Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Cea mai buna afacere

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,627
  • Înscris: 30.07.2003

View PostZorbaGrecu, on 12 ianuarie 2013 - 11:33, said:

Curvele si papica merg in orice situatie.
E concurenta si aici, nu-i chiar floare la ureche.

#20
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View Postbolo12, on 12 ianuarie 2013 - 11:29, said:

100-500 lei (totusi sunt elev) Posted Image

(Informeaza-te printre colegi, prieteni) Pe ce anume cheltuie cei mai multi bani si cauta sa le procuri produsele care sunt ceva mai greu de gasit la preturi cat mai avantajoase pentru ei si pentru tine.

Edited by poadol, 12 January 2013 - 12:05.


#21
Isaak

Isaak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 08.06.2011

View Postbolo12, on 12 ianuarie 2013 - 11:29, said:

100-500 lei (totusi sunt elev) Posted Image

Cauta sa te angajezi, chiar daca pe bani putini.Din bisnitareli de doi lei nu faci bani nici de autobuz.Fara bani n-ai ce face.

#22
bobyct

bobyct

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 30.09.2011
De ce crezi ca te-ar ajuta cineva sa iti dezvolti o afacere, total dezinteresat? Numeni nu vrea concurenta si mai ales, in general mai nimeni nu vrea sa ajute in astfel de situatii fara sa ii "iasa ceva". Lumea e dura ;).

#23
bolo12

bolo12

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 11.01.2013

View Postmihai!, on 12 ianuarie 2013 - 00:22, said:

Toti copii de 18 ani au in cap sa invarta si ei ceva . Posted Image
O meserie, nu mai vreti ma ? Niciunul ?

bai frate in primul rand mie nu mi-ar placea sa muncesc pentru altcineva adica sa ma angajez...as vrea sa produc singur banii si in felul acesta intro afacere se nasc locuri de munca prin care ajut oameni ca TINE care numai la angajare le sta capul si in al doilea rand ca se te angajezi e mult mai comod decat sa invarti o afacere pe riscul tau.:)

#24
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,627
  • Înscris: 30.07.2003

View Postbolo12, on 12 ianuarie 2013 - 15:04, said:

ajut oameni ca TINE
A fi angajat nu-i o rusine. Nici tu "angajator" nu poti desfasura activitatea fara angajati. Ca atare nu-i nici o lupta aici, un echilibru reciproc avantajos. Fiecare dupa cum se pricepe mai bine. Pana una-alta tu nu esti angajator, doar visezi. Iar ca sa fii ai nevoie de cunostinte economice, de specialitate in functie de obiectul de activitate, politice etc.

Edited by neagu_laurentiu, 12 January 2013 - 15:16.


#25
bolo12

bolo12

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 11.01.2013

View Postneagu_laurentiu, on 12 ianuarie 2013 - 15:08, said:

A fi angajat nu-i o rusine. Nici tu "angajator" nu poti desfasura activitatea fara angajati. Ca atare nu-i nici o lupta aici, un echilibru reciproc avantajos. Fiecare dupa cum se pricepe mai bine. Pana una-alta tu nu esti angajator, doar visezi. Iar ca sa fii ai nevoie de cunostinte economice, de specialitate in functie de obiectul de activitate, politice etc.
Sunt la profil economic asa ca stai linistit ca stiu ce vorbesc...a fi angajator e mult mai greu si nam zis ca pt a fi angajator nu trebuie sa ai cunostinte ba chiar dinpotriva cu asta sunt si eu deacord.

#26
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,627
  • Înscris: 30.07.2003

View Postbolo12, on 12 ianuarie 2013 - 16:07, said:

Sunt la profil economic asa ca stai linistit ca stiu ce vorbesc.
Esti la liceu unde economia e apa de ploaie.

View Postbolo12, on 12 ianuarie 2013 - 16:07, said:

a fi angajator e mult mai greu
Acum nu vinde castraveti la gradinar !

View Postbolo12, on 12 ianuarie 2013 - 16:07, said:

trebuie sa ai cunostinte
Atunci intreaba ce scoli ai de urmat.

Edited by neagu_laurentiu, 12 January 2013 - 16:47.


#27
pachete25

pachete25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 14.01.2007
Lasati copilul in pace! ce atata carte, scoala, angajat etc... omul v-a intrebat, voi raspundeti-i cum puteti mai bine. din partea mea, orice initiativa antreprenoriala trebuie sustinuta...
incep eu cu o idee: cumpara en-gross si vinde en-detail. incepe cu haine de exemplu: gaseste un furnizor de haine sh, cumpara cateva kg, triaza-le, spala-le. apoi le vinzi la bucata pe okazii. astfel ai costuri minime si un profit bunicel.

#28
667

667

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,214
  • Înscris: 04.02.2012

View Postpachete25, on 12 ianuarie 2013 - 16:43, said:

Lasati copilul in pace! ce atata carte, scoala, angajat etc... omul v-a intrebat, voi raspundeti-i cum puteti mai bine. din partea mea, orice initiativa antreprenoriala trebuie sustinuta...
incep eu cu o idee: cumpara en-gross si vinde en-detail. incepe cu haine de exemplu: gaseste un furnizor de haine sh, cumpara cateva kg, triaza-le, spala-le. apoi le vinzi la bucata pe okazii. astfel ai costuri minime si un profit bunicel.
Intentia mea a fost una altruista, acuma daca el si altii ca el vor inneaparat sa isi piarda banii si timpul e problema lor.
Cat despre tine cu ,,ce atata carte, scoala" sunt tare curios cati bani produci matale. Nu stiu de ce da tare am impresia ca numai tva-ul pe care il platesc anual la stat sare cu mult de suma pe care o sa o faci tu, nenica intr-o viata.

Edited by 667, 12 January 2013 - 18:46.


#29
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
Cea mai buna inestitie sunt pacanelele,  din 10 tineri pe care ii car,  jumatate isi baga hiphoneul la amanet sa aibe bani de pacanele.
O varianta de investitie si pierdere a banilor pe termen mai lung sunt pariurile sportive,  fata de prima varianta de afacere unde totul tine de bulan,  aici trebuie sa stii numara pana la 10 macar,  sa stii care e scorul,  daca ti_a iesit biletul,  sau ce cote au biletele.

#30
arcond

arcond

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,116
  • Înscris: 15.11.2006

View Postbolo12, on 11 ianuarie 2013 - 22:31, said:

Salut!Sunt un baiat din Brasov, am 18 ani si as dori sa "invart" ceva sa fac un ban in plus.As vrea si eu sa-mi spuneti ce afaceri merg bine fara investitii mari si ce merita incercat (nu ma astept din prima sa iasa un profit gros).Astept ideile voastrede intreprinzatori.
http://www.evz.ro/de...ter-100628.html

Nici nu vreau sa mai comentez ce au zis ceilalti , mai bine se abtineau .

#31
pachete25

pachete25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 14.01.2007

View Post667, on 12 ianuarie 2013 - 18:45, said:

Nu stiu de ce da tare am impresia ca numai tva-ul pe care il platesc anual la stat sare cu mult de suma pe care o sa o faci tu, nenica intr-o viata.
eu... "decat" import cateva medicamente :). matale scaneaza bilantul si pune-l aici, dupa aia vino cu laude. omul a intrebat punctual ce poate sa faca si aproape toti i-au sarit in cap cu scoala etc. eu zic ca nu era cazul, ca ma gandesc ca orice om normal la cap pune pe primul rand scoala.

View Post667, on 12 ianuarie 2013 - 18:45, said:

Intentia mea a fost una altruista, acuma daca el si altii ca el vor inneaparat sa isi piarda banii si timpul e problema lor.
Cat despre tine cu ,,ce atata carte, scoala" sunt tare curios cati bani produci matale. Nu stiu de ce da tare am impresia ca numai tva-ul pe care il platesc anual la stat sare cu mult de suma pe care o sa o faci tu, nenica intr-o viata.
si inca ceva: chill, suntem de aceeasi parte a baricadei...

#32
bolo12

bolo12

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 11.01.2013

View Postpachete25, on 12 ianuarie 2013 - 16:43, said:

Lasati copilul in pace! ce atata carte, scoala, angajat etc... omul v-a intrebat, voi raspundeti-i cum puteti mai bine. din partea mea, orice initiativa antreprenoriala trebuie sustinuta...
incep eu cu o idee: cumpara en-gross si vinde en-detail. incepe cu haine de exemplu: gaseste un furnizor de haine sh, cumpara cateva kg, triaza-le, spala-le. apoi le vinzi la bucata pe okazii. astfel ai costuri minime si un profit bunicel.
insfarsit un om matur care stie sa raspunda normal!

#33
Airbag

Airbag

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,630
  • Înscris: 10.05.2005

View PostZorbaGrecu, on 12 ianuarie 2013 - 11:33, said:

Curvele si papica merg in orice situatie.

"Opsedat" rauPosted Image

#34
r@zvan

r@zvan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,126
  • Înscris: 01.01.2007

View PostZorbaGrecu, on 12 ianuarie 2013 - 11:33, said:

Curvele si papica merg in orice situatie.

Papica da. Curvele doar daca esti prea bou sa combini o femeie normala.

#35
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View Postpachete25, on 12 ianuarie 2013 - 16:43, said:

Lasati copilul in pace! ce atata carte, scoala, angajat etc... omul v-a intrebat, voi raspundeti-i cum puteti mai bine. din partea mea, orice initiativa antreprenoriala trebuie sustinuta...
incep eu cu o idee: cumpara en-gross si vinde en-detail. incepe cu haine de exemplu: gaseste un furnizor de haine sh, cumpara cateva kg, triaza-le, spala-le. apoi le vinzi la bucata pe okazii. astfel ai costuri minime si un profit bunicel.
Prin acest exemplu omul vrea sa-ti spuna ca afacerea trebuie sa o faci atunci cand cumperi indiferent ce decizi sa cumperi en-gross si sa vinzi en-detail sau cumperi mai multe bucati pentru a obtine un pret mai bun la cumparare si vinzi la bucata. (nu de altceva dar ca sa ma bag si eu in seama Posted Image )

Edited by poadol, 13 January 2013 - 17:13.


#36
pachete25

pachete25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 14.01.2007

View Postpoadol, on 13 ianuarie 2013 - 17:11, said:

Prin acest exemplu omul vrea sa-ti spuna ca afacerea trebuie sa o faci atunci cand cumperi indiferent ce decizi sa cumperi en-gross si sa vinzi en-detail sau cumperi mai multe bucati pentru a obtine un pret mai bun la cumparare si vinzi la bucata. (nu de altceva dar ca sa ma bag si eu in seama Posted Image )
cam asta am vrut sa spun, da. cumparand engross poti primi un pret mic la care poti pune un adaos. totul e sa gasesti marfa vandabila, ca-s haine sau seminte sau tractoare, nu conteaza... ideal ar fi sa te si pricepi la marfa aia ;)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate