Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

drepturile copiilor in numele ...
 Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 

cea mai mare minciuna a crestinatatii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
99 replies to this topic

#1
Trestiana

Trestiana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 29.12.2009
Toti membrii crestinatatii serbeaza Craciunul si ii atribuie aceasta zi ca fiind nasterea lui Cristos. Interesant! La multi ani Costica, Gica......Dar nimeni nu spune: La multi ani Cristos! ca doar e ziua lui!
Cum puteti sa serbati ziua cuiva adica Cristos si sa nu-l bagati in seama,doar e ziua lui si nu a lui Costica!

#2
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Tu ii spui la multi ani lui Harap Alb?

#3
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Se sarbatoreste si ziua lui Harap Alb? Nu stiam.

Edited by gerbil, 25 December 2012 - 14:11.


#4
BlueSoon

BlueSoon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,526
  • Înscris: 10.06.2006
Deja incep sa apara tot felul de filozofi Posted Image)) se vede ca de aseara a inceput sa se umble cu substante inflamabile =))

On topic: n'am auzit pe nimeni sa zica "ala multi ani mos craciun " sau costica, gica sau ce mai zici tu acolo mai nea Trestiana. Deci prin deductie cel putin logica....se pare ca lumea stie foarte bine ce serbeaza si pe cine.

Edited by BlueSoon, 25 December 2012 - 14:16.


#5
c14h3r

c14h3r

    Membru nesanatos..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,822
  • Înscris: 12.12.2007
Lasati-l/-o fratilor ca inca nu si-a revenit dupa carmol....

#6
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,168
  • Înscris: 19.01.2008

 Trestiana, on 25 decembrie 2012 - 14:05, said:

Toti membrii crestinatatii serbeaza Craciunul si ii atribuie aceasta zi ca fiind nasterea lui Cristos. Interesant! La multi ani Costica, Gica......Dar nimeni nu spune: La multi ani Cristos! ca doar e ziua lui!
Cum puteti sa serbati ziua cuiva adica Cristos si sa nu-l bagati in seama,doar e ziua lui si nu a lui Costica!

Asa e: oamenii se gandesc si traiesc pentru burta si cauta prilejuri pentru a o umple.
Daca nu s-ar sarbatori "alimentar" diverse evenimente ne-am plictisi mai repede.

#7
Trestiana

Trestiana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 29.12.2009
Pai Harap Alb e poveste,dar prima creatura din univer nu e,si e foarte suparat ca cineva ii serbeaza ziua cand le convine.

#8
c14h3r

c14h3r

    Membru nesanatos..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,822
  • Înscris: 12.12.2007
Pe bune?!?! Banuiesc ca atunci cand esti suparat/a reactionezi destul e urat... De ce nu s-ar intampla acelasi lucru si cu IIsus dupa vreo 2000 de ani in care lumea ii sarbatoreste gresit ziua de nastere?
Trestiuta, culca-te ca ai depasit limita admisa de alcool... Cand te trezesti, da-ti doua plame uitatandu-te in oglinda, bea o cafea si inchide calculatorul... E cazul sa iesi la agatat si f***t...

Edited by c14h3r, 25 December 2012 - 14:49.


#9
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Ok,deci zeul e suparat,si nu in ultimul rand este o creatura! Cand iti zic ca esti beat...

#10
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,624
  • Înscris: 30.07.2003

 Trestiana, on 25 decembrie 2012 - 14:44, said:

Pai Harap Alb e poveste,dar prima creatura din univer nu e
Ba e poveste si creatura ta.

#11
Trestiana

Trestiana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 29.12.2009

 vladutgm, on 25 decembrie 2012 - 14:44, said:


Asa e: oamenii se gandesc si traiesc pentru burta si cauta prilejuri pentru a o umple.
Daca nu s-ar sarbatori "alimentar" diverse evenimente ne-am plictisi mai repede.
Eu unul ,familia si prietenii mergem cu masinile la padure sau in alte zone turistice,facem gratar,bem bere s.a.m.d. dar nu e nevoie de o zi anume. De ex. Acum doua saptamani am fost vizitat de socru si cumnat de la o sitanta de peste 500 km. Sotia a facut friptura de iepute,ciorba de pui,cozonac salata biof s.m.d.p,si nu a fost nevoie sa fie o sarbatoare anume. Stii,romanul mananca de doua ori pe an bunatati traditionale si restul rahaturi europene cu E-uri.

 neagu_laurentiu, on 25 decembrie 2012 - 14:48, said:

Ba e poveste si creatura ta.
Serios! Atunci de ce neamurile tale il serbeaza si il venereaza ca fiind Dumnezeu?

 asasinuxp, on 25 decembrie 2012 - 14:47, said:

Ok,deci zeul e suparat,si nu in ultimul rand este o creatura! Cand iti zic ca esti beat...
Eu nu serbez craciunul si nici nu am de gand sa ma imbat cum fac crestinii din romania.

#12
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,624
  • Înscris: 30.07.2003

 Trestiana, on 25 decembrie 2012 - 14:52, said:

Serios! Atunci de ce neamurile tale il serbeaza si il venereaza ca fiind Dumnezeu?
De unde stii tu neamurile si obiceiurile mele ? Nu suntem de prin aceleasi locuri.

#13
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,491
  • Înscris: 17.04.2006

 Trestiana, on 25 decembrie 2012 - 14:44, said:

Pai Harap Alb e poveste,dar prima creatura din univer nu e,si e foarte suparat ca cineva ii serbeaza ziua cand le convine.

Ti-a marturisit tie?

Au aparut cateva topicuri bomba in ultimele 24 ore Posted Image

#14
nuda

nuda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,926
  • Înscris: 08.10.2011

 Trestiana, on 25 decembrie 2012 - 14:44, said:

Pai Harap Alb e poveste,dar prima creatura din univer nu e,si e foarte suparat ca cineva ii serbeaza ziua cand le convine.

eh, crezi ca se supara el atat de tare daca unii o serbeaza intr-o zi si altii in alta zi? de ce ar fi asa suparat din asemenea motive minore unul despre care se spune ca ar fi iubirea desavarsita? daca s-ar supara pentru atata lucru ar parea mai degraba un om obisnuit si putintel cam depresiv.

Edited by nuda, 25 December 2012 - 14:56.


#15
Trestiana

Trestiana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 29.12.2009

 c14h3r, on 25 decembrie 2012 - 14:47, said:

Pe bune?!?! Banuiesc ca atunci cand esti suparat/a reactionezi destul e urat... De ce nu s-ar intampla acelasi lucru si cu IIsus dupa vreo 2000 de ani in care lumea ii sarbatoreste gresit ziua de nastere?
Trestiuta, culca-te ca ai depasit limita admisa de alcool... Cand te trezesti, da-ti doua plame uitatandu-te in oglinda, bea o cafea si inchide calculatorul... E cazul sa iesi la agatat si f***t...
Cred ca s-ar putea sa apelez la moderator cand v-a reveni la lucru si fiind pe subiectul meu nu-ti permit sa ma insulti tinind cont ca e mai mult ca sigur ca nu erai nascut cand am conceput primul copil. Vezi cum vorbesti ca nu ai imbracat chilotii o data cu mine!

 neagu_laurentiu, on 25 decembrie 2012 - 14:53, said:

De unde stii tu neamurile si obiceiurile mele ? Nu suntem de prin aceleasi locuri.
Pai,tinind cont ca majoritatea din Romania serbeaza Craciunul,fie ortodocsi,catolici,penticostali,crestini dupa evanghelie,babtisti,adventisti.....

#16
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,624
  • Înscris: 30.07.2003

 Trestiana, on 25 decembrie 2012 - 14:57, said:

Pai,tinind cont ca majoritatea din Romania serbeaza Craciunul,fie ortodocsi,catolici,penticostali,crestini dupa evanghelie,babtisti,adventisti.....
Daca generalizezi, iti merti soarta.

#17
c14h3r

c14h3r

    Membru nesanatos..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,822
  • Înscris: 12.12.2007
Ne suparam noi muritorii cand trebuie sa dam de mancare si baut de 10 ori pe an (stiu, exagerez..) In cazul lui Jizaz, noi ne luam de baut si de mancare... Nu da el.. Deci este cel mai fericit sarbatorit ca ramane cu banii in buzunar si nici nu-si face griji ca Trestiana a fost nemultumita la masa lui.....
Apropos, de vizitele rudelor de la distanta: Ai fi vrut sa pui pe masa o fasole sleita si un pahar cu apa? Sau ai fi vrut sa te viziteze doar de Craciun si Pasti ca sa iesi mai ieftin?

PS: Ai grija la amenintari trestiuta... Mi se rupe cand ai conceput primyul copil daca are aceeasi mentalitate ca si tine... Avand in vedere thread-urile deschise si frustrarea incerta, te sfatuiesc sa-ti iei best seller-ul si sa faci ce vrei cu el...

Edited by c14h3r, 25 December 2012 - 15:01.


#18
Trestiana

Trestiana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 29.12.2009

 nuda, on 25 decembrie 2012 - 14:54, said:

eh, crezi ca se supara el atat de tare daca unii o serbeaza intr-o zi si altii in alta zi? de ce ar fi asa suparat din asemenea motive minore unul despre care se spune ca ar fi iubirea desavarsita? daca s-ar supara pentru atata lucru ar parea mai degraba un om obisnuit si putintel cam depresiv.
Ce s-ar intampla daca merg acum acasa la tine (dv.) cu mai multi prieteni,ne oferim cadouri intre noi,ne distram, nu te bagam in seama,Dar..... Spunem ca o facem ca e ziua ta si tine nu-ti dam nici un cadou?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate