Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

dop de gheatza la apa

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
Hevnsfall

Hevnsfall

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 18.09.2010
ideea cu dopul de gheață este mai veridică decât cu acumularea de calcar, din moment ce presiunea apei era mare și constantă aseară la ora 22, și azi dimineață, la 10 când m-am trezit, niciun strop nu a mai curs.

dar instalația nu este comună, în mod normal ? cei de sub mine au apă, sunt bine-mersi.

oricum.. luni voi chema un instalator.. cei de la Deranjamente mi-au spus că e o ''problemă internă'' , din moment ce trece de ceas, prin urmare, trebuie să chem un instalator particular, și că dopul de gheață este chiar între mine și cei de sub mine   :thumbdown:


p.s_:  în Iași, as'noapte au fost -20 grade.

#20
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Ce relevanta are presiunea cu debitul. Presiunea poate sa treaca si printr-o gaura de 0,5 mm. Apometrul are la intrare o sita de plastic cu gaurele mari dar putine. Am patit de doua ori unde am stat si inca odata la alt apartament. Fiind foarte rece se contracta conductele si se desprinde calcarul depus. Daca si cei de deasupra au apa e prea greu sa inghete apa tocmai la tine. Peretele este tinut cald si de tine si de la vecinul de jos, iar daca este nisa aerul care circula pe acolo sigur este peste 0 grade.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate