Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Accesorii pentru motosape/motocultoare

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
7250 replies to this topic

#4375
unic635

unic635

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,529
  • Înscris: 09.07.2013
In week endu asta prelungit am imbunatit cupla la remorca. Aveam ca si protap sa zic asa doar prodilul T si am mai sudat in V doua tevi patrate de 3 cm , acu tine mai bine. Am luat o rija de sonda, e obara rotunda sa zic xa are un diametru de vreo 2-2.5 si incapat filet si am rezolvat si rotatia pt a xopia terenul. Pe filet e o chestie rotunda cu dilet interior de inox are cam 7-8 cm diametru si am recuperat bridele de la vechiul sistem. A iesit super nu are joc nici in cui nici in cupla. Nu am reusit sa fac foto, o sa fac cand teemin de vopsit si prins obloanele. Am reusit sa mi trag o arsura urata la mana, am pu so pe fier incins dupa sudura. Dar un drum tot am facut cu ea. Sa vedwm acu cu incarcatura si cu franele montate cum se comporta.

#4376
e_miron

e_miron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,221
  • Înscris: 13.03.2010
Grif, cred ca o sa trebuiasca sa cauti piese x 2.

#4377
grifonul_alb

grifonul_alb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 27.07.2007
In regula e-miron. O sa te tin la curent cu informatiile , sursele de piese si preturile.

#4378
e_miron

e_miron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,221
  • Înscris: 13.03.2010
ok

#4379
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007

View Postunic635, on 17 august 2016 - 09:44, said:

In week endu asta prelungit am imbunatit cupla la remorca. Aveam ca si protap sa zic asa doar prodilul T si am mai sudat in V doua tevi patrate de 3 cm , acu tine mai bine. Am luat o rija de sonda, e obara rotunda sa zic xa are un diametru de vreo 2-2.5 si incapat filet si am rezolvat si rotatia pt a xopia terenul. Pe filet e o chestie rotunda cu dilet interior de inox are cam 7-8 cm diametru si am recuperat bridele de la vechiul sistem. A iesit super nu are joc nici in cui nici in cupla. Nu am reusit sa fac foto, o sa fac cand teemin de vopsit si prins obloanele. Am reusit sa mi trag o arsura urata la mana, am pu so pe fier incins dupa sudura. Dar un drum tot am facut cu ea. Sa vedwm acu cu incarcatura si cu franele montate cum se comporta.

Absolut off...
Inteleg ca se scrie de pe terminale mobile,cu taste mai mici/mari,ca pe ...@parintele  am incercat sa il intelegem...insa,,,,,,se pare,,,,,ca se generalizeaza treaba cu greselile de scriere(sa nu spun altceva...)

#4380
unic635

unic635

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,529
  • Înscris: 09.07.2013
Pai nu am scris ca i mana arsa..?...:) da isi revine. Scuze pentru editarea precara.

#4381
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Ai scris, da.
Așa cum spune colegul gcom61 însă, încearcă te rog să nu creezi un disconfort inutil celor care citesc.
Verifici de două ori înainte de a face click pe send.

Dacă tot ne oferi un post, fă-o coerent, în limba română.
Mulțam!

#4382
ciprian_vladis

ciprian_vladis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,195
  • Înscris: 25.07.2010
Și uite așa participa și motosapa la muncă... Îmi cară uneltele necesare și aparatul de sudură...

Attached Files



#4383
andrei_ci

andrei_ci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 18.07.2009
Din moment ce "tractorașul" tău este pe 3 roți, de ce ai făcut proțapul remorcii așa lung?

#4384
ciprian_vladis

ciprian_vladis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,195
  • Înscris: 25.07.2010
Ca să pot pune mai multă lucernă.

Edited by ciprian_vladis, 19 August 2016 - 06:52.


#4385
ciprian_vladis

ciprian_vladis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,195
  • Înscris: 25.07.2010
Pentru asta am nevoie de proțap lung! Azi am adus lucerna fără alte peripeții tura trecută. A mers ca pe roate!

Attached Files



#4386
tudor32

tudor32

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 19.11.2008
Pentru remorca la motocultor, daca circuli si pe drumuri publice trebuie inscriere in circulatie? trebuie permis de conducere?

#4387
mettre

mettre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 12.08.2014
trebuie sa nu te prinda militia, altceva nu-ti trebuie :)))

#4388
ciprian_vladis

ciprian_vladis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,195
  • Înscris: 25.07.2010
Normal ar trebui înscrisă cu numere galbene că orice căruță sau tractor la primărie. Nu depășește 25 km la oră. Doar la vale și pe liber dar nu recomand...

#4389
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
Daca mergi la primarie pt numere locale,astia te obliga sa platesti impozit...

#4390
nelucroitoru

nelucroitoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 06.06.2012
Cand spune'am eu odata ca atunci cand nu avem ce face , zgandarim c.....l cu batul si....dam idei altora , vizavi de discutia de mai sus . ...ehheee . Zgandarinti'l fratilor....poate unii sunt platiti pentru asta...iar mai acusi o sa va ia si camasa de pe voi . Propun sa evitam discutii de genul asta si sa nu raspundem la intrebari tampite legate de subiecte de genul caci ne furam singuri caciula .

#4391
VertixTM

VertixTM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 09.05.2016
Ar fi neplacut ca intr-o zi sa lovesc cu masina o astfel de unealta fara frane si semnalizari, probabil condusa de un copil sau un individ fara permis, pe un drum public. Mai ganditi-va putin si din alta perspectiva. Atata timp cat mergem pe camp sau drumuri comunale, nimeni nu poate obiecta nimic, altfel, sunt de parere ca o oarecare raspundere ar trebuii sa existe. Nu vreti sa le inregistrati - evitati drumurile publice - de cele mai multe ori se poate merge incet, pe marginea lor daca e "musai".

#4392
tudor32

tudor32

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 19.11.2008
Poate fi folosit plugul ptr bilonat si la scos cartofii? .... poate e puerila întrebarea dar.... nu am nici un fel de expertiza in domeniu...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate