Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST

Despre titularizare si definitiva...

date personale angajat
 Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara

Recomandare SmartWatch pe care po...

Concediu Vasiliki
 Funcție WhatsApp

Zilele reclamelor luminoase cu &#...

Propranolol zilnic

Ce "tip" de apartament/ca...
 A luat cineva masina Tesla din re...

Robot de spalat geamuri

Lipsa etrieri noduri

nume strazi
 

Actualitatea Radio Pirat

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2156 replies to this topic

#1513
PsichoDaddy

PsichoDaddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 15.07.2004
Tot la capitolul jucarii, de la db ala micu pe20c, pm300 si de la cte ceva nou si digital tx250+

Attached Files



#1514
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Moment unic .. CTE1 .. emitator ce le zicem eu piratilor pe vremuri si care nu credeau ca exista nici cu 80 de explicatii dupa , il postezi tu ! Bravo dady , da-le lectii cu emitatoare nu laudele lor si necredinta existenta ! Asa da , merita feilicitari cel ce arata cu ce se joaca , emitatoare din alea de baza in radioficare!

Edited by Zvartoshu, 14 December 2009 - 15:09.


#1515
PsichoDaddy

PsichoDaddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 15.07.2004
Print screen cu softul de la cte

Attached Files



#1516
PsichoDaddy

PsichoDaddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 15.07.2004
Si un sample de pe db pe20c

Attached Files



#1517
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

View PostPsichoDaddy, on 14th December 2009, 16:14, said:

Si un sample de pe db pe20c
Super .. imi amintesc vremurile cand se vorbea de procesorul de bakup ala .. nu spunem nume ca asa e mai bine ;)  Oricum se aude constant sti zona aia care iti spuneam eu ca multe no reda bine .. daca nu iti aduci aminte dai un PM si rezovam amintirea!

Apropos , uite un elenos dar cu serie pe el , cu un mic procesor dupa setat cat am ciugulit si eu ceva timp . Daca dadeam cumva capacu cu seria aia .. faceam o poza mica .. :

http://www.trilulilu.../c8887c89870508  .. vesnicul elenos .. oricum are un brum de la sinteza , imi pare rau de neplacerea lui

Acum sunetul la emitatorul meu ce tin la sinteza lui o gramada deoarece nu pot reda vocea pe nici un modulator testat , am luat SU700 la scarmanat e pe mai sus postata aia mica neagra , aia e infundata la voce, am luat rvr lu un amic si ala da prea multe inalte mate , am testat si un emitator de pirati de-ai nostrii , si ala se aude asa si asa dar ma tampeste bass-ul de sub 30hz ce da peste cap uneori piloatele .  Poate dupa ce playezi o sa vezi ce semnal da al meu , vocea o face mai misto un varicap 701 cu dunga alba pe laterala , un nenea mi-a spus so pun ca sa se auda foarte lautareste si asa este !
http://www.trilulilu.../c8887c89870508  SU128 ..

#1518
PsichoDaddy

PsichoDaddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 15.07.2004
Basul ca basul dar inaltele par limitate puternic, un soi de hard limiting. Eu filtrez spectrul audio si-mi intra intre 45Hz si 16KHz.

#1519
PsichoDaddy

PsichoDaddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 15.07.2004
Daca tot suntem la db-uri, mai pun un pm500, alaturi de arhicunoscutul omnia 3 si aev 4500 rds.

Attached Files



#1520
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Omnia 3 am preset facut de un om de pe tehnic , am si preset de optimod 8500 , si curand mi sa promis omina 6 MX  un regglaj .
AEV am avut procesor + rds , tot cu serie pe el de inventar l daca nu era seria aia parnaista puneam si eu poze :( dar ce sa ii faci o veni si vremuri bune cand se va putea si de la mine macar o poza !

uite aev procesor cu reglaj  : http://www.youtube.c...h/1/NSgwSUBdVGk  . faceam intrecere cu omnia 3 , pai sa fi avut eu pe emisie asa ceva ma distram nene , dar al meu  !

Curand o sa arat un film facut live cu mine ca cel vechi cu compresie realtime sa vada ca nu e stereo tools ci procesor , dar tre sa ma deplasez pan ala cu pisele!

http://www.youtube.c...h/0/YDG68zHtPjM  ia de aici injectie THC pe bass! face un bass foarte ritmat , provocator , foarte arcuit .. asta este un alt tip de atractie pentru o auditie de ex ..

http://www.youtube.c...h/4/XCJ4s9V1_bg  uite aici in direct AEV + un winamp cu dee2 pentru controlul vocii.

#1521
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
http://www.trilulilu.../f7b093c29c5b9a tot de la dom petre am primit reglajul .. se aude super !

#1522
PsichoDaddy

PsichoDaddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 15.07.2004
Suna bine reglajele. Eu folosesc asa ceva pentru procesor de voce. Trec doar microfonul prin el si-s foarte multumit. T1952 foloseste 2 tuburi 12AX7

Attached Files



#1523
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

View PostPsichoDaddy, on 15th December 2009, 17:02, said:

Suna bine reglajele. Eu folosesc asa ceva pentru procesor de voce. Trec doar microfonul prin el si-s foarte multumit. T1952 foloseste 2 tuburi 12AX7
Ma bucur , acum pe bune sa sti ca nu e rea ideea cu procesor de voce setat mai slab ce sa se uneasca cu generalul pentru un codor stereo !
Omule sa sti o traba , fara sleau REGLAJUL de omnia6MX se aude IDEM dar idem cu RADIO 21 din bucuresti .. am luat la rand pe 0dB MPX la un SU508 jucaria aia de modulator care multi zic ca e PRAF ca nu are inalte de nici o culoare si tin sa spun ca se aude de zici ca am cinestie ce emitator .

Acum eu te rog personal zimi exact care e spillul cu inaltele alea mate , marunte , bass ala reflex de face efectul de bubuala de portbagaj de dacie 1300 .. si vocea aia foarte cu smen iesita in fata .. eu m-am prins
Vocea se extage prin timpii de prelucrare . Bass-ul nu , acolo e alt procedeu , de ex daca dau 30-50hz pe jucaria de stereo tools pleaca automat un semi THC adica ceva armonici pe f Base ! deci nu e aceeasi cu mediile . Inaltele , nu merg sa le dai timpi normali ca se contorsioneaza semnalul . Eu nu deslusesc jucariile astea audio cum se regleaza de nea petre , ala e cu vizualizor si osciloscop pe placa de sunet si nu regleaza decat vizual , audio si dupa ureche nici pe departe !

Uite intre 21 test si pc meu cu o placa simpla vynil VIA promotion.
http://www.trilulilu.../3e8c1e830d9fa7  .. diferenta apare numai pe vizualizor , si pe boxe multibanda daca esti foarte atent .

uite si purtatoarea lui in mers pe killa young joc ...
Attached File  74455.JPG   35.26K   15 downloads

#1524
PsichoDaddy

PsichoDaddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 15.07.2004
Cam asa sta treaba...

Attached Files

  • Attached File  DSP.jpg   925.83K   47 downloads

Edited by PsichoDaddy, 15 December 2009 - 17:42.


#1525
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Marfa .. oricum se vede ca te pasioneaza ! Airomatele ala cam derapeaza nitel , as baga un AEV ca ala e stabil si ca soft si ca RDS .. o recomand din teste ! Daca nu se pupa semnaul de rds ca intensitate reglexi din spate din clock .. spre plus si ala este ..
Apropos , ce era atat de laudat omnia3 ..?
mai era laudat softu lu peste ala de remote ce reglai emitator , audio .. din alt pc .. nu ma prind .. .. da si tu o explicatie la ce am pus mai sus si acu mai jos ! ms

#1526
PsichoDaddy

PsichoDaddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 15.07.2004
Cu placa de suneta care sa esantioneze la 192KHz airomate se comporta ireprosabil. Are reglaj separat pt. RDS, MPX. Plus ca realizeaza intern sincronizarea dintre pilot si rds. Omnia 3 e laudat ca raport performanta/pret, cam asa si-a castigat popularitatea. Sincer cu un upgrade de firmware si daca ai rabdare sa te joci prin reglaje se aude foarte bine. Daca te referi la softul de la CTE, cel de mai sus, conectarea intre pc si tx se face pe portul serial. Din soft poti regla standby on/off, preemphasis, frecventa, puterea, stereo on/off, timp&data, si are un fel de supraveghere constanta a catorva parametri cum ar fi puterea directa/reflectata, tensiune/curent/temperatura etajului final. Iar ca sa te conectezi remote, pur si simplu lasi pc-ul (cu care te conectezi la tx) legat la net si intri remote de unde vrei tu.

Attached Files



#1527
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Merci , mai ajutat cu explicatia la procesorul acela laudat si cat de softul minune de la CTE-uri se stiu ei cine le folosesc cu D/A pe intrarea audio :lol:!

Vezi ca am postat o politica de sunet cu bass , medii si inalte , e mai acu 2-3 posturi in urma , uitate si studiaza de ce se manifesta asta ! Imi explici foarte pe inteles !

De acord cu airomatele folosit daca se sincronizeaza usor! eu inca merg pe divizorul ala patentat de mine ca nu am money pentru ce imi trebuia mie Xonarul ala marfa!

#1528
PsichoDaddy

PsichoDaddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 15.07.2004
Terratec Aureon 7.1 Space de pe ebay 50$  :P  chilipir. Credeai ca dau n+1 mil pe o placa de sunet? no way :ciocan:
Am testat airomate pe un realtek dintr-asta cu HD sf-uri, mergea doar stereo cu shuierat iar rds-ul pe bucatzi si cu erori. Pana cand nu mi-am luat aureonul pe nimic n-a mers Airomate. Daca te uiti pe situl lor e o lista cu placi de sunet recomandate/testate de ei, iar aceasta se afla printre ele. Ia-o, nu vei regreta!

Edited by PsichoDaddy, 15 December 2009 - 18:09.


#1529
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009
http://79.114.225.187:8000/listen.pls 101.5 FM - Calarasi ( asta e pirat sau emite legal :)) )

Cica Radio Daily Calarasi 101,5 powered by Grupex 2000 SRL ( emite online cat si in eter, mi-a confirmat un amic din Calarasi )

#1530
CLAN

CLAN

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.12.2009
He He He !
Apropo,in decursul zilei de ieri marii oameni din comunicatii si tehnologia informatiei au monitorizat tot spectrul radio ....
Tot ce-a miscat ieri in banda fara autorizatie de emisie a fost monitorizat !
S-au deplasat cu dubitele lor albe cu antenuta aia in spate la fiecare locatie de unde s-a dat radio pirat,au adunat probe,asteapta mandatele iar dupa sarbatori acestia se vor astepta cu procuratura in casa !

Sursa - Razvy Radio HiT
Nice Radio DeejaY
Dan Radio Anonim

Cine cunoaste va poate confirma sau infirma !
Toate cele bune,

Mare grija.,mare atentie - pana pe data de 24 ianuarie orele 18 mari razii in bucuresti si zonele altaturate


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate