mare intre vechile aparate Moto si noile modele Moto - G si X. Eu am trecut de pe Atrix 2 pe G si la fel diferenta e mare la capitolul soft si ecran. Softul zboara efectiv fata de Atrix 2, iar ecranul IPS se vede splendid.
Ca si camera, nu sunt mari salturi de calitate, dar macar au optimizat sotul bine si e foarte rapida la facut poze, iar inregistrarea video iese foarte bine, lina fara sa ai parte de opriri sau agatari.

#112
chivairinel

chivairinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 25.02.2010
Daca Motorola imbunatatea si camera probabil alegeam tot un telefon de la ei. In timpurile astea, sa pui o camera slaba pe un telefon e un mare minus. Nu e vorba de pretentii mari, dar cand compari 2 telefoane cu camere identice (teoretic) dar cu diferente mari in privinta calitatii atunci te face sa te razgandesti. Cred ca asta este singurul mare minus in momentul asta pentru telefoanele de la Motorola. In privinta fluiditatii softului cred ca stau mai bine decat Samsung si LG, cel putin eu asta am observat. De exemplu, S3-ul are unele lag-uri pe care Atrix-ul nu le avea. Dar per total S3-ul se merita din plin, mai ales acum ca i-a scazut pretul foarte mult.

Cat despre Moto X nu stiu ce sa-ti spun, n-am avut ocazia sa-l testez personal ...

Edited by chivairinel, 08 May 2014 - 14:07.


#113
Adri28

Adri28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 13.04.2010
Salutare! Revin cu un nou comentariu despre Motorola Atrix 2. Dupa 1 an si 5 luni de utilizare, sunt multumit de acest smartphone. M-am obisnuit si cu OS-ul Android. Singura problema pe care o am, din cand in cand, cu Atrix-ul 2 al meu, este ca mai pierde semnalul. Este clar ca pierde semnalul din cauza unui bug, pe care il are OS-ul Android. M-am documentat pe internet, si am citit ca la foarte multe smartphone-uri cu OS Android le pica semnalul. Sunt decis sa folosesc in continuare acest smartphone, inca cel putin 6-9 luni de zile. Astept ca cei de la Motorola sa lanseze si smartphone-uri cu OS Windows phone. Pe viitor, ma tenteaza ideea de ami cumpara un smartphone cu OS Windows phone.

#114
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014
Crede-mă că n-ai nevoie de WP ca să nu pice semnalul. Am Moto G și nu pică deloc, am mai avut 3 modele Motorola cu android înainte de G și n-aveau probleme cu semnalul.

La  cât de bine optimizează acum Moto telefoanele cu android, poți merge liniștit pe android în continuare. Se lansează în septembrie o nouă linie care se va ieftini binișor până în martie.

Nu merită încă WP, ți-o zic ca fost utilizator de WP. Doar dacă stai prost cu banii și îți permiți numai telefoane mai ieftine decât cele din gama Moto E.

#115
nivra

nivra

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.07.2015
Salut! Mi s-a stricat display-ul minunatului Atrix 2 si acum caut cu disperare un alt ecran, imi place tare mult acest telefon, dar nu reusesc sa gasesc componente pentru el in tara. Daca exista cineva dispus sa vanda display-ul va rog sa ma contactati. Va multumesc!

#116
Adri28

Adri28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 13.04.2010
Salutare din nou! Am folosit acest minunat smartphone, Motorola Atrix 2, 2 ani si 9 luni. De vreo 3 luni, am schimbat acest smartphone cu un windows phone, Microsoft Lumia 640 LTE. Si acum inca mai am Atrix 2, hardware se prezinta bine, dar software nu. OS-ul Android se misca greu pe el, iar unele aplicatii dau crash-uri la greu, in special cele facute de Google. De exemplu, daca incerc sa dau play la o melodie, folosind aplicatia Play Music de la Google, mi se reseteaza smartphone-ul. Am fost tentat sa-mi iau un Motorola Moto G3, dar din cauza OS-ului Android, am renuntat. Asa am facut trecere la windows phone, decizie pe care nu o regret.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate