Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Topul normalitatii

Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Casa construita la o distanta mai...
 Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa
 Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...
 Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator
 

Propolisul omoara nervul?

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
36 răspunsuri în acest subiect

#19
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 20.341
  • Înscris: 14.06.2006
Vraciule, stii ce doftoreasa mi-am gasit? Pacat ca-i maritata....dar cand se intoarce din vacanta, direct la ea ma duc!

#20
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.408
  • Înscris: 30.12.2005
pai si ce daca-i maritata? tocmai!

#21
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.257
  • Înscris: 25.03.2002

 doktoru, pe 03 septembrie 2012 - 19:13, a scris:

rip, da' ce ne facem cu ulpia?
matoleala, saruturi...
:D E mai boema asa din cate observași... sa tot ai asa pacienti binedispusi! :P

#22
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.780
  • Înscris: 06.09.2007

 ripper, pe 03 septembrie 2012 - 19:10, a scris:

Nu-mi place sa sterg posturi ... macar mai scrieti si voi 2-3 cuvinte, asa ca doktoru, sa fiu si eu acoperit! Posted image Posted image

Ontopic, m-am enervat cam tare pe initiator. Cauta cabinet cu inhalosedare cum te-a sfatuit colegul doktor. Asta daca-ti permiti... ca e destul de costisitor.
Serios ,vorbind,pe acest forum se dau prea multe sfaturi  si incurajari gratis.In state sau asia ar trebui sa platesti pentru asta.
Sincer!Tot respectul pentru amabilitatea medicilor de pe acest forum.
Stomatologia pentru mine inseamna o placere,ma simt atat de curata-n gura...

Editat de Ulpiatraiana, 03 septembrie 2012 - 19:32.


#23
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.257
  • Înscris: 25.03.2002

 December, pe 03 septembrie 2012 - 19:14, a scris:

Vraciule, stii ce doftoreasa mi-am gasit? Pacat ca-i maritata....dar cand se intoarce din vacanta, direct la ea ma duc!
Bre, nu te cred. Deci nu te cred! :lol: O doftoreasa "sufletista" era singura ta scapare sa mergi in vizita intr-un cabinet. Oricum, tot ai de facut cativa pasi pana la scaun si pana s-o vezi... ai grija macar in timpul asta sa nu lesini! :D Deci daca nu te filmezi acolo, nu te cred! Posted image

#24
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 20.341
  • Înscris: 14.06.2006
O poza tot imi fac :)

Elena-i zice...frumoasa foc.

#25
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.780
  • Înscris: 06.09.2007

 ripper, pe 03 septembrie 2012 - 19:29, a scris:

Posted image E mai boema asa din cate observași... sa tot ai asa pacienti binedispusi! Posted image

 doktoru, pe 03 septembrie 2012 - 19:19, a scris:

pai si ce daca-i maritata? tocmai!
Uite cine stie.Posted image

 December, pe 03 septembrie 2012 - 19:32, a scris:

O poza tot imi fac Posted image

Elena-i zice...frumoasa foc.
Vreau si eu poze cu elena.Posted image
Cind vin in ro. sa stiu unde sa ma duc.Sau s-o indrum pe sora mea.E de treaba?

Editat de Ulpiatraiana, 03 septembrie 2012 - 19:34.


#26
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 20.341
  • Înscris: 14.06.2006
Da. E faina ca doctorita. Daca ma duc eu....

#27
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.780
  • Înscris: 06.09.2007

 December, pe 03 septembrie 2012 - 19:40, a scris:

Da. E faina ca doctorita. Daca ma duc eu....
ok.Respect.

Posted image

Citat

E mai boema asa din cate observași... sa tot ai asa pacienti binedispusi
Vaaii!Bine.Las` ca te prind eu pe alte arii in afara de medicina.Posted image

Editat de Ulpiatraiana, 03 septembrie 2012 - 20:17.


#28
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.601
  • Înscris: 24.04.2010
Voi ma considerati pe mine tampit ca nu ma duc la stomatolog si ca prefer sa stau cu o carie si cu o durere de masea. Pe bune , cred ca mai tampit e ala care isi bate joc de problemele altuia.
Adica ce pot sa zic.....   mentalitatea de roman in actiune.   Oricum le multumesc celor care m-au incurajat sa merg la stomatolog!
De ce mi-e asa de frica de stomatologie!?!
Pentru ca in copilarie ma "traumatizat" o doctorita care mai bine se facea mecanic auto .
Nu suport nici cand ma apropii de un cabinet , am fost o data cu o matusa la cabinet pentru ca daca i sar face rau sa aiba pe cineva cu ea..........
Din pacate mi sa facut mie rau!
Si pentru "cei ce fac vooooodooooooo" pe forumuri mai bine rugati-va la Dumnezeu sa va (ne) dea minte!
V-am pupat!!! aaaaaaa ma scuzati dar am uitat voi nu pupati oameni cu carii.
Si eu cel putin recunosc ca am o problema........

#29
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.780
  • Înscris: 06.09.2007

 mihaiduban, pe 08 septembrie 2012 - 06:29, a scris:

Voi ma considerati pe mine tampit ca nu ma duc la stomatolog si ca prefer sa stau cu o carie si cu o durere de masea. Pe bune , cred ca mai tampit e ala care isi bate joc de problemele altuia.
Adica ce pot sa zic.....   mentalitatea de roman in actiune.   Oricum le multumesc celor care m-au incurajat sa merg la stomatolog!
De ce mi-e asa de frica de stomatologie!?!
Pentru ca in copilarie ma "traumatizat" o doctorita care mai bine se facea mecanic auto .
Nu suport nici cand ma apropii de un cabinet , am fost o data cu o matusa la cabinet pentru ca daca i sar face rau sa aiba pe cineva cu ea..........
Din pacate mi sa facut mie rau!
Si pentru "cei ce fac vooooodooooooo" pe forumuri mai bine rugati-va la Dumnezeu sa va (ne) dea minte!
V-am pupat!!! aaaaaaa ma scuzati dar am uitat voi nu pupati oameni cu carii.
Si eu cel putin recunosc ca am o problema........
Nu te-am considerat timpit si imi cer scuze daca asta s-a inteles.Stiu ca barbatii sunt mult mai sensibili la dureri decit femeile.Totusi,fa-ti curaj sa te duci pentru binele tau.Cind e vorba de doctor intotdeauna aleg barbatii,stomatolog,ginecolog etc.
Posted image

Editat de Ulpiatraiana, 08 septembrie 2012 - 07:10.


#30
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.064
  • Înscris: 20.06.2005
Pai tu ai 2 probleme, prima e capul si a doua dintii. Ca sa o rezolvi pe a doua trebuie sa mergi la un psiholog sa-ti elimine fobia de dentist.
Acu pe bune fara sa-ti rezolvi teama de stomatolog nu o sa ti se rezolve problema.

#31
Sir_Johnny

Sir_Johnny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.087
  • Înscris: 27.12.2010

 Ulpiatraiana, pe 08 septembrie 2012 - 07:09, a scris:

Cind e vorba de doctor intotdeauna aleg barbatii,stomatolog,ginecolog etc.
Posted image

De ce? :eek: Cu ginecologul mai inteleg, poate te excita sa stii ca un barbat isi baga degetele in tine. Dar stomatologul? :blink:

#32
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.408
  • Înscris: 30.12.2005
@mihai,
n-a zis nimeni ca esti timpit, nu tre' sa te superi in halul asta.
Ideea e ca nu poti sa stai asa! Incerci tot felul de prostii, de leacuri babesti, de traznai pe care ti le bagi in gura... si? OK, iti trece durerea saptamina asta. O sa revina saptamina viitoare! Ce faci? Mai bagi in masea o mamaliga, ceva. Trece iar. ... La un moment dat tot acolo ajungi!!!! Sa-ti scoata cioturile care-au ramas si, eventual, sa-ti faci o proteza! Ce te faci la momentul ala?
Ca sa nu-ti mai spun de bolile asociate care vin odata cu nenorocirile de masele stricate!
Ia o vodka, ia un relaxant usor, ia-ti gagica cu tine, fa amor inainte,.... nu stiu, orice ti-ar mai domoli temerile si ia-o de manere odata!!! Cum ti s-a mai zis: stomatologia de azi nu mai e aia de cind erai/eram copil, nici ca tehnica si, sper, nici ca personal (macelari etc.). Cauta-ti printre cunostiinte/prieteni un dentist bun, blind, cu rabdare si usor, usor...  Scrie-i lui December pe privat, ca daca tot zice ca Elena aia a lui e asa o bucata ... macar sa-ti distraga atentia, nu? Posted image Daca nu stai rau cu banii incearca sedarea aia de care ti-am mai zis, cu toate ca, la fobia ta, o sa devii dependent si nu stiu daca e rentabil.
In fine! Ai priceput ce vreau sa zic, nu?
Succes!

@Johhny
in afara de nota de mitocanie, apropos de "bagat degetele in tine", pe care vreau sa ti-o reprosez, vreau sa te-ntreb tu ce-ai prefera la primul control de prostata pe care o sa-l faci mai devreme sau mai tirziu: doctor sau doctorita? Ce crezi ca te-ar excita mai tare? Asa... de curiozitate?!?
Posted image

Editat de doktoru, 08 septembrie 2012 - 10:32.


#33
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.780
  • Înscris: 06.09.2007

 Sir_Johnny, pe 08 septembrie 2012 - 09:46, a scris:



De ce? :eek: Cu ginecologul mai inteleg, poate te excita sa stii ca un barbat isi baga degetele in tine. Dar stomatologul? :blink:
Nu are nicio legatura cu ce zici tu acolo.

#34
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.601
  • Înscris: 24.04.2010
Imi pare rau daca am fost mai "certaret" !Dar m-am simtit jignit!
Eu vroiam doar un raspuns ( daca nenorocitul de propolis omoara nenorocitul de nerv al unei nenorocite de masea cariata )  :)
Cat despre frica mea de stomatolog ...............
Stiu ca nu mai e cum era o data dar pe mine nu ma sperie durerea care pot sa o am acolo , eu ma sperii si mi se inmoaie picioarele ( plus palpitatii ,intepaturi in zona inimii, ameteli.... Etc.) numai cand intru in cabinet. Ce sa zic o sa am nevoie de cateva sedinte la psiholog ca sa ajung acolo.
Sau sa ma duc dupa cateva pahare (ceea ce nu imi sta in fire)...... Beau si eu ca tot omul ,dar acasa *off topic*
Asa ca pana atunci poate sa imi spuna cineva ce influenta are propolisul asupra nervului din masele ,molari ,premolari etc...?

A..... Si sa stiti ca respiratia mea e destul de placuta ( mai ales dupa o tuica ).  :)


#35
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.780
  • Înscris: 06.09.2007
Nu e nevoie de psiholog pentru ca si doctorii  se ocupa cu asta cind au pacienti mai sensibili.

Editat de Ulpiatraiana, 08 septembrie 2012 - 16:38.


#36
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.601
  • Înscris: 24.04.2010
Revin......
Momentan nu ma doare rau, dar pe viitor ............
Are cineva o camasa de forta (doar de imprumut)?
:)


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate