Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!
 BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 

LG Optimus G

- - - - -
  • Please log in to reply
3259 replies to this topic

#3241
daniel_vlad18

daniel_vlad18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 07.10.2015

View Postmanoman, on 26 ianuarie 2016 - 15:24, said:

Pai întîi de a pune un ROM custom nu crezi ca ar trebui sa afli de ce nu-ti mai merge tasat de volum? Oricum nu poti sa faci nimic pina nu rezolvi cumva asta.
Credeam ca pot intra in recovery prin quick boot , dar cand intru in aplicatie si dau pe recovery , se reseteaza tel , apare ecranul negru cu stema LG si sus in stanga scrie  secure booting error cause: boot certification verify . Asta nu cred ca are legatura cu tasta mea

View Postdaniel_vlad18, on 26 ianuarie 2016 - 15:41, said:

Credeam ca pot intra in recovery prin quick boot , dar cand intru in aplicatie si dau pe recovery , se reseteaza tel , apare ecranul negru cu stema LG si sus in stanga scrie  secure booting error cause: boot certification verify . Asta nu cred ca are legatura cu tasta mea
M-am uitat pe youtube , si nu arata ce spui tu, arata ca e mult mai simplu, sincer nu stiu cum se face, dar vreau sa incerc...

#3242
daniel_vlad18

daniel_vlad18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 07.10.2015
Am înțeles ca mai sunt câțiva care au probleme cu tastele de vol sau Power... O avea praf sau care o fi problema ? O să mă duc la un service sa îl fac

#3243
daniel_vlad18

daniel_vlad18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 07.10.2015
Revin :)) . Practic, mi-am stricat telefonul . Am reusit sa ii bag custom rom , dupa am observat ca era unul foarte nasol, adica nici google play nu avea in el si nici nu mergea instalat , asa ca am intrat ca inteligentul in factory reset si am dat wipe all, si am sters tot din telefon ... Acum stau el in mana si ma uit cum scrie google :))) . Sa inteleg ca nu mai exista sanse sa-l fac, nu ?

#3244
rocada

rocada

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,032
  • Înscris: 07.11.2012
Daca mai intra in download mode nu este totul pierdut (se foloseste tasta vol + : powered off, pressing volume up + volume down and applying the usb cable. No need to press power) iar de acolo cu softul de flash fisiere kdz.
Sau macar in recovery mode (dar daca zici ca nu mai merge tasta vol-)..

Edited by rocada, 26 January 2016 - 22:13.


#3245
daniel_vlad18

daniel_vlad18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 07.10.2015

View Postrocada, on 26 ianuarie 2016 - 22:10, said:

Daca mai intra in download mode nu este totul pierdut (se foloseste tasta vol + : powered off, pressing volume up + volume down and applying the usb cable. No need to press power) iar de acolo cu softul de flash fisiere kdz.
Sau macar in recovery mode (dar daca zici ca nu mai merge tasta vol-)..

View Postrocada, on 26 ianuarie 2016 - 22:10, said:

Daca mai intra in download mode nu este totul pierdut (se foloseste tasta vol + : powered off, pressing volume up + volume down and applying the usb cable. No need to press power) iar de acolo cu softul de flash fisiere kdz.
Sau macar in recovery mode (dar daca zici ca nu mai merge tasta vol-)..
Sa inteleg ca nu ma ajuta cu nimic chestiile astea , nu ? Ma gadeam ca daca aveam slot de card , copiam rom-ul pe card si-l bagam in tel dupa care il instalam , dar ...

Attached Files



#3246
rocada

rocada

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,032
  • Înscris: 07.11.2012
Vezi daca ai optiunea de install from USB OTG. Copiezi custom rom-ul (cu Gapps) pe un stick USB, dai mount usb si apoi install de pe stick. Incearca cu mai multe stick memory, mie mi-a mers cu un al treilea.
Atunci cand ai instalat custom rom, nu cumva ai uitat sa dai flash si la gapps-ul cu care vine respectivul soft? Din cauza asta nu ai avut google play.

Edited by rocada, 27 January 2016 - 06:27.


#3247
daniel_vlad18

daniel_vlad18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 07.10.2015

View Postrocada, on 27 ianuarie 2016 - 06:25, said:

Vezi daca ai optiunea de install from USB OTG. Copiezi custom rom-ul (cu Gapps) pe un stick USB, dai mount usb si apoi install de pe stick. Incearca cu mai multe stick memory, mie mi-a mers cu un al treilea.
Atunci cand ai instalat custom rom, nu cumva ai uitat sa dai flash si la gapps-ul cu care vine respectivul soft? Din cauza asta nu ai avut google play.
Nu am obtiunea aia ... Am incercat si chestia asta dar degeaba http://forum.xda-dev...d.php?t=2010624

#3248
rocada

rocada

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,032
  • Înscris: 07.11.2012
Incearca si de pe alt PC/laptop.

#3249
tanaru_ady

tanaru_ady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 23.12.2010
root se poate  face sigur cu towelroot!

#3250
rocada

rocada

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,032
  • Înscris: 07.11.2012
Root a facut usor dar la custom rom a avut probleme. A uitat sa faca flash si la gapps si dupa ce a dat wipe la tot (inclusiv la memoria interna) telefonul a intrat în bootloop.

#3251
pricol

pricol

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.05.2016
Hei mai are cineva telefonul asta?

#3252
adiroman

adiroman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 543
  • Înscris: 21.01.2006

View Postpricol, on 12 iunie 2016 - 13:38, said:

Hei mai are cineva telefonul asta?
Da, în cutie

#3253
ramise

ramise

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 06.10.2013
Salut, zilele trecute mi-am scapat telefonul (Lg Optimus G) pe jos de la o distanta mai mica de 1m si i s-a spart ecranul. Acum nu mai merge touch-ul dar in rest pare sa functioneze perfect. De acest lucru mi-am dat seama fiindca alarma inca suna dimineata, update-urile si notificarile inca le primesc. Aveti vreo idee cum as putea recupera datele de pe el avand in vedere ca nu il pot debloca sa activez transferul de date cu pc-ul, dar wi-fi-ul inca este activ?

#3254
ramise

ramise

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 06.10.2013
Cum pot recupera datele de pe acest telefon?

Attached Files



#3255
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Incerci cu un cablu/adaptor USB-OTG (gasesti in magazinele de electronice/electrocasnice mari).
Pui in acel cablu un mouse si ajutorul lui treci peste codul de securitate, dai disable apoi din Security la tot ceea ce tine de securitate si conectezi la PC telefonul pentru a copia de pe el ce te intereseaza.

#3256
ramise

ramise

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 06.10.2013

View PostCiubex, on 16 septembrie 2016 - 14:42, said:

Incerci cu un cablu/adaptor USB-OTG (gasesti in magazinele de electronice/electrocasnice mari).
Pui in acel cablu un mouse si ajutorul lui treci peste codul de securitate, dai disable apoi din Security la tot ceea ce tine de securitate si conectezi la PC telefonul pentru a copia de pe el ce te intereseaza.

Asta am incercat sa fac azi si nu merge, nu imi detecteaza mouse-ul. Pe un LG G4 am incercat si a mers. Am cautat pe net si am gasit ca acest telefon (lg optimus g) nu suporta mouse prin otg, doar prin bluetooth si bluetooth-ul nu il pot activa fiindca nu functioneaza touch screen-ul.

Edited by ramise, 16 September 2016 - 14:49.


#3257
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Sfat: Nu mai cita mesajul anterior, nu ajuta cu nimic, iar pe telefon e chiar suparator sa faci scroll la aceeasi informatie.
Din pacate in cazul tau, trebuie sa apelezi la un service sa-ti puna un ecran provizoriu sa poti trece peste securitate, altfel nu prea stiu sa-i poti face ceva.
Este root-at telefonul?

#3258
ramise

ramise

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 06.10.2013
Ok, n-o sa mai fac asta.
Nu, telefonul nu este root-at.
Ecranul m-ar costa 300 lei ca sa-l inlocuiesc si nu merita.
Apropo, telefonul este conectat la wi-fi. Exista vreo metoda sa ma conectez la el wireless si astfel sa recuperez datele sau sa fac screen mirroring? Am incercat cu airdroid, cu OSP(on screen phone), dar aceste doua aplicatii imi cer confirmarea pe telefon...

Edited by ramise, 16 September 2016 - 14:57.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate