Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 

Moise Guran

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
679 replies to this topic

#19
AdiTot

AdiTot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,402
  • Înscris: 29.05.2006
Foarte buna emisiunea lui, o urmaresc de fiecare data cand am ocazia.

#20
eddingro

eddingro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 20.04.2005
Fiți atenți la premisele fiecărei știri.
În general se œfabricăœ știrea pe baza unor date statistice irelevante. œProducția la Dacia a scăzut cu 3%œ, periodic ne prezintă œPiața imobiliară a scăzut/crescut cu 5%œ, œProducția de bere a scăzut cu 5% în luna februarieœ, œPrețurile în agricultură au crescut/scăzut cu 5%œ, etc, etc, etc, după care urmează dezvoltarea știrii pe 10 minute. Procentele de la care pleacă știrea sunt absolut irelevante, nu înseamnă nimic. Ai o știre despre... nimic, ți se comunică... nimic, după știre rămâi... cu nimic.  :lol: Asta e toată emisiunea lui...

#21
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008
Impresionistul fara pensula... Guran Garou.

Edited by ParapantaFlavia, 12 July 2012 - 12:30.


#22
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,587
  • Înscris: 30.01.2008

View PostM_i_h_a_i_, on 12th July 2012, 10:24, said:

Vreau sa stiu si eu 2-3 televiziuni echidistante. Stie cineva o asa minune?

Mie mi se pare ca la RomaniaTV, se acorda ambelor parti puncte de vedere.
In lumea televiziunilor la Romania TV i se mai spune Ponta TV. Te las pe tine sa descoperi de ce :naughty:

#23
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View Postech, on 12th July 2012, 10:12, said:

Sigur mai era un topic cu el ... dar nu îl găsesc nici eu :).
M-am uitat la aproape fiecare emisiune de-a lui, inclusiv când era la Antena 3.
Nu mi se pare chiar cel mai echilibrat om. În general este pro-USL și anti-PDL, dar face show frumos.
În aceeași emisiune putea declara că Boc nu a făcut nimic pentru economie, după care enumera ce a făcut  :lol:  .
În aceeași emisiune putea declara despre USL că nu vede nicio măsură concretă, economică, dar e bine să vină ei la putere :lol: .
Una peste alta ... chiar îmi place foarte mult, mai mult pentru show și pentru informații economice, unde nu mai e deloc părtinitor.
Esti o persoana pe cinste. Ha, ha, ha ...  :lol:
Scrii despre Moise Guran intai: "Nu mi se pare chiar cel mai echilibrat om.".  :w00t:
Dupa care descrii tot tu exact faptul ca este echilibrat: "În aceeași emisiune putea declara că Boc nu a făcut nimic pentru economie, după care enumera ce a făcut  :lol: ." (prezinta atat lucruri negative cat si pozitive)  :thumbup:

ECHILIBRAT = Care se află în stare de echilibru. ♦ (Despre două valori, prețuri, bugete) just proporționat unul față de altul. :naughty:

#24
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,838
  • Înscris: 01.09.2006

View Postpoadol, on 12th July 2012, 15:53, said:

Esti o persoana pe cinste. Ha, ha, ha ...  :lol:
Scrii despre Moise Guran intai: "Nu mi se pare chiar cel mai echilibrat om.".  :w00t:
Dupa care descrii tot tu exact faptul ca este echilibrat: "În aceeași emisiune putea declara că Boc nu a făcut nimic pentru economie, după care enumera ce a făcut  :lol: ." (prezinta atat lucruri negative cat si pozitive)  :thumbup:

ECHILIBRAT = Care se află în stare de echilibru. ♦ (Despre două valori, prețuri, bugete) just proporționat unul față de altul. :naughty:
Vroiam să spun că prezenta lucruri pozitive făcute de Boc, deși spusese că nu făcea nimic.

#25
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006
Imi place de el ca este un ziarsit echilibrat care stie sa laude dar sa si critice ambele tabere politice

Imi place si ca are o atitudine mai degajata, nu una inversunata si rautacioasa

#26
Blodotores

Blodotores

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 10.07.2012
Moisica e colonel?

#27
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006
Ma uitam la profilul lui de facebook, pare chiar un om simplu :

http://www.facebook.com/moise.guran

#28
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,034
  • Înscris: 31.07.2007
Nu prea ii urmaresc emisiunile, dar daca dau peste ele ma uit. Simpatic Guranu'.

#29
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
Ma uit cu placere la emisiunea lui de pe Tvr 2.Asa ca fapt divers Moise      scrie  si     pe acest forum (este userul Anicoara)!

Edited by ramiz, 12 July 2012 - 19:59.


#30
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,034
  • Înscris: 31.07.2007

View Postramiz, on 12th July 2012, 20:58, said:

Asa ca fapt divers Moise      scrie  si     pe acest forum (este userul Anicoara)!

De unde stii?

#31
bulan60

bulan60

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,274
  • Înscris: 19.01.2009

View PostBARBULESCUV, on 12th July 2012, 09:55, said:

Moise Guran, tot respectul.

Lasa-ma cu respecte din astea ca si Ilie Serbanescu mama ce emisiuni mai facea si cand s-a trezit ministru de finante n-a facut nimic.

#32
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,838
  • Înscris: 01.09.2006

View Postramiz, on 12th July 2012, 20:58, said:

Ma uit cu placere la emisiunea lui de pe Tvr 2.Asa ca fapt divers Moise      scrie  si     pe acest forum (este userul Anicoara)!
De unde știi ? Am văzut că s-ar fi fost dintr-o excursie pe 9 iunie și ar fi scris și pe blogul lui ... dar nu găsesc alt blog decât cel al emisiunii Biziday.
Păi și nu își dă și el cu părerea în topicul despre el ?  :lol:

Edited by ech, 12 July 2012 - 20:20.


#33
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View Postech, on 12th July 2012, 16:10, said:

Vroiam să spun că prezenta lucruri pozitive făcute de Boc, deși spusese că nu făcea nimic.
Ok. "Privit" de alte persoane cu puncte de vedere asemanatoare sau diferite se intelege cu totul altceva decat ceea ce ai vrut tu sa prezinti. (nu-l cunosc, nici emisiuni de ale lui n-am vazut, asa ca nu sunt avocatul lui Moise Guran, câh, cate negatii)

#34
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005

View Postgelunechifor, on 12th July 2012, 09:24, said:

Moise Guran: „În Antena 3 nu aș fi reușit să mențin echilibrul“

19 iunie 2012 • Interviuri •
Făcea singura emisiune mișto de la Antena 3.
Cînd a plecat de la Antenă, am vrut să știu de ce, dar a păstrat discreția.
La TVR 2 și-a ținut emisiunea în tonul obișnuit, pînă săptămîna trecuăa, cînd, într-una din zile, a izbucnit și a zis în direct următoarele: „Să se pună pe masă toate contractele care s-au încheiat de-a lungul vremurilor între Antena 1 și TVR.
Să se afle cine-a plătit, ce-a plătit, pentru ce are TVR datorii“. Se acumulaseră niște evenimente. Conducerea TVT a fost schimbată, izbucnise scandalul cu meciurile de la Campionatul European cedate către Dolce, iar Băsescu spusese că TVR trebuie desființată și reînființată.

Reporter: Am văzut în ziare relatări despre mica ta ieșire în emisiune. Ai zis: „Stimați colegi de la TVR, ieșiți la bătaie, puneți lucrurile pe masă“. Ce-ai vrut să spui cu asta?

Moise Guran: Am vrut să spun că sînt multe lucruri de zis despre TVR, adînc îngropate, care maschează interese pe care le au în momentul de față trusturile private. TVR-ul este din păcate un hoit de care trag toți din toate părțile, de la instituții de stat, pînă la instituții private care vor o parte din cota de piață.

Rep.: Mai reprezintă cota de piață a TVR-ului ceva pentru care televiziunile private să se agite?

http://www.kmkz.ro/d...tin-echilibrul/

Mi se pare unul din cei mai echilibrati jurnalisti....si cred ca merita un topic in Poiana.

Asa o fi dar ie da' porc sa zici ca TVR este un hoit de care trag toti din toate partile cind esti unu' dintre cei care trage de el sau cumva la TVR2 emisiunea lui Moise Guran se bate pt audiente si este finantata 100% (sa traiti dom' colonel turcescu :lol:) din publicitate ?:rolleyes:

#35
skandal

skandal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,241
  • Înscris: 09.11.2003

View Postactive95, on 13th July 2012, 17:26, said:

Asa o fi dar ie da' porc sa zici ca TVR este un hoit de care trag toti din toate partile cind esti unu' dintre cei care trage de el sau cumva la TVR2 emisiunea lui Moise Guran se bate pt audiente si este finantata 100% (sa traiti dom' colonel turcescu :lol:) din publicitate ?:rolleyes:

Haidi nene, ce-a zis ala, ce interpretezi tu. Mon cher, majoritatea celor de aici nu sunt ziaristi (cred) (daca sunt, e penibil cat ii duce mintea), ergo poate inteleg, cum inteleg si eu, ca se refera dincolo de cat o fi castigand el. Si chiar asa e, un hoit cu hiene peste. Ba sindicate, ba firme-capusa, ba control politic, pana mea, chiar asa e.

On topic, chiar imi place. L-as numi intr-o comisie care sa compuna niste manuale de popularizare a economiei.

View Postbulan60, on 12th July 2012, 21:13, said:

Lasa-ma cu respecte din astea ca si Ilie Serbanescu mama ce emisiuni mai facea si cand s-a trezit ministru de finante n-a facut nimic.

Ilie Serbanescu ministru de finante? Dom'le, confunzi un pic.

Edited by skandal, 13 July 2012 - 16:42.


#36
OldNo7

OldNo7

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 08.12.2008

View PostParapantaFlavia, on 12th July 2012, 13:30, said:

Impresionistul fara pensula... Guran Garou.

  E departe de finetea si subtilitatea lui Badea

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate