Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 

Actualitatea Radio Pirat

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2156 replies to this topic

#2143
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Sigur sigur e cineva la butoane care o fi fost in radio , ca prea le brodeeste , 2 straine , o romaneasca , hitmixuri originale , ora exacta originala , si pe langa asta mai ai si dupa ora exacta trance si danceurile in voga !!!!
INEDIT .

#2144
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
De la colegul meu am aflat ca se receptioneaza in zona Tineretului de la palatul copiilor inspre Aparatori. A mai spus ca il asculta pentru ca e unicat.

#2145
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Radio FRESH ucraina .. uite aici !
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pFWTii_-WEQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Attached File  DSC00083.JPG   482.63K   45 downloads

#2146
MarinusBmw

MarinusBmw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 29.07.2011
Lista radiourilor pirat din tara care sau propagat spre litoral :
Radio VIP 104.4Mhz , PRO-B 103.5Mhz , Radio Deejay 93.1Mhz , Radio Fun 104.4Mhz .
Recent in masina se putea copia pe A2 din perimetrul Drajna - Fetesti Radio HIT 97.3Mhz .
Poate cineva din radiouri sa confirme deoarece am trimis mesaje catre Deejay si Vip ca receptionez pe masina in jud Constanta .

LE: Uitasem sa spun , incepand cu 2004 tot urmaresc noptile de vara ca sa prind radio pirati fm .

#2147
Boby_Crist

Boby_Crist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 12.04.2011
Misto hobby si acesta , dar totusi nu ai ce asculta la noi fata de cei din international . Pacat , se pot face multe chestii inedite in direct.

#2148
rvicianu

rvicianu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.07.2009
Multi pirati confunda exact partea cand au descoperit primii piratii in fm si ani lor de cand emit ei in fm . ACESTIA  ce afirama acestea sunt prati amatori anonimi, acestia fiind intr-un numar mare.

#2149
creeps

creeps

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 23.06.2008
Salutare , cu placere am ascultat si pasionati si pasionate pe hit fm pe 93.1 singura frecventa ce se auzea la dunare . Ma bucura tare mult ca auzim si cei ce nu injura sau se ia de oameni daca dau o dedicatie cum fac unii prin judetul giurgiu .

#2150
Boby_Crist

Boby_Crist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 12.04.2011
Sa vedeti cum cei de sus sunt in vacanta  :
90.5 manele , 93.8 manele , 107.7 manele , zonele pe unde le-am ciugulit Glina , Afumati , Chitila , azi 29.08.2011 !
hobby-ul rege isi spune cuvantul si curand ponoasele !

#2151
stefano_nc

stefano_nc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 27.03.2008
ma bucur ca mai sunt pirati fm :coolspeak:

#2152
Boby_Crist

Boby_Crist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 12.04.2011
Sunt , dar nu ai program sa te satisfaca , pun manelele alea de 2 bani si niciunul nu face show in direct cu mai multi ca pe vremurile de odinioara! Sunt adeptul programelor sa te mentina activ , sunt in trafic nene aproape 6 ore!

#2153
sebyshor

sebyshor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 05.08.2007
Fac reclama pentru toti de pe forum :
Radio STIL , Radio Expert , Radio Star , se aud in acest moment intermitent in Timisoara . Locuiesc in Lipovei , si semnalul nou deschis de pe 88.1mhz se aude bine doar ca are probleme cu distorsiunile pe frecventele inalte .
Calitatea programelor este bunicica . Formatul emisiunilor arata ca domnul Zvartoshu lucreaza intens in orice program care il transmite . Este primul care a luat numele radioului si televiziuni folk disk si a realizat o emisiune cu acest nume. Este cel mai tare , am auzit sarbeasca din regiunea nordica in premiera in fm-ul timisorean .
Pentru orice detalii va astept via PM , rog seriozitate , sunt om real de timisoara , va veti convinge in curand ca veti vedea filmarea de timisoara in canalul de youtube al lui Zvartoshu!

#2154
Boby_Crist

Boby_Crist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 12.04.2011
De acord , sunt pirati in stare de emisiuni , zvartosh este bun pe microfon si mai este unul manelist care are vocea impecabila Razvan parca , ambii te mentin activ in trafic . Au mai fost pirati care faceau programe dar care n-au  treaba nene cu microfon-ul .
I-mi doresc sa aud emisiuni mai multe deoarece sunt amatoricesti si realizate dupa ideei noi , greu de gasit prin radiouri .
Un exemplu este emisiunea radio cinemateca de la zvartosh citire difuzata pe 5 septemrbie .  O emisiune foarte bine co-realizata . Nu laud persoana lui , sa nu intelegem gresit cu tot, ci programul realizat cat si ideeile sale .
Nu imi place la zvartosh ca e bulgar si ii da cu bulgareasca pe radio , sarbeasca uneori , turceasca , muzica cu limba cea mai penibila . Sunt si parti bune si parti nebune in ceea ce face . Poti sa il ridici in slavi 2 minute si 1 minut sa il pisezi cu critica .
88.1Mhz care spui da de dinteles ca are realizata o retea pe sub mana! Deci este inegalabil si incontestabil , bun de pus in rama , bufon numar 1 , calitaea lui acu se axeaza pe a face bani din reclame.  NESIMTIRE 100%

Edited by Boby_Crist, 14 September 2011 - 00:29.


#2155
sory80

sory80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 22.11.2008
Boby_Crist este de fapt Zvartoshu  , dar deja asta o stim! :thumbup:

#2156
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,174
  • Înscris: 05.05.2003
Daca crezi ca acest forum e pentru bascalie te inseli... am sperat ca te opresti dar m-am inselat
Daca ai chef sa te clonezi, cloneaza-te in alta parte... si cu asta am incheiat discutia

Ban pentru 60 de zile inclusiv pe clonele tale Boby Crist , rvicianu, MariusBmw, GabitzuPetre, creeps, MotoshB si ce o sa mai gasesc... clone care au postat de pe ip-ul tau de Romtelecom

Edited by rz, 16 September 2011 - 21:47.


#2157
Energy

Energy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,335
  • Înscris: 23.11.2003
Dragii mei si dragele mele, pot sa zic ca bineintzeles ca vreau sa spun, in seara asta Stil FM a avut transmisie in direct de la Piatza locului, pardon, de la fatza locului, pe 93.1 in Bucuresti si pe frecventzele partenere ale retzelei natzionale. Deci pot sa zic ca... iata, un mic colaj avetzi aici.

Edited by Energy, 17 September 2011 - 22:28.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate