Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...

CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Aici sunt banii Dvs: tarife pentr...
 Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...
 Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 

Ma Irita Cei Care Arunca Pe Strada

- - - - -
  • Please log in to reply
104 replies to this topic

#73
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
de ce nu e bine ? :w00t:

#74
Bogdan!

Bogdan!

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 28.06.2005
:rolleyes:  sa nu o agate cineva cu paru :D

#75
catabit

catabit

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 250
  • Înscris: 19.04.2004
apropos de rahatul animalelor de companie... am auzit ca in tarile civilizate, fericitii posesori merg dupa caini cu un fel de "faras" si aduna excrementele stimabilului caine... foarte frumos...

ce ma socheaza cel mai mult e ca unii arunca gunoiul pe jos la o distanta de cativ metri de cosul de gunoi sau cei ce fumeaza nu ssting tigara de marginea metalica a cosului de gunoi si astfel pubela ia foc.... dezolanta... si asta in centrul Constantei.

#76
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
măcar guma mea să aiba norocul să fie agățată de cineva :death:
nu, dar e mult prea mică și mult prea inofensiva pentru mediu, o pastilă orbit mestecată, zic eu... și de câte ori am ridicat gunoaie de pe jos, cred ca am și eu acest drept :upset:

#77
Bogdan!

Bogdan!

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 28.06.2005
nu are nimeni dreptul sa arunce ceva pe jos! e o obligatie sa arunci la gunoi insa

#78
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005

 shumilica, on Oct 17 2005, 12:46, said:

eu arunc pe jos numai ce e biodegradabil + guma ... cam atat. in rest ambalaje and other stuff... uneori ajung cu ghizodanul plin acasa... si nu de cursuri :w00t:
Imaginează-ți un trotuar plin cu gumă mestecată pe care trebuie să pășești.

#79
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004

 mufă, on Oct 17 2005, 13:05, said:

Imaginează-ți un trotuar plin cu gumă mestecată pe care trebuie să pășești.

tocmai asta e, că guma nu o arunc direct pe trotuar, mai mult pe partea „neumblabilă” a lui (boscheți, pământ, etc). desigur asta în cazul în care nu e un coș prin apropiere, dacă este, nici nu se pune problema, o arunc la coș.

#80
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 12.06.2004
Cel mai rau e vara cand calci intr-o guma aruncata pe jos. Sentimentul e al naibii de lipicios  :lol:

#81
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
mi-a venit o idee... o să încerc să nu mai arunc nici gumele decât la coș... cu totul că sentimentul pe care îl ai atunci când îi dai un picior și ea zboara zeci de metri e cool :w00t: :death:

#82
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 12.06.2004
Am incercat si eu o data sa dau cu piciorul in guma de mestecat si rezultatele au fost dezastruoase. Guma nu a zburat decat pe distanta gura -> adidas si atat  :lol:  Si iarasi am avut sentimentul ala lipicios al dracu'  :puke:

#83
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
yeah... eu majoritatea le arunc așa... și doar odata mi s-a întamplat ce zici tu mai devreme... depinde acum și de guma pe care o mestecai.. ce fel de orbit era ?

#84
Bogdan!

Bogdan!

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 28.06.2005

 shumilica, on Oct 17 2005, 13:14, said:

mi-a venit o idee... o să încerc să nu mai arunc nici gumele decât la coș... cu totul că sentimentul pe care îl ai atunci când îi dai un picior și ea zboara zeci de metri e cool :w00t: :death:


:peacefingers:  :oK:  asa shumilica.. fi tu cetatean model si invata-i si pe altii

#85
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

 catabit, on Oct 17 2005, 13:01, said:

apropos de rahatul animalelor de companie... am auzit ca in tarile civilizate, fericitii posesori merg dupa caini cu un fel de "faras" si aduna excrementele stimabilului caine... foarte frumos...

ce ma socheaza cel mai mult e ca unii arunca gunoiul pe jos la o distanta de cativ metri de cosul de gunoi sau cei ce fumeaza nu ssting tigara de marginea metalica a cosului de gunoi si astfel pubela ia foc.... dezolanta... si asta in centrul Constantei.


uimitor dar adevarat. am vazut o doamna care s-a comportat ca o adevarata occidentala. catelusul ei a facu poo poo, a luat frumusl o punga din buzunar.. a luat misteriosul elemennt de pe trotuar.. si l-a aruncat la cosul de gunoi. dar acum ma gandesc la boschetari care vor avea o supriza cand vor cauta ceva de mancare  :D cred ca vor inventa un joculet "poo poo or food? "

#86
Acynonix

Acynonix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 11.07.2005

 Epurica, on Oct 17 2005, 13:30, said:

uimitor dar adevarat. am vazut o doamna care s-a comportat ca o adevarata occidentala. catelusul ei a facu poo poo, a luat frumusl o punga din buzunar.. a luat misteriosul elemennt de pe trotuar.. si l-a aruncat la cosul de gunoi. dar acum ma gandesc la boschetari care vor avea o supriza cand vor cauta ceva de mancare  :D cred ca vor inventa un joculet "poo poo or food? "
Cărpănoasa, le-a luat-o înainte...

#87
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 12.06.2004

 shumilica, on Oct 17 2005, 13:25, said:

yeah... eu majoritatea le arunc așa... și doar odata mi s-a întamplat ce zici tu mai devreme... depinde acum și de guma pe care o mestecai.. ce fel de orbit era ?
Era Orbit Verde si guma era mestecata cam de 4 ore :D Probabil ca deja se dezintegrase. Off ce repede trece timpul. Conteaza oricum si cu ce esti incaltat nu ?  :naughty:

#88
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

 apollo_expert, on Oct 17 2005, 13:59, said:

Era Orbit Verde si guma era mestecata cam de 4 ore :D Probabil ca deja se dezintegrase. Off ce repede trece timpul. Conteaza oricum si cu ce esti incaltat nu ?  :naughty:

distractie daca ai in picioare tenesi din aia chinezesti, care de la caldura, talpa insasi se transforma in guma de mestecat.

#89
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 12.06.2004

 Epurica, on Oct 17 2005, 14:02, said:

distractie daca ai in picioare tenesi din aia chinezesti, care de la caldura, talpa insasi se transforma in guma de mestecat.
Erau niste Sprandi originali  :lol:  Mi-a luat ceva sa ii curat.  :rolleyes:  Direct sau indirect tot ce facem noi se va rasfrange asupra noastra mai devreme sau mai tarziu. O consider ca o concluzie a mea.  :peacefingers:

#90
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
"cand omul n-are ce sa spuna in farfurie, il doare fix in p... unde arunca o hartie"

si cu asta s-a spus tot..

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate