Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vacanta Italia

Concediu Halkidiki

Ce vehicule motorizate ați avut d...

Router Asus nu se conecteaza WAN
 Gradina, copaci, arbusti si plant...

Trackpoint Thinkpad

Legare boiler electric trifazat l...

Upgrade CPU pentru Lenovo ThinkCe...
 Mouse wireless multimode (2x BT +...

Durere incheietura piciorului

Reparatie tablou electronic

Dell U2722 USB Connectors
 Transport aragaz Germania - Ro

Ssd m2 NVMe nu este recunoscut de...

De ce apare lag la telefoanele Mo...

Proiect monitorizare - comunicare...
 

O lista cu chestii care va enerveaza

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6861 replies to this topic

#6859
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Ora asta.

#6860
Costi_68

Costi_68

    Membru de o r o a r e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,423
  • Înscris: 03.11.2009
Ma-nerveaza-ngrozitor aia care parcheaza pe doua locuri.
In dimineata asta, un politai a parcat masina personala pe doua locuri, am blocat si eu cele doua locuri din fata salonului si m-am dus sa-mi fac mani-pedi, cred ca o sa fac si-un masaj dupa ce castig la Bingo, deci fo doua-trei ore sunt ocupat :lol:

Edited by Costi_68, 27 October 2023 - 05:09.


#6861
Costi_68

Costi_68

    Membru de o r o a r e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,423
  • Înscris: 03.11.2009

View PostCosti_68, on 27 octombrie 2023 - 05:05, said:

Ma-nerveaza-ngrozitor aia care parcheaza pe doua locuri.
Spre surpriza mea (placuta, pot spune) nu-i politai, ci politista, asta e lifetime opportunity :lol:

#6862
tomoro0505

tomoro0505

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 04.11.2014
- cei care te judecă fără ca măcar să te cunoască; de unde știi tu de ce am vrut să fac un anume lucru? cu ce ți-am greșit ție în mod special pentru că am făcut acel lucru?;
- din aceeași categporie: cei care te judecă atunci când greșești; până la urmă toți greșim; dacă ești mai slab decât celălalt, automat ești etichetat „cu probleme”;
- șoferii nerăbdători; de ce mă claxonezi dacă nu știi faptul că am ceva în față și nu pot depăși în acel moment? de ce mă claxonezi când mă opresc la „stop” sau „cedează” ca să mă asigur (și stau maxim 2 secunde, și dacă văd că nu vine nimic, am și pătruns)? odată urcam în rampă abruptă și mai era și drum șerpuit pe deasupra și deja mergeam cu 40-50 la oră, și tot nu era ok, cineva din spate îmi tot dădea flash-uri să mă mișc mai repede; dar unde să merg mai repede, dacă nu pot pe drumul ăla; de multe ori voiam să fac stânga la intersecție și alții veneau să facă stânga de pe banda 1, din dreptul meu; unde vrei, omule, să mă bag, doar încă vin mașini; să intru în mașini? ce vrei să fac?!?;
- reclamele;
- cei care se cred mai presus decât alții și nu vorbesc chiar cu oricine;
- mai toți au o repulsie incredibilă față de mine; se poartă mizerabil; măcar îmi cunoști viața personală, per ansamblul ei? știi tu de unde provin, prin ce greutăți am trecut (nu mă refer neapărat la mine, ci chiar la orice om)? știi ce probleme mai am pe-acasă? de aceea mie nu-mi place să judec pe nimeni, pentru că nu-l cunosc, și nu știu nici intenția pentru care a vrut să facă un lucru; nu-i știu nici contextul în care se află și nici viața;
- am văzut mai demult o fază la TV (era parcă la un târg de Crăciun, ori la Zilele Municipiului X, nu mai știu): un tip i-a pufăit intenționat în față altuia fumul de la țigară în timp ce vorbeau între ei, și s-a distrat copios (foarte frumos, lipsă de respect);
- ăia care se poartă cumsecade doar în timpul serviciului, iar în afara serviciului nici nu te cunosc, nici măcar la salut nu-ți răspund;
- din păcate, oamenii cu adevărat buni sunt foarte greu de găsit;
- că nu-mi găsesc jumătatea: am avut pe cineva la un moment dat, dar mi-am dat seama că ea mă voia doar pentru ce aveam, nu pentru cine eram eu; pentru mine nu avea niciun sentiment; nici nu vreți să știți cum m-am simțit când am constatat; eu deja visam că ajung la căsătorie, îmi doream foarte mult.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate