Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof

Problema card reader Sandisk
 Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...

PC-ul nu booteaza
 Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...
 Anulare Planului Urbanistic Zonal...

Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...
 

Prima zi de facultate

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
14 răspunsuri în acest subiect

#1
d0mnudan

d0mnudan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 102
  • Înscris: 23.12.2010
Salut , cum prima zi de facultate se aproprie m-am gandit sa ma informez oarecum , cu ce anume se  face in prima zi de facultate. Se face ca la liceu .. festivitate s.a.m.d , sau e cu totul diferit ? incep orele de curs din prima zi ?

#2
DtzDanutz

DtzDanutz

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 419
  • Înscris: 26.06.2006
Prima bauta cu colegii ! Nimic nu va apropie mai mult :)

#3
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.739
  • Înscris: 28.12.2008
Da, de obicei se face festivitate. Orarul e afişat la avizier însă mai durează până e definitivat. Acum depinde şi de facultate dar de obicei nu dă nimeni o ceapă degerată dacă vii sau nu, presupun că plăteşti taxă oricum.

O să vă vorbească decanul/decana şi o să ghideze bobocii mai departe.

Editat de driftking91, 25 septembrie 2012 - 08:56.


#4
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.491
  • Înscris: 21.08.2007
A doua zi e nasoala, printre dureri de cap sau altele vin intrebari existentiale gen, ca dracu fac eu aici, cum continui, dar nu mai bine faceam aia, etc. Te linistesc de pe acum, nu o sa gasesti raspuns la ele nici 10 ani mai tarziu. Traieste viata si invata cat poti de mult.

#5
viruselworm

viruselworm

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 535
  • Înscris: 13.07.2010
Nu, nu incep orele de curs din prima zi. Se tine (cica) un fel de festivitate de "deschidere a anului universitar", unde vorbesc decanul si  eventual cativa profesori... vrajeala, ca si la scoala/liceu. Orarul poate sa fie sau nu afisat (ma rog, ar fi bine si daca l-ai putea citi corect de la bun inceput, cel putin unde am fost eu orarul era facut in asa fel incat sa-l inteleaga numai profii, iar studentii din anii mai mari n-aveau altceva mai bun de facut decat sa te ia peste picior - de parca ei s-or fi nascut invatati - ma rog, unii din ei nu au inteles cum se citeste orarul nici dupa 3 ani de facultate :))...

A, si am uitat sa mai zic ceva: in prima zi de facultate e de obicei inghesuiala (cel mai mult se imbulzesc cei din anul I, sa vada cu ce se mananca toate astea, deja din anul II incolo nu te vei mai stresa).

Bafta!

#6
sydneyaus2005

sydneyaus2005

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 7.506
  • Înscris: 22.01.2007
aiurea.
prima zi de scoala la faculta:
- baietii -  lucrare de control
- fetele - striptease

#7
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.173
  • Înscris: 19.12.2004
vezi ca sunt profesori universitari retardati care pun cursuri in prima zi..

#8
funkypair

funkypair

    By Softpedia

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.043
  • Înscris: 11.02.2012
Prima  zi plictiseala .Prima noapte... show. Simplu si ieftin ca braga.

Editat de funkypair, 25 septembrie 2012 - 10:15.


#9
d0mnudan

d0mnudan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 102
  • Înscris: 23.12.2010
Sa imi iau cv cu mine ? de scris ... ? sau ma duc cu mainile in buzunar ca la liceu ? :))

#10
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.752
  • Înscris: 05.11.2010
Eu m-am cu mainile in buzunar .
Si ca sa stiti , la politehnica cei de la AC au avut ieriin prima zi 6 ore , deci la unii se fac ore si in prima zi . Eu am avut noroc si nuam facut ,  c a zltfel dadeam fuga acasa dupa foaie si pix.

#11
Anthraxs

Anthraxs

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 423
  • Înscris: 11.04.2010
La ETTI Cluj a aparut asta ...
DESCHIDEREA FESTIVA  a cursurilor pentru anul I are loc luni, 1 octombrie 2012, str. Bariţiu, nr. 26-28, sala P03, ora 11:00

#12
viruselworm

viruselworm

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 535
  • Înscris: 13.07.2010

 d0mnudan, on 25 septembrie 2012 - 15:21, said:

Sa imi iau cv cu mine ? de scris ... ? sau ma duc cu mainile in buzunar ca la liceu ? Posted Image)

Ia-ti eventual un pix si o agenda mica, sa-ti iei eventual orarul... altceva nu cred ca-ti trebuie...

#13
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.173
  • Înscris: 19.12.2004
Sau sa iei numere de telefon de la colege, daca o sa fie :)
Si-asa sunt putine la poli..

#14
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.442
  • Înscris: 27.05.2006
nu ne-ai zis la ce facultate ești...

La multe facultăți, orarul e disponibil pe site (adică va fi cu puțin timp înainte) și deci nu trebuie să pierzi vremea să-l copiezi..

La facultățile tehnice, orarul este destul de strict împărțit pe săptămîni, module de 2 săptămîni, de 4 săpt, etc, deci dacă se nimerește ca grupa ta să aibă o activitate obligatorie luni, și nu te duci, e posibil să ai mici probleme. oricum, repet, depinde de facultate.

#15
bazil1988

bazil1988

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 311
  • Înscris: 26.08.2010
Prima zi de facultatea, a fost ceva de neuitat pentru mine, acum vreo 5 ani cand am inceput facultatea ca si boboc am inceput direct cu o greva din partea studentilor
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8EUb85VxUaU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate