Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

O lista cu chestii care va enerveaza

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6861 replies to this topic

#1
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009
Incep eu:

-oamenii pro maidanezi
-oamenii anti avort
-oamenii care zic ca adevarul e relativ
-oamenii excesiv de talkative si smiley si friendly
-oamenii care zic si au impresia ca au o cariera, desi nu au
-oamenii care zic ca cel mai bine e sa te casatoresti la peste 30 de ani

Din cate se vede, in principal ma enerveaza oamenii. Ma mai gandesc...

A. Si in special oamenii care or sa posteze pe acest topic spunand ca ii enerveaza topicurile "cretine" , ca ii enervez eu, ca sunt frustrata etc.

Edited by Oscilatrix, 17 June 2012 - 00:32.


#2
Allahu

Allahu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,401
  • Înscris: 30.07.2008
si pe mine ma enerveaza aceiasi oameni :naughty:

#3
un_terorist

un_terorist

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,707
  • Înscris: 03.01.2012
astfel de topice ma scot din țâțâni

#4
dgamma

dgamma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,989
  • Înscris: 02.09.2011
-oamenii care fura
-oamenii care cred ca problemele lor sunt si problemele mele
-drama queens ( no comment)

 Oscilatrix, on 17th June 2012, 01:25, said:

A. Si in special oamenii care or sa posteze pe acest topic spunand ca ii enerveaza topicurile "cretine" , ca ii enervez eu, ca sunt frustrata etc.
Tu nu esti frustrata. Doar duci lipsa de atentie. Te-ai gandit la o chestie si ai vrut sa o impartasesti, iar ca impartasirea ta sa aiba un rost ai zis sa mai posteze si altii chiar daca pe tine mai mult ca sigur te doare undeva de ce vor posta. :peacefingers:
Acum probabil ai o stare de satisfactie, te-ai calmat si astepti cu nerbadare sa te certi/contrazici cu cineva pe aici ca sa fii in centrul atentiei si sa-ti pierzi timpul intr-un mod inutil.

Edited by dgamma, 17 June 2012 - 00:57.


#5
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

 Oscilatrix, on 17th June 2012, 01:25, said:

Incep eu:

-oamenii pro maidanezi
-oamenii anti avort
-oamenii care zic ca adevarul e relativ
-oamenii excesiv de talkative si smiley si friendly
-oamenii care zic si au impresia ca au o cariera, desi nu au
-oamenii care zic ca cel mai bine e sa te casatoresti la peste 30 de ani

Din cate se vede, in principal ma enerveaza oamenii. -1  Ma mai gandesc...

A. Si in special oamenii care or sa posteze pe acest topic spunand ca ii enerveaza topicurile "cretine" , ca ii enervez eu, ca sunt frustrata etc.

Edited by poadol, 17 June 2012 - 01:18.


#6
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009

 dgamma, on 16th June 2012, 23:55, said:

Tu nu esti frustrata. Doar duci lipsa de atentie. Te-ai gandit la o chestie si ai vrut sa o impartasesti, iar ca impartasirea ta sa aiba un rost ai zis sa mai posteze si altii chiar daca pe tine mai mult ca sigur te doare undeva de ce vor posta. :peacefingers:
Acum probabil ai o stare de satisfactie, te-ai calmat si astepti cu nerbadare sa te certi/contrazici cu cineva pe aici ca sa fii in centrul atentiei si sa-ti pierzi timpul intr-un mod inutil.
Si asta, da' eu chiar vreau sa vad ce au altii de postat. Poate le impartasesc opiniile :D .


De atentie nu duc lipsa honey, doar de ocupatie. Daca duceam lipsa de atentie ma aranjam si ieseam intr-unul din cluburile la 50 de metri de mine si primeam atentie  cat sa-mi ajunga (mie personal) pe juma' de an.

Edited by Oscilatrix, 17 June 2012 - 01:22.


#7
LauriciD

LauriciD

    señorită

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,984
  • Înscris: 10.07.2007
Mă enervează oamenii care nu-și cunosc limitele din unele puncte de vedere și încearcă să le depășească printr-o aroganță gratuită.

#8
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
cum era aia de la masterchef
"stau pe norisorul meu, cu praf de zane pe langa mine..."
manca-te-ar moliile

Edited by Cutzu, 17 June 2012 - 02:16.


#9
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

 Oscilatrix, on 16th June 2012, 22:25, said:

Incep eu:

-oamenii pro maidanezi
-oamenii anti avort
-oamenii care zic ca adevarul e relativ
-oamenii excesiv de talkative si smiley si friendly
-oamenii care zic si au impresia ca au o cariera, desi nu au
-oamenii care zic ca cel mai bine e sa te casatoresti la peste 30 de ani

Din cate se vede, in principal ma enerveaza oamenii. Ma mai gandesc...

A. Si in special oamenii care or sa posteze pe acest topic spunand ca ii enerveaza topicurile "cretine" , ca ii enervez eu, ca sunt frustrata etc.
Daca ai nevoie de atentie, atunci nu ai nevoie de....;
daca ai nevoie de...., atunci nu ai  nevoie de atentie.
Pana la urma de ce ai nevoie ?

Dar stii ce ? din partea mea ai o mare bila alba ! caci mai bine deschizi topice stupide/aiurea/cretine pe forum softpedia decat sa omori oamenii din plictiseala si sa scapi de pârnăită.
Te sustin in ceea ce faci pe forum  :thumbup:

#10
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Pe mine ma enerveaza profitorii. Aia care cer bani imprimut si uita sa-i mai dea inapoi. Aia care cer o tigare desi ei nu au tigari niciodata sa ii imprumute pe altii. Probabil, in sinea lor, se cred smecheri. Eu ii consider prosti. Mai devreme sau mai tarziu nu ii mai baga nimeni in seama.
      Ma mai enerveaza oamenii care vorbesc peste tine. Nici nu ai apucat sa deschizi bine subiectul si ei stiu deja despre ce e vorba. Ba chiar mai mult, sunt capabili sa preia discutia din acel moment. Habar nu au ce voiai sa spui, dar intuiesc ei ceva total diferit. Din aceeasi categorie fac parte si aia care vorbesc si ei in timp ce vorbesti si tu desi nu ii asculta nimeni, in special din pricina ca sunt pe langa subiect.
      O alta categorie de oameni care ma enerveaza sunt de tipul astora care deschid topice pe teme religioase, in incercarea de a dovedi ca religia este o prostie. Ma enerveaza la fel de tare ca si aia care incearca sa te aduca pe calea cea dreapta pe unde te prind. Adica acel oameni care nu pricep in ruptul capului ca religia e o chestiune de optiune personala, adica ma priveste numai si numai pe mine si ca nu am nevoie de dovezi biblice sau de explicatii logice pentru a crede sau a nu crede intr-un Dumnezeu sau in altul.

#11
DuRo

DuRo

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 198
  • Înscris: 18.04.2012
ESTE SIMPLU

http://www.google.ro...s...280&bih=862

Edited by DuRo, 17 June 2012 - 02:38.


#12
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009

 cspot, on 17th June 2012, 01:37, said:

Pe mine ma enerveaza profitorii. Aia care cer bani imprimut si uita sa-i mai dea inapoi. Aia care cer o tigare desi ei nu au tigari niciodata sa ii imprumute pe altii. Probabil, in sinea lor, se cred smecheri. Eu ii consider prosti. Mai devreme sau mai tarziu nu ii mai baga nimeni in seama.
      Ma mai enerveaza oamenii care vorbesc peste tine. Nici nu ai apucat sa deschizi bine subiectul si ei stiu deja despre ce e vorba. Ba chiar mai mult, sunt capabili sa preia discutia din acel moment. Habar nu au ce voiai sa spui, dar intuiesc ei ceva total diferit. Din aceeasi categorie fac parte si aia care vorbesc si ei in timp ce vorbesti si tu desi nu ii asculta nimeni, in special din pricina ca sunt pe langa subiect.
      O alta categorie de oameni care ma enerveaza sunt de tipul astora care deschid topice pe teme religioase, in incercarea de a dovedi ca religia este o prostie. Ma enerveaza la fel de tare ca si aia care incearca sa te aduca pe calea cea dreapta pe unde te prind. Adica acel oameni care nu pricep in ruptul capului ca religia e o chestiune de optiune personala, adica ma priveste numai si numai pe mine si ca nu am nevoie de dovezi biblice sau de explicatii logice pentru a crede sau a nu crede intr-un Dumnezeu sau in altul.
Pe mine ma enerveaza oamenii care vorbesc mult, numai despre ei si ce au facut, cand le zici ceva abia parca aud, si par ca asteapta numai sa taci ca sa poata din nou vorbi ei si nu au nici o parere despre ce tocmai ai spus. Si si aia de care zici tu, ateistii persuasivi. In aceeasi masura ca si credinciosii persuasivi. Cui ii pasa? E ceva mult prea personal ca sa poata fi convins cineva prin discutii si nici nu vad rostul.

Edited by Oscilatrix, 17 June 2012 - 02:47.


#13
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
nu ma enerveaza nimic, incerc sa ma conserv ca sa supravietuiesc in aceasta lume nebuna. dar sunt lucruri care ma DERANJEAZA:
oscilatrix cu topicurile ei de duzina
altii cu alte topicuri
oamenii prosti
oamenii fara pic de educatie
plus alte chestii dar chiar intereseaza pe cineva ce ma deranjeaza pe mine sau facem si noi niste posturi in plus?

#14
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Uite unde era maica Tereza de Dorobanti...

#15
Serpone

Serpone

    malus dacus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,892
  • Înscris: 21.06.2006

 Oscilatrix, on 17th June 2012, 01:25, said:

Incep eu:

--oamenii care zic ca adevarul e relativ
Plm adevarul chiar este relativ ,daca nu poti intelege un lucru atat de simplu cred ca iti lipseste o bucata din creier. Acum depinde la ce te referi, adevarul NU poate fii relativ intr-adevar!! Dar in lumea nostra de rahat ADEVARUL CHIAR ESTE RELATIV!  Este nevoie de  un adevar absolut la care sa ne raportam, si 90% din mirifica populatie a globului are o mare greata cand vine vorba de un adevar absolut!

 Oscilatrix, on 17th June 2012, 01:25, said:

Incep eu:

--oamenii excesiv de talkative si smiley si friendly
da !! pe astia i-as flegma in bot cu mare pasiune!!
P.S. Adevarul este si trebuie sa fie absolut, dar nu in lumea noastra! :)

Pe mine ma enerveaza lumea in general, tiparul cretinoid pe care il urmeaza! Dar iar inapoi poate asa trebuie sa fie!


 Oscilatrix, on 17th June 2012, 03:46, said:

E ceva mult prea personal ca sa poata fi convins cineva prin discutii si nici nu vad rostul.
Si cam prin ce rahat ai vrea sa fii convinsa sau macar pusa in tema , daca nu prin discutii???!! Sau astepti vreo epifanie     '' personala'' miraculoasa ??!

@ osci.. m-am agitat ca sifonu, un pic prea repede. In principiu ai dreptate! ADEVARUL NU POATE SI FIE RELATIV, EL NU POATE SA FIE DECAT ABSOLUT! Dar in lumea absolut imperfecta in care traim, adevarul nu poate sa fie absolut! Este doar relativ! :kisstogether:

#16
darxide

darxide

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 06.10.2007

 Oscilatrix, on 17th June 2012, 01:25, said:

Incep eu:

-oamenii pro maidanezi
-oamenii anti avort
-oamenii care zic ca adevarul e relativ
-oamenii excesiv de talkative si smiley si friendly
-oamenii care zic si au impresia ca au o cariera, desi nu au
-oamenii care zic ca cel mai bine e sa te casatoresti la peste 30 de ani

Din cate se vede, in principal ma enerveaza oamenii. Ma mai gandesc...

A. Si in special oamenii care or sa posteze pe acest topic spunand ca ii enerveaza topicurile "cretine" , ca ii enervez eu, ca sunt frustrata etc.

Asa e corect. Adevarul chiar e relativ.
Bine, nu ma refer la cazuri simple si clare (nu stiu accidente auto etc. unde se aplica legea), dar in general e relativ.

LE: serpone mi-a luat-o inainte. Story of my life :))

Edited by darxide, 17 June 2012 - 07:13.


#17
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008

 Oscilatrix, on 17th June 2012, 01:25, said:

-oamenii care zic ca adevarul e relativ


:kisstogether:


Ma enerveaza ca incep sa te plac :D.

#18
paintx05

paintx05

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 26.05.2007
Oamenii care imi dau sfaturi desi nu le-am cerut-o.
Oamenii care cred ca se pricep la orice subiect si se baga in orice discutie chiar daca se fac de ras.
Cretinii care cred ca singurul mod in care te poti distra e sa bei, si ca daca nu bei la fel de mult ca ei esti un ratat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate